Skocz do zawartości

porysowana lub pęknięta szyba


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że byłem na wakacjach i śmigałem przez śląsk postanowiłem odwiedzić znaleziony w Internecie warsztat naprawy szyb - a to z powodu strasznie porysowanej szyby przedniej po zimie - skrobaczka do szyb z miedzianą końcówką - ponoć nie rysująca angryfire.gif

ilośc rys na mojej szybie była straszna około 100 sztuk

no ale do rzeczy:

przyjechałem na miejsce, a tam gość przyjmuje w garażu, plakaty nagich panienek na ścianie - wrażenie straszne.

ale cóż z oceną poczekajmy do wykonania usugi

przede mną był w kolejce gość VW polo z pękniętą szyba i to od krawędzi - więc teoretycznie nienaprawialną

gość wiechał, majster kazał wyjść mówiąć " 10 minut dla mistrza" i po 10 mniutach nie mogłem zobaczyć gdzie było pekniecie !!!! dopiero pod światło i pod odpowiednim kątem było widać lekkie załamanie światła - SUPER

No to moja kolej, gość popatrzył i powiedział, że musi zrobić próbę polerską wjednym miejscu, załadował na szybę pastę, szlifierka w dłoń i po 5 minutach pokazał mi efekt byłem w szoku około 80 % rys znikneło, a te pozostałe 20 byłu juz mało widoczne. Gość zapytał czy będę zadowolony z takiego efektu, a ja na to, że jak najbardziej, pokazał mi jeszcze fajną rzecz z miejsca wypolerowanego 3 x szybciej spływała woda i powiedział że po polerce wycieraczki będą idealnie zbierały i jak sie później okazało miał rację.

Po kolejnych 40 minutach miałem wypolerowaną całą szybę i takj jak mówił 80 % rys znikneło, a te najgłębsze co zostały juz nie są tak widoczne efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Podczas powrotu padał deszcz i wycieraczki zbierały tak idealnie jak w nowym aucie zlosnik.gif

POLECAM koszt 100 zł

a tu namiar:

warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wez mi tylko jedna sprawe wytlumacz. Czy Ty te wszystkie rysy

> liczyles przed i po naprawie ?? Bo piszesz ze usunal 80% rys

> A moze jednak tylko 77%

kolega się czepia - to ocena na oko może i 77%, a może 90% ważne że jest o niiiieeeeeeeeebbbbbooooooooo lepiej i już - czyli prawie idealnie - praiwe ponieważ troche rys zosytało ale już mi to nie przeszkadza a wcześniej (przed naprawą) był koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z widocznością w nocy? Nie ma żadnych refleksów itp?

nie dośc że nie ma refleksów to jeszcze widoczność jest lepsza, a to dlatego że jest mniej refleksów zlosnik.gif

ale przede wszystkim jak pada deszcz to nie ma mazania po szybie przez wycieraczki

to naprawdzę super sprawa i same zalety aż nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dośc że nie ma refleksów to jeszcze widoczność jest lepsza, a to

> dlatego że jest mniej refleksów

> ale przede wszystkim jak pada deszcz to nie ma mazania po szybie

> przez wycieraczki

> to naprawdzę super sprawa i same zalety aż nie wierzę

Ja raz na jakiś czas biorę domowy środek do czyszczenia CIF i nim przecieram szyby. Potem są czyste, przejrzyste i dużo lepiej wycieraczki zbierają wodę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawa sprawa przydało by sie u mnie takie coś zrobić ale 100 zł to

> trocha będzie mi szkoda dać

Biorąc pod uwagę fakt, że za drugie 100 masz nową szybę razem z wymianą.... wpysk.gifrotfl.gifzakrecony.gifhehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robisz to szmatka czy gąbeczką do naczyć? ta szorstką stroną? szyba

> sie pewnie doczyszcza ale czy nie zostawia rys?

Miękką szmatką. Cif sam w sobie jest lekko ścierny.

Czymś ostrzejszym bałbym się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale zrecież to żrące środki co z lakierem?

do lakieru nie stosuję, tylko przednia szyba

kiedyś lakier dopolerowywałem Cifem po lakiernikach partaczach i dawał radę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholera, szkoda że to jest tak daleko ode mnie. Mam bardzo porysowana

> przednią szybę w capri a wymiana na nową kosztuje ponad 1.000zł.

> Bardzo by mi sie przydała taka polerka.

> Pozdrawiam

> Bartek

zadzwoń może gość czasami śmiga do stolicy to może Ci zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja raz na jakiś czas biorę domowy środek do czyszczenia CIF i nim

> przecieram szyby. Potem są czyste, przejrzyste i dużo lepiej

> wycieraczki zbierają wodę

Lżejszy kaliber czyszczenia przedniej szyby grinser006.gif

- ostatnio miałem problem ze słabo zbierającymi wycieraczkami, to pomogło przepucowanie szyby Vanish'em biglaugh.gif

Przemywanie specjalistycznymi środkomi do szyb, płynem do naczyń i szamponem samochodowym nie dawało żadnych efektów.

Cif też kiedyś stosowałem, ale było potem dużo płukania po jego zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zadzwoń może gość czasami śmiga do stolicy to może Ci zrobi

Dzwoniłem. Nie śmiga do stolicy. Co więcej, jak się dowiedział, że mam szybę starego typu, czyli hartowaną, to zaproponował, żebym sobie ją wymienił na nową. oslabiony.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.