Skocz do zawartości

Jaka różnica między RT a RXE w Scenic I


Orzel47RY

Rekomendowane odpowiedzi

> RXE ma lepsze wyposazenie od RT, pamietaj, ze auto z roznych rynków

> maja rózne wyposażenia.

No właśnie, czy wersja RT oferowana na polskim rynku znacząco będzie odbiegać poziomem wyposażenia od analogicznie oznaczanego modelu z Francji? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, czy wersja RT oferowana na polskim rynku znacząco będzie

> odbiegać poziomem wyposażenia od analogicznie oznaczanego modelu

> z Francji?

Może nie znacząco ale może.

W naszej Lagunce jest RT (rynek niemiecki) i sąsiad na ulicy ma też RT (rynek szwajcarski)

- nasza ma welur, przednie szyby el., centralny i aut. skrzynię, plastiki w kolorze kawa z mlekiem

-sąsiada ma jakieś inne pokrycie siedzeń, centralny, el. szyby, man klima, man skrzynia, plastiki w kolorze niebieskawym, radio z wyswietlaczem pod szybą

czyli RT nie jest równe innemu RT zależy jak kupujacy zamawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jednak jest regułą, że wersje na polski rynek zawsze "idą" w uboższej konfiguracji i chyba nie dotyczy to tylko Renault, ale też np. Forda, bo: na przykład Fiesta Mk VI w Niemczech w podstawowej, najtańszej wersji posiadała seryjnie 4 poduszki powietrzne, w Polsce natomiast tak samo oznaczany bazowy model ma już tylko jedną... frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie znacząco ale może.

> W naszej Lagunce jest RT (rynek niemiecki) i sąsiad na ulicy ma też

> RT (rynek szwajcarski)

> - nasza ma welur, przednie szyby el., centralny i aut. skrzynię,

> plastiki w kolorze kawa z mlekiem

> -sąsiada ma jakieś inne pokrycie siedzeń, centralny, el. szyby, man

> klima, man skrzynia, plastiki w kolorze niebieskawym, radio z

> wyswietlaczem pod szybą

> czyli RT nie jest równe innemu RT zależy jak kupujacy zamawiał

ja podam inny przyklad niemieckie RT ma czesto klime a bardzo czesto klimatronic, a w UK z reguly nie ma klimy a czasami klime manualna- wydaje mi sie, ze czesc ekstrasow byla za doplata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz "wypas" w autach napewno jest skromniejszy niz ten za zachodniej granicy, jak szykałem dla siebie szczeniaczka to te z ojczystego salonu zazwyczaj nie miały klimy i miały znacznie mniejsze opcje. kupiłem z niemiec i RT ma wsp.kier.,2PP,klime,2ES,EL,podgrzewane obie szyby i lusterka oraz siedzenia,werur,halogeny itp takiej opcji nie znalazłem na polskim rynku. RT to jeszcze rożnice w silniku ja mam 1,6 8V no i zderzaki grafitowe a RX to chyba lusterka i zderzaki lakierowane i 16 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT to jeszcze rożnice w silniku ja mam 1,6 8V no

> i zderzaki grafitowe a RX to chyba lusterka i zderzaki

> lakierowane i 16 V

Witam. Nie zgadzam się, mam RT kupione w polskim salonie ; elektr.szyby,lusterka(podgrzewane),halogeny,wspomaganie,welur,1XPP,immo,centralny zamek ,bez klimy, zderzak i lusterka w kolorze nadwozia. Podgrzewane fotele,klima,podgrz.przednia szyba to chyba wypos.dodatkowe.RN,RT,RX to wersja pojazdu (wyposażenia), moim zdaniem nie ma nic wspólnego z zastosowaniem silnika 8V E7J,K7M,F3R czy 16V F7R (+późniejsze). Np. wersja 2,0 RXE miała zastosowany silnik F3R z głowicą 8V. RX ma bogatsze wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam RXT sprowadzone z francji - rocznik 1999 - silnik 2.0 8V:

Wyposażenie:

- tempomat

- autom. skrzynia biegów

- welur

- komputer pokładowy

- 4x airbag

- 4x el. szyby

- elektr. lusterka - w kolorze nadwozia - nie podgrzewane

- ABS

- klima (manual)

- immobiliser

- centralny zamek

- halogeny

- audio - fabryczny Philips CD

- zderzaki w kolorze nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.