Skocz do zawartości

Silnik 1,5 dci w Almerze N16


direct3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie jak w temacie, jak sie sprawuje silnik 1,5 dCi w Almerze N16 (roczniki 2002-2003) ?

Czytałem o nim nieco, opinie: nie powala osiągami, głośny a zarazem oszczędny. Tylko nigdzie nie mogę wyczytać o jego awaryjności, większość postów tyczy się nowych egzemplarzy (do 40 kkm) więc co to za test dla auta :-)

Bardziej interesują mnie opinie przy przebiegu 100kkm i więcej, co jest słabą stroną tej jednostki - czy ma jakieś typowe przypadłości ?

Czy lepiej pozostać przy benzynie 1.5 ?

Genralnie nie chciałbym pchać się w diesla 2,2 bo i tak jeżdzę w korkach w stolicy skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Pytanie jak w temacie, jak sie sprawuje silnik 1,5 dCi w Almerze N16

> (roczniki 2002-2003) ?

Odradzam. Częste awarie wtrysków, pierścieni, problemy z kompresją nawet w silnikach z przebiegami ok 30 tys km no.gif Bardzo wrażliwe na jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odradzam. Częste awarie wtrysków, pierścieni, problemy z kompresją

> nawet w silnikach z przebiegami ok 30 tys km Bardzo wrażliwe

> na jakość paliwa. A to ciekawe mam taki w clio i powiem tak oszczędny do bulu ekonomiczny i bezawaryjny przebieg 120 000 serwisowany tylko w reno od wymiany do wymiany nie dolewam oleju,uważam ten silnik za jeden z lepszych diesli.Przed zakupem także miałem obawy ale autko podobało mi się więc zaczołem drążyć temat dużo rozmawiałem z użytkownikami tych aut np spotkałem gościa który miał kango z tym silnikem przebieg ponad 300 000 bardzo chwalił motor dzisiaj już wiem że wybrałem bardzo dobry silniczek polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety ten sam felerny układ paliwowy

Jaki układ paliwowy ? Jak już pisałem mam taki silniczek diesla od nowości przejechane około 120 000 serwisowany zgodnie z instrukcją tylko w reno tankuje na szelu autko pali zima lato bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki układ paliwowy ? Jak już pisałem mam taki silniczek diesla od

> nowości przejechane około 120 000 serwisowany zgodnie z

> instrukcją tylko w reno tankuje na szelu autko pali zima lato

> bez problemu.

Układ CR delphi dośc wrażliwy na nasze paliwko waytogo.gif

To ze ty tyle zrobiłes nie znaczy że inni robia tyle samo na wtryskach i pompach w tym silniku waytogo.gif

Ja poprostu pisze to co widze w pracy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Układ CR delphi dośc wrażliwy na nasze paliwko

> To ze ty tyle zrobiłes nie znaczy że inni robia tyle samo na

> wtryskach i pompach w tym silniku

> Ja poprostu pisze to co widze w pracy A ja poprostu pisze to co sam doświadczam jako praktyk systemy delphi to największy producent aparatury na świecie nie sądze aby produkował jakies specjalnie awaryjne zasilanie do diesli a tym bardziej specjalnie do renualt myśle że czas skończyć z mitami ... old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> > Ja poprostu pisze to co widze w pracy A ja poprostu pisze to co

> sam doświadczam jako praktyk systemy delphi to największy

> producent aparatury na świecie nie sądze aby produkował jakies

> specjalnie awaryjne zasilanie do diesli a tym bardziej

> specjalnie do renualt myśle że czas skończyć z mitami ...

rotfl.gif Jedyne mity jakie znam to Greckie grinser006.gif

Przejedż sie może po serwisach i warsztatach które zajmują sie CR i popytaj jaka maja opinie o delphi

Weż pod uwage że wciąż zyjemy w Polsce i w Uni ale paliwo mamy ciągle kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.