Skocz do zawartości

Myślę o Scenic 1998-1998 1.4-1.6 - Wasze rady


korpik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku.

W związku z tym, że potomek rośnie, a może i o drugim pomyślimy z żoną, mam pytanko.

Zastanawiam się czy zakup Scenica I to dobry pomysł.

Nie zależy ma na osiągach. Jeżdżę spokojnie a punkty wolę nie łapać. Zależy mi na możliwie niskim spalaniu (jak na benzynowca) i na niskiej usterkowości w miarę możliwości.

W tej chwili moje Punto I 1.2 8V wystarcza jeśli chodzi osiągi i zużycie paliwa, ale zaczyna miejsca miejsca brakować.

Zatem prosiłbym o informacje od użytkowników Scenic I 1998-1999 (lub innych roczników ale tylko Scenic I):

- zużycie paliwa silników 1.4 i 1.6 (miasto spokojna jazda, trasa do 100km/h - przepisowo-komfortowo)

- awaryjność osprzętu silnika (cewki, pompa wody itd)

- awaryjność zawieszenia

- awaryjność elektryki

(awaryjność z ewentualnymi kosztami)

Ja sobie porównam z obecnymi przy Punto (coniektórzy twierdzą, że Fiaty są "be" więc chcę zobaczyć czy to wszystkie wozy na F tak mają wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenic 1,4 to rzadkość, a w tym roczniku nie wiem czy w ogóle występował niewiem.gif

akurat mam też dość rzadki motorek w sceniku, bo 1,8. Spala to 10 l gazu (przewaga miasta) , benzynki ok 9 l/100. 1,6 pewnie troszkę mniej.

"Gazetowa" usterkowość i awaryjność sceników odstrasza, szczególnie elektryka, ale ja nie doświadczyłem jeszcze nic złego smile.gif

Ze znanych bolączek: cewki w benzynowcach, podatne na uszkodzenia tylne amory, nadmiernie w stosunku do przebiegu zużywające się tarcze hamulcowe, drażniące drobne awarie elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na oszczędności to myślę, że diesel będzie lepszym rozwiązaniem, a dokładniej silnik 1.9 dTi. Jest to jeszcze silnik bez CR więc nie musisz się martwić o jakość paliwa a ewentualna wymiana wtrysków (końcówek) jest nieporównywalnie tańsza niż w przypadku DCI. Spalanie w tym silniku to ok. 6,5 w mieście i 5,5 w trasie. A ogólnie Scenic to bardzo wygodne i funkcjonalne autko. ok.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,4 był wstawiany w tych rocznikach ale to rzadkość.

Pamiętaj że Scenic trochę waży i potrzebny jest mocny silnik.

Jeździłem scenic-iem z silnikiem 1,6 - i jest fatalnie !!!!!! Za słaby ten silnik. A wcześniej jeździłem Fiatem - i nie uważam że jest "bee" wink.gif

Osobiście mam 2.0 w benzynie (115 KM) i w automacie i spala średnio 10 l/100 km. - i dużo przyjemności z jazdy cool.gifcool.gifcool.gif

Osobiście jestem zadowolony z zakupu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dzięki za rady.

Na razie się wstrzymuję z zakupami (bo odkładam na nie kasę wink.gif ).

I tak sobie pomyślałem, że jeśli już to diesel i to albo DTI, albo poprostu wolnossący (prostsze rozwiązania są mniej kosztowne/awaryjne).

Zwłaszcza, że LPG już nie jest tak wspaniale ekonomiczny w porównaniu z Dieslem, nie oszukujmy się - ale jeśli miałoby się samemu zakładać gaz, to wogóle diesel go bije na głowę. No i mam powód 2-gi, aby to był diesel.

Jak się mnie zapyta może kiedyś syn - dlaczego ma tak na imię, to powiem mu: Synu wiele sławnych osób miał tak na imię jak Ty. Między innymi wynalazca silnika tego typu, jak u nas w samochodzie. Myślę, że będzie dumny smile.gif, ja byłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,ja tez przesiadlem sie z punto 1 1.2 8v . Kupilem scenica z 1999 r i od razu zrobilem to co nalezy: rozrzad, swiece , paski, plyny i powiem Ci ze czesci i robocizna nie kosztowaly mnie wiecej niz w punciaku no moze wiecej poplynalem za rozrzad bo teraz mam silnik 1.6 16v . Scenic to fajny rodzinny samochodzik przy dluzszej wycieczce np nad morze przy spokojnej jezdzie tak 110km\h nie przekroczyl mi 7 litrow natomiast miasto - wiadomo korki ,swiatla jazda z klima , zawsze spali wiecej. Co do dynamiki silnika no moze faktycznie 2.0 byloby zwawsze ale po przesiadce z punciaka i tak jestem zadowolony. Podobno 1.6 16 v ma 110 kucykow smile.gif A przy zakupie nie zaluj kasy na przeglad w ASO umow sie wczesniej i ustal kwote i zakres przegladu ,warto palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku.

> W związku z tym, że potomek rośnie, a może i o drugim pomyślimy z

> żoną, mam pytanko.

> Zastanawiam się czy zakup Scenica I to dobry pomysł.

> Nie zależy ma na osiągach. Jeżdżę spokojnie a punkty wolę nie łapać.

> Zależy mi na możliwie niskim spalaniu (jak na benzynowca) i na

Ogólnie Renie nie są zbytnio paliwożerne

> niskiej usterkowości w miarę możliwości.

> W tej chwili moje Punto I 1.2 8V wystarcza jeśli chodzi osiągi i

> zużycie paliwa, ale zaczyna miejsca miejsca brakować.

> Zatem prosiłbym o informacje od użytkowników Scenic I 1998-1999 (lub

> innych roczników ale tylko Scenic I):

Miałem firmowego 250000 km

przejechałem 30 000

> - zużycie paliwa silników 1.4 i 1.6 (miasto spokojna jazda, trasa do

Palił to co wskazywało na kompie trasa 7 - 8,5

miasto okolice 10

> 100km/h - przepisowo-komfortowo)

> - awaryjność osprzętu silnika (cewki, pompa wody itd)

w tym przypadku

poszły świece, cewki, i kolektor wylotowy

> - awaryjność zawieszenia

> - awaryjność elektryki

> (awaryjność z ewentualnymi kosztami)

> Ja sobie porównam z obecnymi przy Punto (coniektórzy twierdzą, że

> Fiaty są "be" więc chcę zobaczyć czy to wszystkie wozy na F tak

> mają )

ogólnie się bardzo miło jeździło

silnik chyba 1,6 8V

po włączeniu klimy mu troszkę powera brakowało

tylko że to było auto służbowe i po przejściach (3 lub 4 razy blacharz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.