Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

SantaCB

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy
  1. Podziękował Będę jutro rzeźbił, a wolałem podpytać czego tam się spodziewać, jako że 'warsztatem' jest dla mnie parking pod blokiem Pozdrawiam!
  2. Panowie, głupie, ale i zapewne proste pytanie Muszę wymienić pompkę spryskiwacza przedniego w Seju, pech chciał, że mam zbiornik z dwoma pompkami, każda z pojedynczym króćcem. Pytanie brzmi, która z nich odpowiada za spryskiwacz przedni, a która za tylny?
  3. > i jak tam ? Odpalił ?! Z braku pomysłów i czasu wolnego, od poniedziałkowego wieczora stoi u mechanika. Czekam na diagnozę...
  4. > prąd na cewkach jest oraz iskry na świecach. Świece piękne, bez żadnych nalotów, osmaleń itp, iskra jest na każdej. Przepustnice już miał podlewaną paliwem i też nie załapał.
  5. Kolejna wizyta w garażu bez rezultatu. Cewki podmienione, czujnik położenia wału podmieniony, ustawienie rozrządu sprawdzone i nic. Dodatkowo przy ręcznym kręceniu rozrządem słychać jakieś ocieranie/piszczenie w jednym momencie, tak jakby jakiś element gumowy o coś tarł, no i dodatkowo przy ostatnich próbach odpalenia pojawiło się jakieś dzwonienie/brzęczenie przy kręceniu... Pomysły mi się skończyły....
  6. > A nie masz jakiegoś alarmu?? Mam alarm, ale to zwykła syrena, żadnych zabezpieczeń typu odcięcie zapłonu itd.
  7. Witam Szanowne Grono! Mam dziwny problem z Sejem. Tydzień temu wstawiłem go do garażu, żadnych dziwnych objawów, jeździł w porządku, pracował równo itd. Po dwóch dniach, gdy chciałem wyjechać, nie miał praktycznie w ogóle prądu. Wziąłem aku na prostownik, naładowałem, wsadziłem z powrotem do Seja i nadal nie mogę odpalić. Kręcił jak głupi na świeżym aku, ale silnik nie chce załapać. Ponadto, po powiedzmy dwóch próbach, brzmiał znowu tak, jakby prąd się kończył i ledwo co kręcił. Dzisiaj sprawdziłem co nieco pod maską i tak: pompa paliwa działa, paliwo do listwy dochodzi, prąd na cewkach jest oraz iskry na świecach. Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić? Odpalanie z kabli też kończy się niepowodzeniem, a przy kręceniu następuje duży spadek napięcia [z 13V do nawet 8V]. Błagam o pomoc, bo już nie mam pomysłów.... Pozdrawiam!
  8. Metaliczne tarcie już zniknęło w sumie "samo", ale telepanie jak było tak jest. Mogę dodać, że przy mocnym przyspieszeniu/dodaniu gazu trzęsie mocniej, a przy wysprzęgleniu drgania maleją, albo nawet znikają, a wracają po puszczeniu sprzęgła... Jakieś pomysły? Help!
  9. Panowie [i Panie], mam problem. Pacjent: SC 1.2 8v + lpg, na MTS 70/50, nowe tuleje wahaczy z tyłu i nowe wahacze przednie, jedno i drugie Magneti. Problem polega na tym, że już przy minimalnym obrocie kierownicy w prawo, poza położenie neutralne, pojawia się bicie na kierownicy i telepanie niosące się po całej budzie [drążki nie dotykają budy]. Dodatkowo, po dzisiejszym poskładaniu parcha po konserwie podwozia, pojawiło się przy skręcie w prawo metaliczne tarcie [blacha nie dotyka tarczy hamulcowej]. Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? Bo już brakuje mi pomysłów... Pozdrawiam!
  10. > Na wolnych > obrotach na początku co jakiś czas wpadał w nietypowe wibracje i przy próbie szybszego > przyspieszenia w zakresie od 800 do 2000 obrotów strasznie się dławił. Powiedziałbym, że masz przestawiony rozrząd. Miałem to samo w 1.2 po założeniu plastikowej osłony rozrządu, która się obluzowała, kółko rozrządu ją 'zjadło' trochę i rozrząd się przestawił o 1 czy 2 ząbki. Na wolnych się telepał, a powyżej 2-2,5tys. obrotów totalny muł.
  11. Bydgoszcz Orlen 2.25zł
  12. Witam Szanowne grono Mam taki problem. Od jakiegoś już czasu zdarzało się, że przy mocnym skręcie w prawo słychać było jakieś głuche stuki/uderzenia z zawieszenia lub spod samochodu. Ostatnio wymieniłem zawias na MTS 70/50 i odgłosy wyraźnie się nasiliły. Stuki zaczynają się już przy minimalnym skręcie kierownicą w prawo i nasilają się przy wdepnięciu gazu. Na dobrą sprawę czuć to bardziej przez siedzenie niż na kierownicy. Amory i springi są w bdb stanie, przeguby półosi są praktycznie nowe, łożyska amorów przednich również bdb.... Jakieś pomysły?
  13. SantaCB odpowiedział Boy na temat - Centomania
    > mam takie same u siebie w sc...pasują bez problemu ( chodzi o pierwszy link oczywiście ) A na jakim zawiasie masz seja? Bo się zastanawiam czy na 70/50 nie będzie niespodzianki ^^
  14. SantaCB odpowiedział Boy na temat - Centomania
    > Temat przerabiałem. Powiem szczerze, że te nadkola z Polcaru to lipa. Nie pasowały, tarły o koła i > trzeba było rzeźbić. > Następnie kupiłem takie jak te (z tymi wytłoczeniami): > http://moto.allegro.pl/nadkole-fiat-cinquecento-i3083508211.html > Wszystko OK, pasują. Te, które podlinkowałeś to też Polcar A jak wygląda ich montaż? Trzeba coś rzeźbić w budzie do ich mocowania?
  15. Sekwencja 1500, II gen. ok. 500 lub trochę ponad. Samochód w żadnych kjs nie jeździ, po prostu brakowało mi mocy z 900 to wpadło 1.2. Samochód w pełni użytkowy "daily", a nie jakiś mega projekt na gwincie czy air ride, który dojeżdża na jakieś imprezy na lawecie

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.