Skocz do zawartości

Kochana Siena


lordo4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy tego wspaniałego wozu. Nie wiem co mnie przy tym samochodzie trzyma (wrodzony masochizm confused.gif ). Mój model jest bardzo bezpieczny (więcej stoi u mechanika niż jeździ po drogach), ale do rzeczy. Ostatnio spotkała mnie miła niespodzianka. Ścięło połowę ząbków na pasku rozrządu frown.gif (wspomnę, że rozrząd robiony był 25kkm temu). Nie wnikam w przyczyny, ale czy Szanowne grono posiadaczy Fiatów mogłoby mnie wspomóc w poszukiwaniu części. Potrzebuje rozrząd komplet + pompa wody (profilaktycznie), głowica komplet z zaworami. Znam się na tym tak trochę średnio więc wszelkie wskazówki mile widziane. Aha... komentarze w stylu sam sobie jesteś winien co poniektórzy mogą zachować dal siebie (doskonale to wiem i nic to nie wnosi do rozwiązania problemu). Garść danych technicznych:

Siena 1,6 16V - 1998r

Gdyby były potrzebne więcej informacji na pewno je znajdę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesci najlepiej poszukac na allegro a rozrzad wez z miejsca gdzie bedziesz go robil i zarzadaj pisemnej gwarancji od zakladu.....na jakich czesciach miales ten rozrzad co polecial ?

P.S a co do twojej sienki to chyba musiala byc na jakies nocnej zmianie w nd skladana.... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd kup na allegro, ale fabryczny Fiata nie zadne inne badziewie....bo koszt ten sam.

Reszta jak kolega powiedział zeby gwara była.

btw. pompy wody nie musisz zmieniać bo nie siedzi na pasku rozrządu i nie trzeba robić "przy okazji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozrząd kup na allegro, ale fabryczny Fiata nie zadne inne

> badziewie....bo koszt ten sam.

> Reszta jak kolega powiedział zeby gwara była.

> btw. pompy wody nie musisz zmieniać bo nie siedzi na pasku rozrządu i

> nie trzeba robić "przy okazji".

tak SZCZERZE to mówiąc o gwarancji powiedzmy OTWARCIE - 100x łatwiej jest reklamować rozrząd w zakładzie, który rozrząd KUPIŁ i MONTOWAŁ. bo montujący będzie się wykręcał, że rozrząd był "nie taki, jak ma być", a sprzedawca rozrządu, że "niefachowy montaż".

suma sumarum - ewentualne gwarancje TANIEJ i SZYBCIEJ wyjdą, jak się kupi i zamontuje u jednego gościa. wtedy nie ma zmiłuj się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wiem, mój błąd, a co do głowicy z zaworami. Czy koledzy mogli by pomóc w poszukiwaniach? Coś niby na allegro znalazłem, ale już sprzedane:( A do reszty nie mam pewności czy to to. Ew. podpowiedzcie jak tej głowicy szukać (i czy każda jest z zaworami czy bez), bo ja rozumiem, że silnik ma się zgadzać i nie konieczni to musi być siena (bo chyba w Bravie jest taki sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko jest kupić na allegro w pełni sprawną głowicę do 1.6, bywają z siadniętymi popychaczami hydraulicznymi, wytartymi wałkami, które potem klepią w głowiczkach itd.

myślę, że najlepiej zrobić tak jak kolega wyżej pisał; niech mechnik który będzie robił kupi taką używaną głowicę z gwarancją i niech zakłada (oni czasem mają lepsze dojścia do tego typu części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.