Skocz do zawartości

Abarth wyciął numer


radar16v

Rekomendowane odpowiedzi

Tak go chwaliłem, że "ą" i "ę" no i dziś zdechł lewy xenon crazy.gif Myślałem, że to jest troche trwalsze. Czy ktoś to zmieniał już ? Bo zastanawiam się czy się obejdzie bez zdejmowania przedniego zderzaka? Wiem, że lampę trzeba na pewno rozkręcać sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak go chwaliłem, że "ą" i "ę" no i dziś zdechł lewy xenon Z kąd wiesz że swieca.gif??Może to rzeczony starter, albo przetwornica?jeśli nie jesteś pewien, to sprawdź włączając parokrotnie światła nawet do 15 razy mniej więcej zanim nie zaskoczą oba.

> Myślałem, że to jest troche trwalsze. Czy ktoś to zmieniał już ?trwałe to jest, poza paroma możliwymi usterkami. zależy jaki masz przebieg, no i ile jeździłeś na światłach.Ja parokrotnie byłem światkiem zmiany startera (to to samo co palnik ponieważ dochodzi się tak samo do niego) i napiszę ci co wiem. Otóż dochodzi się do tego od strony przedniego koła po tej stronie gdzie xenon jest wadliwy.trzeba zdjąć koło, nadkole i na boku reflektora widać żółtą klapkę. należy ją otworzyć i masz jako taki dostęp. paru kolegów już tak robiło tu na kąciku. jeden nawet nie musiał wyciągać akumulatora. U mnie jednak nie obeszło się bez wyciągania. Po prostu mechanik miał ręce nieco większe niż kieszonkowiec devil.gif

> Bo zastanawiam się czy się obejdzie bez zdejmowania przedniego

> zderzaka? Wiem, że lampę trzeba na pewno rozkręcać powinno się obejźć.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak go chwaliłem, że "ą" i "ę" no i dziś zdechł lewy xenon

> Myślałem, że to jest troche trwalsze. Czy ktoś to zmieniał już ?

> Bo zastanawiam się czy się obejdzie bez zdejmowania przedniego

> zderzaka? Wiem, że lampę trzeba na pewno rozkręcać

Witam, masz problem. Polecam watek

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=279873610&an=0&page=3#Post279873610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co to jest ten starter ? Czy chodzi im o moduł przetwornika

> napiecia przykrecany do reflektora, bo on raczej nie jest

> przewidziany do rozbierania.

Nie, to nie ta metalowa puszka. To takie małe pudełeczko z przewodami zakończonymi wtyczką/oprawką którą podpina się do palnika. Przypuszczam, że jego działanie jest podobne do tego startera w lampach jarzeniowych. Na allegro 50zł. Zmieniałem 2 lata temu i działa. Taki sam jest chyba w Mondeo II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to nie ta metalowa puszka. To takie małe pudełeczko z przewodami

> zakończonymi wtyczką/oprawką którą podpina się do palnika.

> Przypuszczam, że jego działanie jest podobne do tego startera w

> lampach jarzeniowych. Na allegro 50zł. Zmieniałem 2 lata temu i

> działa. Taki sam jest chyba w Mondeo II.

Tylko zastanawiam sie jeszcze nad tym czy nie zmienic calych reflektorow, bo to ryflowane szklo w srodku mam z lekka przybrazowione i nieapetycznie to wyglada.

Przegladalem aukcje i akurat jak na zlosc na lewa strone nie moge znalezc ani na allegro, ani na otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko zastanawiam sie jeszcze nad tym czy nie zmienic calych

> reflektorow, bo to ryflowane szklo w srodku mam z lekka

> przybrazowione i nieapetycznie to wyglada.

> Przegladalem aukcje i akurat jak na zlosc na lewa strone nie moge

> znalezc ani na allegro, ani na otomoto

Heh, miałem też się pytać innych stilouserów xenonów. U mnie podobnie - ten plastik w środku zrobił się brązowo-żółty i nieapetycznie wygląda, gdy światła są wyłączone. Sam nie wiem, dlaczego tak się stało i czy problem występuje również w innych stilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, miałem też się pytać innych stilouserów xenonów. U mnie podobnie

> - ten plastik w środku zrobił się brązowo-żółty i nieapetycznie

> wygląda, gdy światła są wyłączone. Sam nie wiem, dlaczego tak

> się stało i czy problem występuje również w innych stilo.

