Skocz do zawartości

skutki spotkania z krawężnikiem - potrzebne części


przemas86

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wczoraj bardzo nieprzyjemne spotkanie z krawężnikiem (wynik mojego małego doświadczenia za kierownicą). W wyniku tego spotkania zgięła się felga i przestawiła mi sie zbieżność na tyle, że żeny jechać prosto, muszę trzymać kierownicę skręconą o prawie 90 stopni. Samochód jutro będzie u mechanika. Mam pytanie jakich firm zastosowac części zamienne żeby nie trzeba było ich wymieniać po kilkuset kilometrach ( jakie firmy polecacie) i które części będę do wymiany (myśle że mogły paść swożeń wahacza, końcówka drążka kierowniczego i inne elementy metalowo-gumowe). Przy okazji bedą wymieniane amortyzatory bo już olej sie w jednym kończył smile.gif. Amortyzatory wybiore KAYABA ale nie mam pojęcia jakie marki są dobre jeśli chodzi o inne podzespoły które mogły ulec uszkodzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jechalem wolno ale krawężnik w tym miejscu się zaczynal i mial chyba

> ze 25 cm wysokosci (aż wstyd się przyznać ale się nie

> zmieścilem;/) możecie mi polecić częsci jakich marek są solidne

> i dobrze znoszą polskie drogi??

FEBI daje rade, pewnie masz skrzywiony drazek kierowniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jechalem wolno ale krawężnik w tym miejscu się zaczynal i mial chyba

> ze 25 cm wysokosci (aż wstyd się przyznać ale się nie

> zmieścilem;/) możecie mi polecić częsci jakich marek są solidne

> i dobrze znoszą polskie drogi??

dokładnie sprawdź czy nie skrzywiłeś wahacza a jeżeli tak to go wymień koniecznie no i czy drozek jest ok, koncowke bedziesz musial wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś podobne zdarzenie, jak wypadłem z zakrętu przy przędkości około 80 przed zderzeniem.

Wachacz był do wymiany, amortyzator z przodu pociekł, a za pare dni okazało się, że łożyska też do wymiany frown.gif. O felgach już nie wspominam. Z tyłu na szczęście nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod juz zrobiony. Trzeba bylo wymienic felge wahacz i łącznik stabilizatora. Oczywiście do tego ustawianie zbieżności. Jeszcze kolumna McPersona jest troche krzywa ale na to nie mam na razie kasy i nie ma zadnych złych obiawów w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.