Skocz do zawartości

Pytania stare ja swait - jaki olej do 1.2?


uhoman

Rekomendowane odpowiedzi

Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na czym kto jezdzi i jak sie sprawuje? Chodzi o to aby auto nie pilo oleju (teraz niewiele pije ok.gif), no i zebym rano nie mial efektu diesla smutne2.gif. Jest to pierwsza wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej na zimne dmuchac angryfire.gif).Silnik 1.2 8V. Jesli ktos by wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde zlosnik.gif .

Jak zwykle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie przymiezam ale juz po 1kkm (jak by nie bylo ojciec zawsze mi mowil ze podczas docierania lepiej wczesnie wymienic)

tez mysle nad 1 ale moze "magnatek"? pozyjemy zobaczymy co podpowiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jakie ma znaczenie ze

> olej będzie lany do silnka 8V lub 16V

Hmm np w tym przypadkuzlosnik.gif takie, ze 16V ma kasatory luzu i jak sie zle dobierze, to sie moze pochrzanic (ale to tez teoria). A po co lac 50, lepiej 40 jak Fijat zalecawink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha jakie ma znaczenie ze

> Hmm np w tym przypadku takie, ze 16V ma kasatory luzu i

> jak sie zle dobierze, to sie moze pochrzanic (ale

> to tez teoria). A po co lac 50, lepiej 40 jak Fijat

> zaleca

Można jaśniej confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYSTEM

> Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na czym kto jezdzi i

> jak sie sprawuje? Chodzi o to aby auto nie pilo oleju (teraz niewiele

> pije ), no i zebym rano nie mial efektu diesla . Jest to pierwsza

> wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej na zimne dmuchac ).Silnik

> 1.2 8V. Jesli ktos by wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i

> wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde .

> Jak zwykle pozdrawiam

Ja po 1,5 kkm wymieniłem na M1 0W40 - czy dobrze zrobiłem nie wiem bo auto ma w tej chwili 2 kkm smile.gif

Ceny:

- 3 x 1l oleju Makro 3 x 39,90 ok.gif

- filtr fiatowski w serwisie 40 no.gif (mogłem kupić w Makro Boscha za 20)

- wymiana 30 klotnia.gif

Tak samo zrobiłem w SC900 (tylko tam wlałem M1 5W50) - ma w tej chwili 45 kkm i jest git smirk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> >Wlasnie ja tez myslalem nad magnatekiem full sytetyk 5W40. Cena do przyjecia (144 zl). Ktos na

> forum juz wymienial na niego i byl zadowolony.

Mój Punciak już nie taki młody ale od początku miał Magnateca 5w40. Tydzień temu wymieniałem po kolejnych 15 tysiączkach i muszę przyznać, że ten zlewany wcale nie wyglądał źle. Nawet kumpel się śmiał, że go odkupi ode mnie za pół ceny...!!! laugh.gif

A przy mrozach -20 auto bakało od pierwszego pyknięcia (dobrze, że nie wcześniej hehe.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można jaśniej

Jak sie zaleje olej o zlych parametrach na zimno to kasatory beda stukac przez dluzsze chwile i na pewno sie zuzywac szybciej:-) A jesli chodzi o klase lepkosciowa, to zamiast 10W-50 IMHO lepiej wlac 0W-40, bo tak mam w glowie nactane, ze lekosc na cieplo powinna sie zgadzac z zaleceniami producenta:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z innej beczki: a autoryzowany dialer fiata pozwoli ci zalać silnik

> czymś innym niż zalecane przez Fiata?

A co moze zabronic. Jak zabrania to sie jedzie, gdzie indziej i nalewa. A potem to juz nie do sprawdzenia:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na

> czym kto jezdzi i jak sie sprawuje? Chodzi o to aby

> auto nie pilo oleju (teraz niewiele pije ), no i

> zebym rano nie mial efektu diesla . Jest to

> pierwsza wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej

> na zimne dmuchac ).Silnik 1.2 8V. Jesli ktos by

> wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i

> wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde .

> Jak zwykle pozdrawiam

Ja sie dopiero bede przymierzac (jakos latem..moze po lecie).

Jak dobrze pojdzie bedzie Motul (ok.gifcool.gif wrazenia z poprzedniego auta) ..a jak niedobrze pojdzie to nie wiem co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z innej beczki: a autoryzowany dialer fiata

> pozwoli ci zalać silnik czymś innym niż zalecane

> przez Fiata?

> Z tego co mi wychodzi masz jeszcze gwarancje...

