Skocz do zawartości

kupno auta zarejestrowanego w PL od obcokrajowca?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

> i na bank ma karte pobytu...

Moze maly offtopic, ale czy to znaczy ze obcokrajowiec (np Francuz) ktory przyjedzie do Polski, wynajmie sobie tu mieszkanie i znajdzie prace, musi posiadac karte pobytu?

Wsumie nie mam pojecia jak to dziala w Polsce, ale np w Irlandii ja jako Polak, wystarczy ze mam adres zamieszkania w Irlandii i wtedy juz moge zarejestrowac samochod na siebie.

Przy rejestracji tego samochodu, nikt nawet nie sprawdza czy rzeczywiscie mieszkam pod takim adresem.

Wsumie adres jest potrzebny tylko poto, aby mogli mi przyslac dowod rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale czy to znaczy ze obcokrajowiec (np Francuz)

> ktory przyjedzie do Polski, wynajmie sobie tu mieszkanie i znajdzie prace, musi posiadac karte pobytu?

Quote:

Karta pobytu jest dokumentem potwierdzającym fakt udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony lub zezwolenia na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.


reszta w temacie jest choćby tutaj => karta pobytu

jest jeszcze wiele innych stron google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.