Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Padła pompa paliwa :(

Featured Replies

Napisano

witam,

przy 39kkm padła mi dziś pod domem (na szczęście) pompa paliwa, zaczęła głośniej pracować, aż w końcu wogóle przestała hałasować- auto w tym momencie chodziło na gazie.

dodam, że na gazie auto jeździ od 6kkm.

Więc chyba to nie przez gaz.

Benzyny zawsze było 1/2 baku.

Odpalam w trybie awaryjnym na gazie a jak przełącze na benzynę to silnik gaśnie - więc pompa na pewno nie pracuje.

Nie ma też charakterystycznego odgłosu pracy pompy tuż przed uruchomieniem silnika.

Warto robić samemu czy oddać do serwisu ?

Wymienić całą pompę czy tylko wkład ?

Napisano

> witam,

> przy 39kkm padła mi dziś pod domem (na szczęście) pompa paliwa,

> zaczęła głośniej pracować, aż w końcu wogóle przestała

> hałasować- auto w tym momencie chodziło na gazie.

> dodam, że na gazie auto jeździ od 6kkm.

> Więc chyba to nie przez gaz.

> Benzyny zawsze było 1/2 baku.

> Odpalam w trybie awaryjnym na gazie a jak przełącze na benzynę to

> silnik gaśnie - więc pompa na pewno nie pracuje.

> Nie ma też charakterystycznego odgłosu pracy pompy tuż przed

> uruchomieniem silnika.

> Warto robić samemu czy oddać do serwisu ?

> Wymienić całą pompę czy tylko wkład ?

wymieniac pompe i ewentualnie zalozyc odciecie ( chociaz jest juz dostepna nowa pompa ktora sie nie psuje od LPG)

Napisano

> witam,

> przy 39kkm padła mi dziś pod domem (na szczęście) pompa paliwa,

> zaczęła głośniej pracować, aż w końcu wogóle przestała

> hałasować- auto w tym momencie chodziło na gazie.

> dodam, że na gazie auto jeździ od 6kkm.

> Więc chyba to nie przez gaz.

> Benzyny zawsze było 1/2 baku.

> Odpalam w trybie awaryjnym na gazie a jak przełącze na benzynę to

> silnik gaśnie - więc pompa na pewno nie pracuje.

> Nie ma też charakterystycznego odgłosu pracy pompy tuż przed

> uruchomieniem silnika.

> Warto robić samemu czy oddać do serwisu ?

> Wymienić całą pompę czy tylko wkład ?

wymieniałem wkład samodzielnie. Mimo, że niby do pandy , uklad filtra był inny i wyszla kaszana. Ale chodziła, tyle że po 5 miesiącach znów zaczęła się zacierać. Chyba jednak całą pompę,na allegro można trafić na nową z bodajże fiat ekspert z bielska w cenie o 50% niżej niż w aso. Wtedy wymiana prosta, ale trzeba się pomordować z nakrętką kosza by ją odkręcić (młotek + tępy wkrętak i ostukiwać aż się ruszy)

Napisano

> wymieniałem wkład samodzielnie. Mimo, że niby do pandy , uklad filtra

> był inny i wyszla kaszana.

Bo filtr w pompie jest zintegrowany i niewymienny w jej górnej części.Ty piszesz o sitku.Ponadto należy wymienić przewody paliwowe,bo stare są już twarde i mogą się zsuwać .Ja wymieniłem sam wkład na Walbro i 40 tysięcy już zrobiłem

Napisano

> Przecież napisał,że to nie od LPG

tak mu sie wydaje ze nie LPG , ale pompy nie padaja na noPb zlosnik.gif

Napisano

> Warto robić samemu czy oddać do serwisu ?

robić samemu

> Wymienić całą pompę czy tylko wkład ?

całą pompę, wkłady są marnej jakości i szybko padają

nową pompę na allegro kupisz już za nieco ponad 300zł

Napisano

> Wymienić całą pompę czy tylko wkład ?

Całą.

Napisano

> Całą.

wymienilem tylko wklad (ok 200 z wymiana) przy przebiegu 80.000km teraz mam 125 i odpukac+++ nic sie nie dzieje (zalozylem wylacznik pompy)

Napisano

Są dwie szkoły:

Amsterdamska:

Łatać wszystko i jakiś czas pochodzi

Hamburska:

Jak zawiódł jeden tryb w maszynie, to i reszta się rozleci.

Sam wybierz wink.gif

Napisano
  • Autor

witam,

więc zmieniłem całą pompę.

Teraz zastanawiam się nad wyłącznikiem pompy.

Jak to się robi ?

Napisano

> witam,

> więc zmieniłem całą pompę.

> Teraz zastanawiam się nad wyłącznikiem pompy.

> Jak to się robi ?

Tutaj jest opisane. Wprawdzie to punto II ale chyba kolega City pisał że testował w pandzie.

  • 2 miesiące później...
Napisano

kupujac czesci do miska (olej filtry itp) gosc z hurtowni w ktorej kupowalem pytal jak pracuje pompa w pandzie, uslyszalem zeby na pelny bak paliwa dolewac 50ml mixolu co ma zapobiegac zacieraniu sie pompy.

Czy ktos z Was tak robi albo slyszal o takiej metodzie?

Napisano

> kupujac czesci do miska (olej filtry itp) gosc z hurtowni w ktorej

> kupowalem pytal jak pracuje pompa w pandzie, uslyszalem zeby na

> pelny bak paliwa dolewac 50ml mixolu co ma zapobiegac zacieraniu

> sie pompy.

> Czy ktos z Was tak robi albo slyszal o takiej metodzie?

A za pół roku wrócisz do tego gościa kupić katalizator hehe.gif

Napisano

> kupujac czesci do miska (olej filtry itp) gosc z hurtowni w ktorej

> kupowalem pytal jak pracuje pompa w pandzie, uslyszalem zeby na

> pelny bak paliwa dolewac 50ml mixolu co ma zapobiegac zacieraniu

> sie pompy.

> Czy ktos z Was tak robi albo slyszal o takiej metodzie?

Szczerze to trochę dużo....ja dolewam 10ml oleju do kosiarki spalinowej firmowego.Husqvarna....on jest naprawdę b.dobry

Co do wyłącznika pompy to sprawdza sie do dzisiaj i jest niezawodny-po prostu jest i wiem że działa niekorzystnych zjawisk brak (założyłem tych układów ok 7-10 wszędzie spisują sie b.dobrze bo są proste)

Jeśli naprawdę komuś zależy to nie widzę przeszkód ...to same zalety wink.gif

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.