Skocz do zawartości

Czy B/B/M rdzewieją?


BaLoN

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Zastanawiam się czy robic konserwacje w tym roku. Sladow korozji nie ma ale auto ma juz 7 lat wiec moze warto zrobic konserwacje? Ile takie cos moze kosztowac? Co w tych autach rdzewieje najczesciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rdzewieją, ale lakier z nich odpada icon_eek.gif

Ostatnio z błotnika z przodu, tam gdzie kończy się nadkole, a zaczyna blacha, zszedł mi cały płat lakieru. Delikatnie coś tam złapałem i masz oslabiony.gif Blacha pod spodem zdrowiutka, no ale...

Jest to takie miejsce, które trochę dostaje kamieniami, a nie jest już osłonięte przez nadkole, więc może to jest przyczyna... Pozostało mi to jakoś zakonserwować i psiknąć lakierkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie rdzewieją, ale lakier z nich odpada

> Ostatnio z błotnika z przodu, tam gdzie kończy się nadkole, a zaczyna z Blacha pod spodem zdrowiutka, no ale...

Blacha jest cynkowana, chyba że po dzwonku i naprawa była z zamienników.

U mnie rdzewieją śruby. Może je czymś potraktować, smarem miedzianym czy czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Bravo (7 lat) też ma zdrowiutkie blachy, potwierdzam tez odpadanie lakieru przy nadkolach, na samym rogu, na dole. Pod autem też nieźle, chociaż miejscami coś tam rudego się pojawia, na razie to szczegół, ale myślę, że w przyszłym roku coś z tym będę robił. Jak masz chęci, trochę czasu i raczej niewielką kwotę do wydania, to wiadomo, dobra konserwacja nie jest zła. waytogo.gif Nie wiem co i jak dokładnie, może podjedź do jakiegoś lakiernika i zapytaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witka

> Zastanawiam się czy robic konserwacje w tym roku. Sladow korozji nie

> ma ale auto ma juz 7 lat wiec moze warto zrobic konserwacje? Ile

> takie cos moze kosztowac? Co w tych autach rdzewieje

> najczesciej?

8 rok jezdzi i saldu korozji. tylko te neszczesne nadkola (przy progu), w ktorych farba zeszla... ale jakos teraz nie rdzewieje palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj siedmilatek ma jednak jednomiejsce gdzie zaczal rdzewieć frown.gif Tam gdzie mocuje sie uchwyt do łapy co trzyma maske otwarta, co sie mocuje amortyzator od spodu jest dosc sporo rdzy yikes.gif Musze tym sie zajac nim bedzie za pozno zlosnik.gif

Spradzcie to miejsce bo tam nic nie widac a jednak ruda jest no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robie rust chekja od dwóch lat

> aha rdzewieja jak cholera...

> pod fotelem znalazłem plamke rdzy wilkości główki od szpilki

no to faktycznie masz problem zlosnik.gif

Co to ten rust check? Jakas konserywacja? Gdzie to mozna zrobic i za ile?

893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba coś mam, niby nic a jednak. Na przednim nadkolu mam pod farbą bąbelki na samym rancie nadkola i się zastanawiam czy ktoś coś robił bo nie widac a bąbelki są. Od srodka zero rdzy i nic nie wyłazi a one sa i zdają sie nie powiększać:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

Zadzwoniłem i powiem WOW zlosnik.gif Kosmiczna technologia cool.gif Czemutego wszyscy nie stosuja to auta by nie korodowaly wogule zlosnik.gif Serio stosujesz? zlosnik.gif

Koszt to 650-700zl za kompletne zabezpieczenie rust checkiem i pokrycie podwozia jakims woskiem. Gosc bardzo fachowy i mowil ze srodek calkowicie eliminuje dalsza korozje. Tylko czy to prawda 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.