Skocz do zawartości

OT - pogadajmy o tym czym sie mozna zarazic


pawcio

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1

Czy ogladacie sie za innymi Alfami na ulicy, czy wywoluje to u Was pasje, czy usmiechacie sie do innych wlascicieli Alf na swiatlach itp

Po 2

Czy spotkaliscie sie z tym co wyzej ze strony innych Alfistow?

Ja juz kilkukrotnie... ostatnio zaskoczyl mnie wlasciciel BMW, ktory pozdrowil mnie w trasie (rozmawialem z nim RAZ gdy opowiadal mi o swoim poprzednim aucie tj. Alfie, ktora na zmiane kochal i nienawidzil hehe.gif i zamienil na BMW, ktore jak okreslil jest "bez tych emocji juz" grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po 1

> Czy ogladacie sie za innymi Alfami na ulicy, czy wywoluje to u Was

> pasje, czy usmiechacie sie do innych wlascicieli Alf na

> swiatlach itp

zawsze się oglądne za fajną włoszką zlosnik.gif

> Po 2

> Czy spotkaliscie sie z tym co wyzej ze strony innych Alfistow?

dość często

> Ja juz kilkukrotnie... ostatnio zaskoczyl mnie wlasciciel BMW, ktory

> pozdrowil mnie w trasie (rozmawialem z nim RAZ gdy opowiadal mi

> o swoim poprzednim aucie tj. Alfie, ktora na zmiane kochal i

> nienawidzil i zamienil na BMW, ktore jak okreslil jest "bez

> tych emocji juz" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze się oglądne za fajną włoszką

hmm.gif

Wot mundrego to i przyjemnie posluchac oink.gifzlosnik.gifhehe.gif

Zwroc uwage na uniwersalizm nazwy marki: kierowcy ogladaja sie za Alfa... a kierowniczki za Romeo rotfl.gif

> dość często

Ja tez stad ten watek zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

W ostatni weekend tez mialem taki przypadek, ze siakas rodzinka "zakrecila" sie obok mojego autka... po czym wsiadla do innej Alfy zlosnik.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wot mundrego to i przyjemnie posluchac

> Zwroc uwage na uniwersalizm nazwy marki: kierowcy ogladaja sie za

> Alfa... a kierowniczki za Romeo

w dobie szeroko postępujacego liberalizmu społecznego mogą tu zajść zmiany jak chodzi płeć oglądających się zlosnik.gif

> Ja tez stad ten watek

> W ostatni weekend tez mialem taki przypadek, ze siakas rodzinka

> "zakrecila" sie obok mojego autka... po czym wsiadla do innej

> Alfy

ja mam często wypaćkane szyby paluchami i nosami oglądaczy ale i kilku sympatycznych posiadaczy AR poznalem ostatnimi czasy tak poporstu na ulicy i jednego bardzi sympatycznego posiadacze przepięknej 911 z '74 którego zwabil widok mojego Spiderka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jednego bardzi sympatycznego posiadacze

> przepięknej 911 z '74 którego zwabil widok mojego Spiderka

Jak do tej pory tylko raz moja Alfa nie przyciagala wzroku przechodniow zlosnik.gif

Gdy zaparkowalem ja obok Audi R8 zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak do tej pory tylko raz moja Alfa nie przyciagala wzroku

> przechodniow

> Gdy zaparkowalem ja obok Audi R8

za to stary Spider jak nim wracalem z 3-miasta to skradł wszystkie spojrzenia, nikt się nie odważyl w jego towarzystwie nawet spoglądnąć na drogie Mercedesy czy BMW zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zauwazylem, że za żółtkiem się bardziej oglądają jak nim jadę zlosnik.gif Może to przez jego zmodyfikowany przód hehe.gif

280023589-babarth.JPG

Natomiast za Alfą są bardziej ukradkowe spojrzenia, ale stojąc w korku widać, że przyciąga uwagę innych kierowników i personelu pokładowego innych wozideł. A tak po za tym, to troche u nas jezdzi AR156 i miło się patrzy na te samochody waytogo.gif

post-16327-14352489314913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista dziesięciu najmniej niezawodnych modeli (w nawiasie podano liczbę usterek przypadających statystycznie na 100 egzemplarzy):

