Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

opiłki metalu wtopione w szybę

Featured Replies

Napisano

jak w temacie. jakiś kretyn bawił się kątówką w pobliżu i mam milion opiłków w przedniej szybie angryfire.gif

próbowałem wyskrobać ale zostaje wgłębienie/lejek. da się to jakoś doprowadzić do porządku (polerka??) czy raczej czeka mnie wymiana?

aha. kretyn raczej się nie ujawni, wiec naprawa z własnej kieszeni jakby ktoś pytał

Napisano

> jak w temacie. jakiś kretyn bawił się kątówką w pobliżu i mam milion

> opiłków w przedniej szybie

> próbowałem wyskrobać ale zostaje wgłębienie/lejek. da się to jakoś

> doprowadzić do porządku (polerka??) czy raczej czeka mnie

> wymiana?

> aha. kretyn raczej się nie ujawni, wiec naprawa z własnej kieszeni

> jakby ktoś pytał

polerowaie przedniej szyby nie jest najlepszym pomysłem, zazwyczaj w miejscach polerki szkła tworzą się charakterystyczne soczewki zniekształcające obraz i miejsca polerki są widoczne z zewnątrz.

Jesli byłby to pojedynczy odprysk to da się toto wypełnić i zapolerować bez sladu, ale skoro piszesz że ich jest milion to najlepszym wyjściem jednak zarówno dla dla Ciebie jak i dla wycieraczek będzie wymiana szyby na nową, wycieraczki też po wymianie dac lepiej nowe

Napisano
  • Autor

oslabiony.gif

a to peszek. a niedawno była zmieniana. klnie.gif

Napisano

> a to peszek. a niedawno była zmieniana.

nie przejmuj się, jakoś dziwnym trafem u mnie po wymianie szyby na nową w CC po roku czy półtora pojawiło się po jeździe na autobahnach mnóstwo mikrowtrąceń, na oryginalnej z pierwszego montażu pprzez 8 czy więcej lat nie było takich efektów aż do jej kontaktu ze słupem betonowym,

po zamontowaniu nówki Pilkington byłem mocno zdziwiony jak szybko nowa szyba potrafi się zeszmacić w ten sposób

To tak jakby do sprzedaży na wymiane trafiały szyby grszej jakości. Choć dziwi mnie to tym bardziej, że z wklejaniem szyb, również pilkingtona mam doczynienia na codzień tyle że w innych pojazdach i znam jakośc produkowanych przez nią szyb niewiem.gif

Napisano
  • Autor

w seju trenowałem i pilkingtona i nordglass. wg mnie obie słabiutkie. czy jest jakaś alternatywa dla powyższych producentów? pacjent vectra. oryginał pewnie w strasznej cenie?

Napisano

Kiedyś nie mogąc znaleźć skrobaczki wziąłem kawałek aluminiowej płyty. Zrobiłem to samo kuku szybie i dla pocieszenia napiszę, że zeszło samo, ale bardzo wolno...

Napisano

kretyna nie widziałeś, jesli tak to mozna podbic do niego

Napisano

> To tak jakby do sprzedaży na wymiane trafiały szyby grszej jakości.

To raczej wina współczesnych, "ekologicznych" metod wytwarzania. Szyby, lakiery itp. obecnie są miękkie jak z g00fna. Szyba w 10 letnim Kadecie była w lepszym stanie niż nowa, wymieniona - po roku. Niestety, tamta stara złapała pająka i poszła do wymiany...

Napisano

> w seju trenowałem i pilkingtona i nordglass. wg mnie obie słabiutkie.

> czy jest jakaś alternatywa dla powyższych producentów? pacjent

> vectra. oryginał pewnie w strasznej cenie?

do omegi jak pytałem to Guardiana kosztowała 370 z wymianą taka z paskiem oryginalnym u góry

Napisano
  • Autor

odświeżam

otóż znalazł się sprawca mego nieszczescia. właściwie szef sprawcy. podrapał się w głowę, poprosił żeby przywieźć mu kwit od szybiarzy, że nie da się tego naprawić.

przywiozłem taki kwit... i facet bez gadania oddał za szybę yikes.gif

rano odbieram auto.

wróciła mi wiara w ludzi smile.gif

Napisano

To raczej oczywiste zachowanie, ale masz rację - trudno o uczciwość ludzi angryfire.gif i szczęście, że trafiłeś na normalnego. A co on tak naprawdę wyprawiał z tą kątówką na Twojej szybie ?

Napisano
  • Autor

rżnął metalowe ogrodzenie przy parkingu smile.gif

Napisano

> To raczej wina współczesnych, "ekologicznych" metod wytwarzania.

> Szyby, lakiery itp. obecnie są miękkie jak z g00fna. Szyba w 10

> letnim Kadecie była w lepszym stanie niż nowa, wymieniona - po

> roku. Niestety, tamta stara złapała pająka i poszła do

> wymiany...

To moze najlepiej w takim wypadku kupic na szrocie z jakiegos trupa? Po oznaczeniach da sie wyczaic czy to oryginal..

joker: gratuluje happy endu

Napisano

> jak w temacie. jakiś kretyn bawił się kątówką w pobliżu i mam milion

> opiłków w przedniej szybie

> próbowałem wyskrobać ale zostaje wgłębienie/lejek. da się to jakoś

> doprowadzić do porządku (polerka??) czy raczej czeka mnie

> wymiana?

> aha. kretyn raczej się nie ujawni, wiec naprawa z własnej kieszeni

> jakby ktoś pytał

z ciekawosci zapytam gdzies ty postawił ten samochod?

Napisano
  • Autor

parking przy pracy. od wieków wszyscy tam stawiają. ogrodzony metalowym płotem. firma zleciła wymianę fragmentu ogrodzenia. no i ktoś nie pomyślał, że może narobić biedy.

fajnie że się dobrze skończyło

można zamknąć.eot

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.