Skocz do zawartości

Folia na szyby


slawny7

Rekomendowane odpowiedzi

Być może temat wałkował sie niedawno, ale siakoś nie znalazłem.

Rzecz wygląda tak: wczoraj w biedronce spostrzegłem folię na szyby - dwa paski 50 i 70 cm na zdaje się 150 cm za niecałe dwadzieścia złotych. I teraz pytanko. Kto zamontowywał takowy wynalazek? Jak to wygląda po naklejeniu? Warto kupić i poeksperymentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Być może temat wałkował sie niedawno, ale siakoś nie znalazłem.

> Rzecz wygląda tak: wczoraj w biedronce spostrzegłem folię na szyby -

> dwa paski 50 i 70 cm na zdaje się 150 cm za niecałe dwadzieścia

> złotych. I teraz pytanko. Kto zamontowywał takowy wynalazek? Jak

> to wygląda po naklejeniu? Warto kupić i poeksperymentować?

Z doświadczenia wiem, że tanie folie szybko kolor tracą na słońcu. Kompromisem ceny i jakości jest folia z norauto. Za rolke 50x300mm wołali coś koło 30-40PLN. Wyblaknie dopiero po kilku latach. Kolega sobie zaszalał i kupił folie firmy foliatec po 330zł rolka ale już ma ją z 5-6 lat a wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena z reguły idzie w parze z jakością choć nie zawsze. Jeśli chodzi

> o folię to niekoniecznie ale bez przesady. Biedronka to nie

> najlepszy wybór jeśli chodzi o tuning sklep

W Lidlu też ostatnio folie były zeby.GIF

A jak to mówi babcia Lidl jest dobry i tani mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć szybkę bo klejenie dobrze idzie na mokro i trochę wody trzeba wylać. Ja mam uchylne tylne szybki więc bez problema miałem.

Co do odklejania, jak jest świeże to schodzi dobrze, jeśli chodzi Ci o ewentualną poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej wyjąć szybkę bo klejenie dobrze idzie na mokro i trochę

> wody trzeba wylać. Ja mam uchylne tylne szybki więc bez problema

> miałem.

> Co do odklejania, jak jest świeże to schodzi dobrze, jeśli chodzi Ci

> o ewentualną poprawkę.

Jak stare to suszareczka podgrzac i bedzie zlazic Pozniej klej acetonem zmyc i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej wyjąć szybkę bo klejenie dobrze idzie na mokro i trochę

> wody trzeba wylać.

Wody powiadasz... Rozebrać bryczkę... Hmm... Niedobrze. Zdaje się jest na to sposób, bo czytałem na AK że psik z płynem do naczyń dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w ubiegłym tygodniu folie z Lidla smile.gif

Na razie tylko na tylnych bocznych szybach. To był pierwszy mój montaż, więc nie wyszło idealnie, ale da się przeżyć. Z daleka nie widać, że jest źle wink.gif

Mam pytanie... Czy ten "zamek" od tylnych drzwi uchylnych można jakoś zdemontować czy jest zamontowany na stałe?

Nie zauwazyłem aby demontaż bez trwałych uszkodzeń był możliwy,ale może czegoś nie dostrzegłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamontowałem w ubiegłym tygodniu folie z Lidla

> Na razie tylko na tylnych bocznych szybach. To był pierwszy mój

> montaż, więc nie wyszło idealnie, ale da się przeżyć. Z daleka

> nie widać, że jest źle

> Mam pytanie... Czy ten "zamek" od tylnych drzwi uchylnych można jakoś

> zdemontować czy jest zamontowany na stałe?

> Nie zauwazyłem aby demontaż bez trwałych uszkodzeń był możliwy,ale

> może czegoś nie dostrzegłem...

Można ok.gif Robiłem to w swoim uniaku parę lat temu i z tego co pamiętam to najpierw musisz odkręcić "klamrę zamka" z tylnego słupka. Potem odkręcasz śrubki z "zawiasów" szyby i wyciągasz szybę z "klamrą" . Aby mieć samą szybę musisz w "klamrze" wybić coś w rodzaju zawleczki rozporowej a potem to już z górki wink.gif

Nic trudnego waytogo.gif - ewentualnie prześlij mi zdjęcie (w jak najlepszej jakości) tej "klamry" to Ci powiem jak to rozebrać - teraz piszę to co pamiętam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba teraz zadziała...

Tak mnie to wyszło. Na dziś oklejone są jeszcze szyby w tylnych drzwiach. Zastanawiam się nad przednimi...