1. Alfa Romeo GTV 1996-2003 (97)

Ale co tam ranking awaryjnosci, wazne ze jest 1 miejsce winner.gifhehe.gif

Poza tym teraz po dolozeniu JTDm, to liczba usterek wzrosnie pewnie o jakies 20 punktow hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego mam Toyotę

o ostatniej Corolli (tej sprzed Aurisa) moge taka historie opowiedziec, ze nawet chinskie marki by sie nie powstydzily hehe.gif

oczywiscie, ze to wyjatek, Toyota ma niezawodnosc lepsza o kilka % od marek bedacych na koncu stawki, ale produkty made in Turkey sa po prostu the best hehe.gif

A przy okazji - sasiadowi inna Corolla sedan po roku zaczela tak rdzewiec, ze juz biedak nie wiedzial co z tym robic. Klopot polegal na tym, ze auto bylo biale...

Nie bron Toyoty, bo serca w niej nie zostawisz, duszy tam nie znajdziesz tongue.gif A w rankingach niezawodnosci marki roznia sie naprawde pojedynczymi procentami

Kazda marka jest dobra, zalezy na jaki egzemplarz trafisz i jaka masz kulture eksploatacji wozka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie tam pie*****nie.

> Ja mam Alfę 155, a brat Hondę Civic.

> Ciekawe dlaczego to jego japońskie CUDO wiecznie się pierdzieli , i

> zawsze coś jest nie tak, a ja jakoś nie mam powodów do

> narzekania.

> ale przecież Alfa to gófno jakich mało.

ty się nie śmiej tylko ciesz się że masz starszą generację TS (o ile masz ts-a), bo byś pewnie już z torbami poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Mam TSa 8V , ale 16V też mnie nie przeraża , i uwież mi, wiem o czym

> pisze.

coś ci powiem: planuję kupić 156 po lifcie 03-04 i chociaż przejeżdżam rocznie ok 10-12tys. to biorę pod uwagę tylko JTD , a to z tego względu że za dużo się naczytałem na tym i na innych forach o tych nieszczęsnych TS . Po prostu się go boję kupić, żeby nie mieć wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś ci powiem: planuję kupić 156 po lifcie 03-04 i chociaż

> przejeżdżam rocznie ok 10-12tys. to biorę pod uwagę tylko JTD ,

> a to z tego względu że za dużo się naczytałem na tym i na innych

> forach o tych nieszczęsnych TS . Po prostu się go boję kupić,

> żeby nie mieć wpadki.

a jottede można kupić z duuużym przebiegiem i poskładane z trzech... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś ci powiem: planuję kupić 156 po lifcie 03-04 i chociaż

> przejeżdżam rocznie ok 10-12tys. to biorę pod uwagę tylko JTD ,

> a to z tego względu że za dużo się naczytałem na tym i na innych

> forach o tych nieszczęsnych TS . Po prostu się go boję kupić,

> żeby nie mieć wpadki.

no, sądząc po postach na forach, to jtd też można się przerazić - jak do przebiegów Ci nie potrzeba taniego napędu to rozsądniej byłoby fajnego egz szukać, a nie wykluczać jakikolwiek silnik. Mam TS'a ok 40tys i 0 problemów, 40tys kolegi Freeco w jtd zgoła inaczej wyglądało. Przy używanych w dodatku raczej diesla chyba trudniej znaleźć, bo żeby się zakup takiego wyrównał i zaczął "oszczędzać" to sporo wiecej pierwszy właściciel planuje przejechać niż właściciel benzyny, no i pewnie stąd mniejsza ich podaż z przyzwoitymi przebiegami. Późńiej takie nieudolne próby zaniżania przebiegów-ostanio 1,9 mjtd 156SW w komisie oglądałem - rzekomo 42 tys (z 2004) - boszzz akurat wiem jak po 42 tys wnętrze wygląda - jak nowe, a tam masakra jakaś, np kierownica się rozłazi, świeci, no chyba że od mocnego trzymania się jej bo moment duży wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś ci powiem: planuję kupić 156 po lifcie 03-04 i chociaż

> przejeżdżam rocznie ok 10-12tys. to biorę pod uwagę tylko JTD ,

> a to z tego względu że za dużo się naczytałem na tym i na innych

> forach o tych nieszczęsnych TS . Po prostu się go boję kupić,

> żeby nie mieć wpadki.

