Skocz do zawartości

Radyjo


pinio77

Rekomendowane odpowiedzi

> Co sadzicie na temat tego radyjka? Jak myslice ma sterowanko w

> kierownicy? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229598535

ja bym na twoim mijscu odpuścił sobie już na starcie poszukiwań wszedkie, dalco, medion, tevion, pionier (nie mylić z pioneer) i inne chińskie tandety.

kup coś markowego, a nie będziesz za pół roku przeklinał, że tanie badziewie się rozsypało.

ps. markowe wcale nie znaczy drogie, bo do 400zł też się da coś znaleść, tylko oczywiście nie będzie już miało tyle wodotrysków, 10 migających kolorów na wyświetlaczu itp

ps2. jest specjalny dział na autokąciku car audio i tam możesz liczyć na pomoc

ps3 ja mam u siebie takie i zlego słowa powiedzieć nie mogę. jak widzisz cena lepiej niż przyzwoita i dwa lata gwarancji w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sadzicie na temat tego radyjka? Jak myslice ma sterowanko w

> kierownicy? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229598535

Co sadze? Mega szit, w dodatku za kosmiczna kase.

Za te pieniadze kupisz nowy firmowy odtwarzacz w SKLEPIE z gwarancja.

Co za moc.... 4x60W rotfl.gif

Ciekawe w ktorym miejscu?

Wstyd sie przyznac, ale moj Blaupunkt San Remo CD34 ma na obudowie tylko 2x45W blagam.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ma sterowanie wątpię radyjko ładne, plusem jest możliwość

> podłączenia pamięci przenośnej ,a co do jakości dźwięku to

> zapytaj na forum car audio

nawwet nie chodzi tu o jakość dźwięku, bo może być całkiem przyzwoita, tylko o jakość wykonania sprzętu.

Miałem kiedyś dwa radia że tak powiem no name bo jakiś micromaxx i chyba właśnie dalco i żadne z nich nie wytrzymało więcej niz 1,5-2 lata potem siadła elektronika i zaczęły się zame włączać, same ściszać i podgłaśniać w czasie jazdy, jak miały focha to się nie chciały włączyć albo wyłączyć itp.

I o ile radio grało ładnie czysto itp to odtwarzacz cd\mp3 to już była porażka. żeby płyta się wczytała, to trzeba było czekać z pół minuty a i tak jak byla nagrywana szybciej niż 4X to przerywało. także nie polecam chińskiej tandety, tym bardziej, że za podobną kasę można mieć coś o wiele lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawwet nie chodzi tu o jakość dźwięku, bo może być całkiem

> przyzwoita, tylko o jakość wykonania sprzętu.

> Miałem kiedyś dwa radia że tak powiem no name bo jakiś micromaxx i

> chyba właśnie dalco i żadne z nich nie wytrzymało więcej niz

> 1,5-2 lata potem siadła elektronika i zaczęły się zame włączać,

> same ściszać i podgłaśniać w czasie jazdy, jak miały focha to

> się nie chciały włączyć albo wyłączyć itp.

> I o ile radio grało ładnie czysto itp to odtwarzacz cd\mp3 to już

> była porażka. żeby płyta się wczytała, to trzeba było czekać z

> pół minuty a i tak jak byla nagrywana szybciej niż 4X to

> przerywało. także nie polecam chińskiej tandety, tym bardziej,

> że za podobną kasę można mieć coś o wiele lepszego

Kiedys mialem teviona, mediona i wlasnie dalco i to ostatnie z nich najlepiej bylo wykonane. Dalco to jedne z najlepiej wykonanych z tych tanich smieci. Teraz mam sony bez wodotryskow z samym CD i nie chce nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym na twoim mijscu odpuścił sobie już na starcie poszukiwań

> wszedkie, dalco, medion, tevion, pionier (nie mylić z pioneer) i

> inne chińskie tandety.

> kup coś markowego, a nie będziesz za pół roku przeklinał, że tanie

> badziewie się rozsypało.

> ps. markowe wcale nie znaczy drogie, bo do 400zł też się da coś

> znaleść, tylko oczywiście nie będzie już miało tyle wodotrysków,

> 10 migających kolorów na wyświetlaczu itp

> ps2. jest specjalny dział na autokąciku car audio i tam możesz liczyć

> na pomoc

> ps3 ja mam u siebie takie i zlego słowa powiedzieć nie mogę. jak

> widzisz cena lepiej niż przyzwoita i dwa lata gwarancji w

> sklepie

A ja mam radyjko Mediona już 2 lata i powiem że gra przyzwoicie a i wodotrysków mało. A mam za niedużą kasę radio z MP3 + USB + SD więc trzeba tylko dobrze poszukać a i w tańszych niefirmowych radyjkach da się coś rozsądnego znaleźć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sadzicie na temat tego radyjka? Jak myslice ma sterowanko w

> kierownicy? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229598535

w media markecie kupilem ostatnio lg z mp3 i w ogole wypasne za kosmiczna kwote 200 zl. poki co gra rewelacyjnie radyjko nie przerywa jest po prostu grajkiem do auta.