279330567-DSC01447.JPG

Wyleźli dwie sznyty, ale trochę pogłaskałem i znikli zlosnik.gif Co zrobić z widocznymi kałużami pod folią? Szpileczka, czy samo wyschnie?

279330567-DSC01446.JPG

A oto nasz wioskowy tramwaj palacz.gif

279330567-DSC01440.JPG

post-32771-14352485476695_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co? źle wyszło?

No jak miałem fiata 126p to próbowałem od środka naklejac i miałem tyle pęcherzy że godzine je przecinalem a i tak potem wszystko zerwałem bo do dupy to wyglądało.Trza se dac czas i powyjmowac szyby,ładnie odtłuścic i na kolanach każdą szybe pokolei.Spotkamy sie na spocie to zobaczysz,zero pęcherzyka. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Okaże się. Zastaniawiam się tylko co z przednimi bocznymi. Niebiescy się czepiają. Ja chcem całość zrobić tylko jedynką ale to podobno też jest dla nich problemem. Tym bardziej, że wszelkie atesty można od razu wywalić do kosza.. A jeśli chodzi o wyjęcie przednich to najpierw mechanizm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No przednich to bym nieradzil,tak sie czepiają,a jak zobaczą na

> przednich to każą ci zdzierac.A atesty to tak jak mówisz-gówno

> warte.

A może by tak podjechać na policję z gołymi szybami i poprosić o badanie przepuszczalności i jak wyjdzie np 95%, to potem zdobyć folię co ma 20% i założyć na szybkę kawałek i poprosić znowu o badanie w tym miejscu zeby.GIF Jak przejdzie to kleimy całe szybki zeby.GIF?

Tak tak, wiem że 20% to baardzo malutko, ale lepszy rydz... yyy, lepsza folia niż nic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jedynką???

Twoja wola,możesz spróbować.Napewno widać tej jedynki to tak nie będzie żeby cie zaraz schaltowali,ale przy rutynowej kontroli mogą podejrzeć i wtedy zależy na jakiego słóżbiste trafisz. busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi 20% w zupełności wystarczy. to nie BMW lub pojazd dla zresztą

> mocno ciemne mi się nie podobają

Ja mam średnio ciemne z tyłu ... i muszę powiedzieć, że w nocy jak mi przyjdzie cofać w całkowitej ciemności to te 2 wsteczne światełka w Uno dają doskonałą widoczność zlosnik.gif

No, a z przednimi to się właśnie zastanawiam czy szło by dostać folię o takie właśnie baardzo wysokiej przepuszczalności, żeby mieściła się w granicach prawnych dla przednich szyb.

Bo jak to ustawa mówi:

"przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam średnio ciemne z tyłu ... i muszę powiedzieć, że w nocy jak mi

> przyjdzie cofać w całkowitej ciemności to te 2 wsteczne

> światełka w Uno dają doskonałą widoczność

> No, a z przednimi to się właśnie zastanawiam czy szło by dostać folię

> o takie właśnie baardzo wysokiej przepuszczalności, żeby

> mieściła się w granicach prawnych dla przednich szyb.

> Bo jak to ustawa mówi:

> "przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie

> mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż

> 70%"

Nie ma takiej folii na rynku wink.gif Jak masz szyby atermiczne (zielonkawe) to przyklejając zwykłą (przeźroczystą ) folie nie zmieścisz się w normach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo ja mam takie atermiczne szyby

Nio tak ale Ty oklejałeś tył uniaczka a nie przednie - boczne wink.gif Tylne to sobie można olejną zamalować o ile ma się dwa lusterka zewnętrzne waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sie przymierzałem do wyjmowania szybek:

tylna w miare pójdzie, chociaż samemu próbował nie bede

małe boczne głęboko w uszczelke są wpuszczone i boje sie że bedzie problem z wsadzeniem

boczne w drzwiach,no tu już kaplica,bo ni ch** nie chcą wyjść, skończyło sie na tym że mam powyciągane uszczelki i nie umiem ich wsadzić sick.gif

więc puki co, folia na bok, chyba że znajde chętnego, który ma doświadczenia (albo i nie) i chęć poświęcenia soboty dla 20.GIF

i szybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe boczne faktycznie siedzą mocno,ale wyjść muszą ,sam je wyciągałem.Natomiast z szybami z tylnych drzwi jest więcej kombinacji,ale też wyjdą.Po odkręceniu z szyny i wyjęciu plastikowego zatrzasku do góry ją i troche w bok,troche w drugi i tak z kilkoma kurw.. jakoś wyjdzie. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.