Skocz do zawartości

Skutki zgaśnięcia silnika na postoju przy włączonym biegu.


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Zapytam z czystej ciekawości - czy jest możliwe zerwanie paska lub

> np. przeskoczenie paska o ząbek lub więcej gdy silnik zgaśnie na

> postoju przy włączonym biegu?

> Pozdrawiam

Rozumiem, że noga zjechała ze sprzęgła...w zasadzie konsekwencje żadne...przeskoczenia paska o ząbek jest możliwe, ale raczej baaardzo mało prawdopodobne, chyba że napinacz jest już na wykończeniu...podobnie z zerwaniem paska...możliwe gdy dogorywa w innym przypadku nic nie powinno się stać...może być trochę ciężko odpalić jeżeli auto zdechło na LPG, bo dolot jest pełen gazu ale pochechłanie chwilę z pedałem gazu w podłodze (przewietrzanie - ECU odcina wtryski) powinien załatwić sprawę... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że samochód stoi w miejscu, noga na sprzęgle, wbity np. 1 bieg i w tym momencie puszczamy sprzęgło. Silnik gaśnie a samochodem rzuca.

Chyba kolega ma rację z tym ciężkim odpalaniem po zgaśnięciu bo kumpel jak tak zrobił to musiał potem dobrze kręcić rozrusznikiem. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o to, że samochód stoi w miejscu, noga na sprzęgle, wbity

> np. 1 bieg i w tym momencie puszczamy sprzęgło. Silnik gaśnie a

> samochodem rzuca.

> Chyba kolega ma rację z tym ciężkim odpalaniem po zgaśnięciu bo

> kumpel jak tak zrobił to musiał potem dobrze kręcić

> rozrusznikiem.

Konsekwencji być nie powinno żadnych chyba, że kangura zrobisz i w coś przydzwonisz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konsekwencji być nie powinno żadnych chyba, że kangura zrobisz i w

> coś przydzwonisz

swoim niezniszczalnym kadecikiem '89 c13n zwykle jeżdziłem aż do zerwania paska (silnik bezkolizyjny)

raz pasek mi strzelił (dokładnie: zerwało zęby) , gdy ruszłem wjeżdżając do garażu - tak jakoś mi noga "uciekła".... szarpło, auto zgasło a ja grawitacyjnie wkulałem się do środka...

pasek miał wówczas jakieś 80kkm icon_rolleyes.gif

wyjątek potwierdzający regułę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.