To mi dopiero powiedziałeś yikes.gif

Moja wiedza na temat Alf i ich silników pochodzi nie z tego co kto o nich pisze, tylko z własnego doświadczenia zdobytego przez wiele lat. Oczywiście masz racje, że wszyscy wszędzie psioczą na TSy, ponieważ są one przeważnie katowane, zaniedbane, a jak zaczyna się taki silnik sypać i trzeba coś przy nim zrobić to najlepiej go sprzedać, niech sie kto inny martwi.Następnie potem kupuje to kolejny gamoń, który chciałby katować, a tu ZONK, no i swoje problemy życiowe wylewa na różnych forach, bo przecież prościej pisać, jaki to złom z tego auta, niż sie przyznać, że jest się gamoniem. Kolejna sprawa to to, że jtd było u nas swego czasu bardzo mało i nie było co o nich pisać, nawet nikt sobie nie zdaje sprawy co może za sobą pociągnąć kupno trafionego jtd, po prostu masakra. To już nie te ceny co w TSie.

Pozdrawiam. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego to byłem długo zakochany w AR156 ale moja miłość przelała się od niedawna na Fiata Coupe

co do drugiego to gdy mielismy alfe to nie spotkalem sie z czyms takim ale gdy mialem forda probe to 80% osob jadacych tez fordem probe migalo mi swiatlami i machalo smile.gif bardzo mile uczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwila ruszalem Alfa spod marketu i siakis facet z babka staneli na srodku parkingu i patrzyli jak przejezdzam... normalnie przystaneli i patrzyli... hehe.gif a gdy zniknalem im z zasiegu wzroku to obeszli ciezarowke ktora im zaslaniala widok zeby jeszcze widziec przez chwile ten cud techniki rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Normalnie czasami czuje sie jak ubrany na plazy nudystow w tym aucie zlosnik.gifhehe.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciebie przynajmniej nie proszą o przegazówki, albo o zrobienie kilku

> bączków

Dobrze ze nie pytaja czy rownie ladnie wyglada na lawecie rotfl.gif

Choc juz kilku znajomych na widok mojego auta z marszu zapytalo "cos sie juz popsulo?" hahaha.gif

Na swiatlach sie nie chca z Toba scigac? hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze ze nie pytaja czy rownie ladnie wyglada na lawecie

> Choc juz kilku znajomych na widok mojego auta z marszu zapytalo "cos

> sie juz popsulo?"

o to pytają jak jeżdżę alfą zlosnik.gif

> Na swiatlach sie nie chca z Toba scigac?

co ciekawe, najczęściej chcą kierowcy np. Lanosów, albo Astr 1.6 i tego typu potworów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to pytają jak jeżdżę alfą

Rozumiem, ze Ola daje Ci kluczyki, abys skoczyl do myjni? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifhehe.gif

A jak juz jedziesz Alfa to inni KIEROWCY nie proponuja Ci kawy? Np kierowcy mini? rotfl.gif

> co ciekawe, najczęściej chcą kierowcy np. Lanosów, albo Astr 1.6 i

> tego typu potworów

Wiesz... pamietam jakis spot, gdy miales jeszcze chyba Clio i wyrywales sie do wyscigow zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifhehe.gifrotfl.gif

Musze przyznac, ze w obecnym samochodzie kompletnie nie odczuwam potrzeby "probowania" sie zlosnik.gif

No moze raz depnalem... stanalem sobie na swiatlach na pierwszym miejscu i tuz za swiatlami musialem zmienic pas... a obok mnie stanelo Porsche zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze Ola daje Ci kluczyki, abys skoczyl do myjni?

tylko jak jestem grzeczny zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> A jak juz jedziesz Alfa to inni KIEROWCY nie proponuja Ci kawy? Np

> kierowcy mini?

rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

> Wiesz... pamietam jakis spot, gdy miales jeszcze chyba Clio i

> wyrywales sie do wyscigow

nic się nie zmieniłem... wciąż mam 6 lat hehe.gif

> Musze przyznac, ze w obecnym samochodzie kompletnie nie odczuwam

> potrzeby "probowania" sie

> No moze raz depnalem... stanalem sobie na swiatlach na pierwszym

> miejscu i tuz za swiatlami musialem zmienic pas... a obok mnie

> stanelo Porsche

no i jak, pozwolił Ci wjechać? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.