Skocz do zawartości

Olej Shell 15W-40 lub 50 lub inny


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jezdze astra 1,6 16V (X16XEL) z 94 r. Od początku kupna auta (150 tys km) Auto bierze 0,8litra na 1000km hmm.gifale 15W-40 GM. Jak wiem normy oplowskie sa dość zawyżone 0,75-1l/1000km w wiekszości silniki ecotec z pierwszej serii. Puki UPG nie pójdzie nie chce robić głowicy . Zastanawiam sie nad jakimś innym sensownym minrałeałem np Shell-a 15-40 albo 15W-50 ,tyle nie wiem czy ten drugi nie hmm.gifbędzie zagęsty do niego.Obecnie kupuje oplowski za 65zł 5l.Co tu zrobić.

--------------

Astra F 12.94r

1,6 16V ,HB

175kkm hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może coś takiego

Castrol kosztuje 84zł za 4l hmm.gif Podobne Shell,a może LOTOS 49zł 4l,troche mało ,GM-a jest 5l i 65zł .Chyba zostane przy swoimi dokupie STP- regenerator sinika za 21zł 270635636-JUMP2.gif

--------------

Astra F 12.94r

1,6 16V (X16XE),

175kkm ,HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie nad jakimś

> innym sensownym minrałeałem

Jak silnik pali olej w takich ilościach, to będzie go palił dalej niezależnie od tego, jaki to będzie olej. I żeby niewiem jak bardzo był on "niepalny" kupując drogi zaczniesz dopłacać do interesu. Jak nie chcesz nic robić z silnikiem to lej mu najtańszy olej i niech sobie go pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam . Jezdze astra 1,6 16V (X16XEL) z 94 r. Od początku kupna auta

> (150 tys km) Auto bierze 0,8litra na 1000km ale 15W-40 GM. Jak

> wiem normy oplowskie sa dość zawyżone 0,75-1l/1000km w

> wiekszości silniki ecotec z pierwszej serii. Puki UPG nie

> pójdzie nie chce robić głowicy . Zastanawiam sie nad jakimś

> innym sensownym minrałeałem np Shell-a 15-40 albo 15W-50 ,tyle

> nie wiem czy ten drugi nie będzie zagęsty do niego.Obecnie

> kupuje oplowski za 65zł 5l.Co tu zrobić.

> --------------

> Astra F 12.94r

> 1,6 16V ,HB

> 175kkm

nic nei zrobisz - albo remont silnika , albo dalej dolewki

moze dolanie motodoctora cos by poprawiło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nei zrobisz - albo remont silnika , albo dalej dolewki

> moze dolanie motodoctora cos by poprawiło

Zalewałem kilka miesiecy temu STP na dymienie i obniżenie zużycia oleju.Fakt pomaga ,spaliła 0,7l/1000km grinser006.gif przy wlaniu 225mml (pół buteleczki).Koszt 20 pare złoty .(miałbym kolejny litr oleju na 1000km hmm.gif)Efekt jest w sumie chwilowy ,bo musiałbym go co nie 1000km a co 1300 dodawać .Może by spalił 0,5 l oliwy przy całej buteleczce. zauważyłem że po dolaniu tego STP auto kopciło do rozgrzania na niebiesko ,i to dość mocno.Potem juz na siwo smile.gifWczoraj widziałem jakis REGENERATOR SILNIKA tez z STP w niebieskiej butelce.Niby spala mniej oliwy ,podnosi kompresje itp zlosnik.gif Koszt 21zł ,albo jak kolega napisał wyżej kupic CASTROLA GTX-a slinka.gif.Poza tym na oleju GM w niższych temp. klepią zawory .Przewaznie od zimy do zimnej wiosny .

---------------

Astra F 12.94r

1,6 16V HB

175kkm hmm.gif, a kiera wyglada na dużo wiecej rant.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej to

http://allegro.pl/item343547440_plastmal_motor_life_250ml_gratis_politura.html

słyszałem wiele dobrych opini , sam zalałem do siebie , ale u mnie nei bierze oleju wiec nie poczułem różnicy

jestem ciekaw jak u Ciebie zadziała - bo podobno spora przewaga nad innymi takimi specyfikami , nawet w sportach moto uzywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.