Da, da. A jak by mial jakies obekcje to napisze sie do BB. Raz przez przypadek ze stronki fiata zadalem pytanie czy moge sobie inny olej wlac, to na drugi dzien z serwisu dzwonili ze oczywiscie i zadnych problemow tylko zebym juz do BB nie pisal zlosnik.gif. A ja naprawde nie mialem zlych zamiarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na

> czym kto jezdzi i jak sie sprawuje? Chodzi o to aby

> auto nie pilo oleju (teraz niewiele pije ), no i

> zebym rano nie mial efektu diesla . Jest to

> pierwsza wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej

> na zimne dmuchac ).Silnik 1.2 8V. Jesli ktos by

> wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i

> wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde .

> Jak zwykle pozdrawiam

Witam ziomka!!!!

Mi zeszłym roku wlali selenię ACT 10w-40. Przejechałem na niej siakieś 18 kkm (nie miałem kasy na przegląd, a jak mialem, to np pierdyknęło sprzęgło). Zaliczyłem naj większe mrozy tej zimy. I nic psepana. Samochód odpalał z półobrotu. Po odpaleniu chodził równo, jak bozia przekazała. W tem rozu ze względów cenowych zalano mi Mobila SuperS. jak na razie jest gicio, oaczym jak będzie dalej.

A co do filtra itp ro bie to w serwisie fiata (na Krakowskiej róg Kaczmarka). Dostaje od nich rabat na części i w sumie ostatni przeglądzik (olej, filtry olejowy i powietrza + olej do sprzyni) kosztował mnie 457 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na

> czym kto jezdzi i jak sie sprawuje? Chodzi o to aby

> auto nie pilo oleju (teraz niewiele pije ), no i

> zebym rano nie mial efektu diesla .

Dobra decyzja, polecam zmiane na jakis dobry syntetyk (Mobil 1, Castrol Magnatec, Shell Helix Ultra, czy nasz Lotos Synthetic) Dieslowkie klekotanie przy zimowych rozruchach zniknie od razu smile.gif Do silniczka wchodzi 3l do stanu max, 2,5 pomiedzy min i max wiec bardziej oplaca sie kupic 3 litrowe butelki niz banke 4 l bo i tak nowy silniczek nie bedzie polykal oleum ...

> Jest to pierwsza wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej

> na zimne dmuchac ).

Na pewno taka zmiana nie zaszkodzi, a silniczek odwdzieczy sie dluga bezawaryjna praca ...

>Jesli ktos by

> wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i

> wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde .

O ile sie orientuje to w ASO filtr kosztuje cos ok 40 zl yikes.gif, mozna kupic rozne zamienniki tansze przynajmniej o polowe a nawet wiecej ... wink.gif Nie wiem ile natomiast kosztuje wymiana ale sadze, ze tez sobie licza jak za zboze frown.gif Zeby miec spokojne sumienie i zeby ewentualnie nie czepiali sie pozniej na przegladzie to kup sobie w ASO oryginalny fiatowski filtr i wymien olej w Carmanie/Kwikficie/Norauto czy u zwyklego poczciwego mechanika Pana Henka wink.gif

PS

Bedac wczoraj w gdanskim Macro zobaczylem promocje Castola Magnateca 5W40 w buteleczkach litrowych po cos ok 25 zl za sztuke ... kupilem sobie od razu zapobiegawczo na nastepna wymiane ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bede chcial wymienic oleum w moim aucie wiec pytam - na czym kto jezdzi i jak sie sprawuje?

> Chodzi o to aby auto nie pilo oleju (teraz niewiele pije ), no i zebym rano nie mial

> efektu diesla . Jest to pierwsza wymiana przy przebiegu ponad 3kkm (lepiej na zimne

> dmuchac ).Silnik 1.2 8V. Jesli ktos by wiedzial ile jeszcze kosztuje filterek oleju i

> wymiana calosci w ASO to juz bym byl naprawde .

> Jak zwykle pozdrawiam

Właśnie zrobiłem przegląd po 20 000 km i pierwszy raz wymieniłem olej z seleni na Mobila 5w50 i jak klekotało na zimnym tak dalej klekocze zanim się nie nagrzeje.

Więc może lepszym wyjściem był by magnatec albo shell helix, popytaj tych co na tych olejach jeżdżą czy im klekocze na zimno bo mobil mnie rozczarował, klekocze jak na starej seleni i jeszcze w ASO mnie poinformowano że na mobilu może trochę brać i być głośniejszy i czuje się trochę jak ten stryjek od siekierki i patyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.