-
Pompka spryskiwacza przedniego SC
Podziękował Będę jutro rzeźbił, a wolałem podpytać czego tam się spodziewać, jako że 'warsztatem' jest dla mnie parking pod blokiem Pozdrawiam!
-
Pompka spryskiwacza przedniego SC
Panowie, głupie, ale i zapewne proste pytanie Muszę wymienić pompkę spryskiwacza przedniego w Seju, pech chciał, że mam zbiornik z dwoma pompkami, każda z pojedynczym króćcem. Pytanie brzmi, która z nich odpowiada za spryskiwacz przedni, a która za tylny?
-
Sej 1.2 8v nie odpala...
> i jak tam ? Odpalił ?! Z braku pomysłów i czasu wolnego, od poniedziałkowego wieczora stoi u mechanika. Czekam na diagnozę...
-
Sej 1.2 8v nie odpala...
> prąd na cewkach jest oraz iskry na świecach. Świece piękne, bez żadnych nalotów, osmaleń itp, iskra jest na każdej. Przepustnice już miał podlewaną paliwem i też nie załapał.
-
Sej 1.2 8v nie odpala...
Kolejna wizyta w garażu bez rezultatu. Cewki podmienione, czujnik położenia wału podmieniony, ustawienie rozrządu sprawdzone i nic. Dodatkowo przy ręcznym kręceniu rozrządem słychać jakieś ocieranie/piszczenie w jednym momencie, tak jakby jakiś element gumowy o coś tarł, no i dodatkowo przy ostatnich próbach odpalenia pojawiło się jakieś dzwonienie/brzęczenie przy kręceniu... Pomysły mi się skończyły....
-
Sej 1.2 8v nie odpala...
> A nie masz jakiegoś alarmu?? Mam alarm, ale to zwykła syrena, żadnych zabezpieczeń typu odcięcie zapłonu itd.
-
Sej 1.2 8v nie odpala...
Witam Szanowne Grono! Mam dziwny problem z Sejem. Tydzień temu wstawiłem go do garażu, żadnych dziwnych objawów, jeździł w porządku, pracował równo itd. Po dwóch dniach, gdy chciałem wyjechać, nie miał praktycznie w ogóle prądu. Wziąłem aku na prostownik, naładowałem, wsadziłem z powrotem do Seja i nadal nie mogę odpalić. Kręcił jak głupi na świeżym aku, ale silnik nie chce załapać. Ponadto, po powiedzmy dwóch próbach, brzmiał znowu tak, jakby prąd się kończył i ledwo co kręcił. Dzisiaj sprawdziłem co nieco pod maską i tak: pompa paliwa działa, paliwo do listwy dochodzi, prąd na cewkach jest oraz iskry na świecach. Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić? Odpalanie z kabli też kończy się niepowodzeniem, a przy kręceniu następuje duży spadek napięcia [z 13V do nawet 8V]. Błagam o pomoc, bo już nie mam pomysłów.... Pozdrawiam!
-
SC telepie przy skręcie w prawo
Metaliczne tarcie już zniknęło w sumie "samo", ale telepanie jak było tak jest. Mogę dodać, że przy mocnym przyspieszeniu/dodaniu gazu trzęsie mocniej, a przy wysprzęgleniu drgania maleją, albo nawet znikają, a wracają po puszczeniu sprzęgła... Jakieś pomysły? Help!
-
SC telepie przy skręcie w prawo
Panowie [i Panie], mam problem. Pacjent: SC 1.2 8v + lpg, na MTS 70/50, nowe tuleje wahaczy z tyłu i nowe wahacze przednie, jedno i drugie Magneti. Problem polega na tym, że już przy minimalnym obrocie kierownicy w prawo, poza położenie neutralne, pojawia się bicie na kierownicy i telepanie niosące się po całej budzie [drążki nie dotykają budy]. Dodatkowo, po dzisiejszym poskładaniu parcha po konserwie podwozia, pojawiło się przy skręcie w prawo metaliczne tarcie [blacha nie dotyka tarczy hamulcowej]. Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Bo już brakuje mi pomysłów... Pozdrawiam!
-
problem z 1.2 8V 75km
> Na wolnych > obrotach na początku co jakiś czas wpadał w nietypowe wibracje i przy próbie szybszego > przyspieszenia w zakresie od 800 do 2000 obrotów strasznie się dławił. Powiedziałbym, że masz przestawiony rozrząd. Miałem to samo w 1.2 po założeniu plastikowej osłony rozrządu, która się obluzowała, kółko rozrządu ją 'zjadło' trochę i rozrząd się przestawił o 1 czy 2 ząbki. Na wolnych się telepał, a powyżej 2-2,5tys. obrotów totalny muł.
-
Ceny LPG/ CNG Sierpień 2013
Bydgoszcz Orlen 2.25zł
-
Głuche stuki przy skręcie w prawo w SC
Witam Szanowne grono Mam taki problem. Od jakiegoś już czasu zdarzało się, że przy mocnym skręcie w prawo słychać było jakieś głuche stuki/uderzenia z zawieszenia lub spod samochodu. Ostatnio wymieniłem zawias na MTS 70/50 i odgłosy wyraźnie się nasiliły. Stuki zaczynają się już przy minimalnym skręcie kierownicą w prawo i nasilają się przy wdepnięciu gazu. Na dobrą sprawę czuć to bardziej przez siedzenie niż na kierownicy. Amory i springi są w bdb stanie, przeguby półosi są praktycznie nowe, łożyska amorów przednich również bdb.... Jakieś pomysły?
-
Nadkola. Co polecacie?
> mam takie same u siebie w sc...pasują bez problemu ( chodzi o pierwszy link oczywiście ) A na jakim zawiasie masz seja? Bo się zastanawiam czy na 70/50 nie będzie niespodzianki ^^
-
Nadkola. Co polecacie?
> Temat przerabiałem. Powiem szczerze, że te nadkola z Polcaru to lipa. Nie pasowały, tarły o koła i > trzeba było rzeźbić. > Następnie kupiłem takie jak te (z tymi wytłoczeniami): > http://moto.allegro.pl/nadkole-fiat-cinquecento-i3083508211.html > Wszystko OK, pasują. Te, które podlinkowałeś to też Polcar A jak wygląda ich montaż? Trzeba coś rzeźbić w budzie do ich mocowania?
-
BRC II gen. a Seicento 900 -> 1.2
Sekwencja 1500, II gen. ok. 500 lub trochę ponad. Samochód w żadnych kjs nie jeździ, po prostu brakowało mi mocy z 900 to wpadło 1.2. Samochód w pełni użytkowy "daily", a nie jakiś mega projekt na gwincie czy air ride, który dojeżdża na jakieś imprezy na lawecie