Mowicie o odblysniku ? To zuzywalna czesc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro 50zł. Zmieniałem 2 lata temu i

> działa

Już nie 50 zł, ale 110zł. Kupowałem w lutym u tego samego sprzedawcy (zresztą niepotrzebnie). wcześniejszy allegrowy starter zaczoł znów działać, a przy próbie wymiany okazało się, że zakupiony wogóle nie działa więc go zostawiłem do rozbebeszenia mechanikowi.smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przegladalem aukcje i akurat jak na zlosc na lewa strone nie moge

> znalezc ani na allegro, ani na otomoto

Jeśli nie spieszy ci się to poczekaj, może się coś pojawi. Polecam jeszcze poszukanie szkiełka jeśli jest możliwość jego wymiany u lakierników najlepiej serwisowych fiata. W Opolu powinni tacy być zlosnik.gif

hehe.gif mają oni też całe xenony do Stilo, a w każdym razie miewają. Będzie taniej jeśli będzesz chciał "oddać" w rozliczeniu swoje aktualne. Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, miałem też się pytać innych stilouserów xenonów. U mnie podobnie

> - ten plastik w środku zrobił się brązowo-żółty i nieapetycznie

> wygląda, gdy światła są wyłączone. Sam nie wiem, dlaczego tak

> się stało i czy problem występuje również w innych stilo.

ja narazie czegoś takiego nie zauważyłem, ale moje auto niewiele jeździ, więc to może kwestia czasu kiedy tak się stanie. Jutro popatrzę i napiszę jak zauważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od 30 kwietnia 2004, tyle ze od pewnego czasu zachowywal sie dziwnie,

> bo nie zawsze sie wlaczal wlasnie ten lewy xenon. Druga rzecz,

> ze zawsze jezdzilem na wlaczonych swiatlach cala dobe.

to ponad 3 lata to mało hmm.gif to ile powinna teoretycznie wytrzymać taka żarówa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja narazie czegoś takiego nie zauważyłem, ale moje auto niewiele

> jeździ, więc to może kwestia czasu kiedy tak się stanie. Jutro

> popatrzę i napiszę jak zauważę.

Moze to zalezy od intensywnosci uzytkowania. 130.000 km na wlaczonych xenonach niezaleznie od pory roku i dnia swoje zrobilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie spieszy ci się to poczekaj, może się coś pojawi. Polecam

> jeszcze poszukanie szkiełka jeśli jest możliwość jego wymiany u

> lakierników najlepiej serwisowych fiata. W Opolu powinni tacy

> być

> mają oni też całe xenony do Stilo, a w każdym razie miewają. Będzie

> taniej jeśli będzesz chciał "oddać" w rozliczeniu swoje

> aktualne. Pozdrawiam

Dzieki za sugestie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro

> popatrzę i napiszę jak zauważę. otóż jak wcześniej napisałem tak i zrobiłem. Przypatrywałem się reflektorom dokładnie i niczego co miało by choć ślad brązowego nalotu nie zauważyłem. Myślę jednak że jest to zasługą małego przebiegu auta z włączonymi światłami. Obliczyłem z grubsza że auto jeździło z włączonymi światłami mniej więcej 25000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze maltretowalem wylacznik świateł i xenon nie chciał zaskoczyć. Dziś (!) znowu świeci i zapala za kazdym razem. Z jednej strony super, ale z drugiej nie wiadomo czy znowu mu coś nie odbije confused.gif

Tak się zastanawiam czy moze to nie był błąd elektroniki, bo zmieniałem akumulator na nowy ? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj jeszcze maltretowalem wylacznik świateł i xenon nie chciał

> zaskoczyć. Dziś (!) znowu świeci i zapala za kazdym razem. Z

> jednej strony super, ale z drugiej nie wiadomo czy znowu mu coś

> nie odbije

> Tak się zastanawiam czy moze to nie był błąd elektroniki, bo

> zmieniałem akumulator na nowy ?

Elektroniki ? No bez przesady w obwodzie xenonów az tak duzo jej nie ma. We Fiatach jest generalnie problem z elektrycznością ze względu IMHO na kiepskie połączenia + czułość układów na wahania napięcia (brak stabilizatorów?). Kiepskie połączenia to problem właściwie mechaniczny, wystarczy zmiana warunków otoczenia i już cuda się dzieją...

Mi też coś mrugał prawy xeonon niedawno, teraz jest ok ale widzę że na postoju sobie drga trochę, widać to szczególnie na strumieniu światła oświetlającym coś blisko przed autem.

Na razie nie dochodziłem przyczyny niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Durne jest to, ze przy zwyklych zarowkach jest sygnalizacja ze nie

> swieca - sa przepalone, a przy xenonach nie ma zadnej

> sygnalizacji czyli pewnego pieknego dnia moze sie okazac, ze

> na przyklad jedzie sie tylko na swiatlach postojowych

bo sygnalizacja w przypadku xenonów nie jest taka prosta, widać księgowy nie dało dorobić hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co tam masz za wersje, ale w Stilo 1.8 mialem. Poza tym np

> brak stopu albo tylnych swiatel jest sygnalizowany.

zgadza sie postojówki tak, ale mijania i drogowe nie i to nie tylko umnie - był taki wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.