Skocz do zawartości

Jak to jest z halogenami?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chce sobie zamontować halogeny do Pandy. Okazyjnie kupił nowiutkie i niużywane. Zastanawia się teraz jak to pozakładać i trochę się zmartwił bo usłyszał, że jak nie miał fabrycznie zamontowanych to raczej sam tego nie zrobi. Ile w tym jest prawdy? Czy w Pandzie można sobie samemu zamontować halogeny, jeżeli tak to co trzeba jeszcze dokupić i jak wygląda sprawa instalacji elektrycznej do tych świateł. Może jakiś schemat? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bodycomp obsluguje halogeny to wystarczy podlaczyc wg schematu, wymienic pstryczka na desce rozdzielczej i powinien dzialac. Jezeli nie obsluguje to zasilanie robi sie poprzez przekaznik. Kabelek sterujacy przekaznikiem ciagnie sie do kabiny i zaklada pstryczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> muszą działać tylko i wyłącznie z zapalonymi

> raczej z swiatlami mijania

inaczej, żeby była jasność: nie mogą działać samodzielnie, mogą zostać załączone dopiero po załączeniu przynajmniej świateł pozycyjnych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jest to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich.

Odkopuję temat, bo nie chcę zakładać nowego.

Mam pandę 1.2 dynamic 2007 i tak mnie naszło, aby zamontować w niej halogeny. Zadzwoniłem do ASO za ile by to zrobili i tu zaczyna się dowcip. Powiedzieli, że 200 zł ( sam montaż)ł, ale to nie będzie działać poprawnie, gdyż będzie się samo wyłączać przy włączeniu długich świateł.

Nie spotkałem się w manualach z taką sytuacją, więc mam pytanie- o co chodzi? Rozpatrywana jest wersja z włącznikiem oddzielnym ( nie przy awaryjnych).

Pytanie dodatkowe- czy zna ktoś jakiś warsztat w Poznaniu, który zrobił by to za jakąś normalną kase?

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.