ps w idealnych warunkach z zasilania 12v podbitego za pomoca elektroniki o pare V przy glosniczkach 4 ohmy da sie wyciagnac okolo 20 W nie pamietem ile dokladnie ale jezeli pisze ze cos jest ponad to to jest to klamestewko i oczywiscie ma to pewnie jakis swoj skrot ale z watami nie ma za wiele wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps w idealnych warunkach z zasilania 12v podbitego za pomoca

> elektroniki o pare V przy glosniczkach 4 ohmy da sie wyciagnac

> okolo 20 W nie pamietem ile dokladnie ale jezeli pisze ze cos

> jest ponad to to jest to klamestewko i oczywiscie ma to pewnie

> jakis swoj skrot ale z watami nie ma za wiele wspolnego

Wczytajcie sie w instrukcje. 4*45W, 4*50W sa to standardowe moce popularnych radyjek... maksymalne (peak). ciaglej jest cos okolo 20-25W.

Do tego stosowane sa jakies specjalne konfiguracje wzmacniaczy na MOS-FETach (tranzystory unipolarne) o jakims dziwnym punkcie pracy... Ale tego nie pamietam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4*45W, 4*50W sa to standardowe moce

> popularnych radyjek... maksymalne (peak). ciaglej jest cos okolo

> 20-25W.

O ile pamiętam to nie chodzi o moc maksymalną i ciągłą a o muzyczną i sinusoidalna. Cwaniaczki podają na opakowaniu moc muzyczną, a rzeczywistą moc wzmacniacza wyznacza się za pomocą sygnału sinusoidalnego. No, chyba, że coś się zmmieniło..

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz cos takiego:

>>>KLIK<<<

przyzwoita kasa, gwarancja 2 lata.

sam czytnik SD wystarczy moim zdaniem, dokupilismy karte 2GB

wszystko ladnie w katalogach poukladane i naprawde jest ok

> Co sadzicie na temat tego radyjka? Jak myslice ma sterowanko w

> kierownicy? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229598535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz cos takiego:

> >>>KLIK

Pewnie że wystarczy. Mi zepsuła się zmieniarka i kupiłem odtwarzacz mp4 2Gb i nadajnik fm i śmiga. zapełnione mam dopiero połowe pamięci i jeszcze chyba wszystkiego nie przesłuchałem.

A co do wyboru radia - odpuść sobie te tanie radyjka, sam chciałem kupić ale kiedyś zobaczyłem roczne radio u kumpla w passacie - tragedia - przyciski wypadały, połowa żarówek spalona, podświetlenie jakieś nierównomierne i do tego samo mi się włączało jak przestawiałem auto na parkingu. Firma First, chociaż z drugiej strony z 15 lat temu albo i więcej kuzyn miał Firsta, jedno z pierwszych radii tzw. "cyfra". Później ja je odziedziczyłem a teraz jeździ u znajomego w aucie - normalnie radio nie do zarżnięcia. Ale to było dawniej. Ja w aucie mam pioneera keh p8400 - radio niezniszczalne, ma już koło 10 lat i mam do niego taki sentyment, że dokupiłem tą mp4 i nadajnik, choć za tą samą cenę kupiłbym pioneera 2900 za 300 zł. I właśnie takie radio bym ci polecił - pioneer 2900 lub 3900 (ma wejście aux) i masz spokój na kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pamiętam to nie chodzi o moc maksymalną i ciągłą a o muzyczną i

> sinusoidalna. Cwaniaczki podają na opakowaniu moc muzyczną, a

> rzeczywistą moc wzmacniacza wyznacza się za pomocą sygnału

> sinusoidalnego. No, chyba, że coś się zmmieniło..

Mój wykładowca od systemów elektroakustycznych mawiał, że definicji mocy jet tyle ilu producentów sprzętu elektroakustycznego mniej więcej razy dwa zeby.GIF

Bardziej profesjonalni producenci (uznane marki) podają moc trueRMS przy określonych warunkach i skuteczność zgodnie z normami. Bo skuteczność jest równie ważna jak moc.

Instalacja samochodowa przy założeniu 100% sprawności wzmacniacza nominalnie daje do obciążenia moc równą U^2/R czyli jakieś 36W na kanał. Ale wzmacniaczy o sprawności 100% nie ma ...

EDIT: przy odbiornikach 4 Om.

Można podnieść napięcie zasilania, ale po pierwsze do jakiej granicy a po drugie moc pobrana z instalacji nie jest bez wpływu na alternator/akumulator i zasilanie pozostałych odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radyjko Blaupunkta bermuda mp36- najtansze co bylo w media markt w promocji;)

Mam je ponad pol roku i nigdy nie mialem np opcji ze zaczelo przyrywac na wybojach czy cos. Gra rewelacyjnie.

A to Delco to jeden wielki bardziew. Brat ma tej firmy i jak jedzi to czesto nawet nie wlacza bo to grat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co sadzicie na temat tego radyjka? Jak myslice ma sterowanko w

> kierownicy? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=229598535

Zdecydowanie nie kupuj tego radia, owszem może i ładnie wygląda ale przeciez nie tylko o wygląd chodzi-takie no-name to jeden wielki shit! Ja mam najzwyklejszego pioneera 2900 i jestem w 100% zadowolony i też wygląda bardzo ładnie, a przede wszystkim-ładnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.