Skocz do zawartości

Elektryka tylniej wycieraczki ...


cckoles

Rekomendowane odpowiedzi

po co grzebałeś? palacz.gif

teraz do serwisu musisz jechać bo centralka zaprogramowała położenie ramienia i tylko kasowanie z egzaminera pomoże...

możesz też przelutować mikroprocesor strujący powrotem ramienia do położenia zeorowego. Możesz tkaże przeprowadzić autodiagnostyke silnika i sterownika.

a tak w ogóle to wyczyść se se ślizgacze i prowadnice przy silniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam diagnostyke za friko...

ja, ja, ja ............

i jeszcze moja dwójka screwy.gif

ja też mam mozliwość sam sobie wykasowywać błędy, ale nie muszę sie od razu angry.gif,

po prostu daję info dla kolegi, jeśli będzie miał koniczność w ASiO to ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co grzebałeś?

> teraz do serwisu musisz jechać bo centralka zaprogramowała położenie

> ramienia i tylko kasowanie z egzaminera pomoże...

> możesz też przelutować mikroprocesor strujący powrotem ramienia do

> położenia zeorowego. Możesz tkaże przeprowadzić autodiagnostyke

> silnika i sterownika.

> a tak w ogóle to wyczyść se se ślizgacze i prowadnice przy silniku...

czy spryskiwaczami tez komp steruje ?! pad.gif a ja myslalem, ze tylko kabelki trzeba zamienic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja, ja, ja ............

> i jeszcze moja dwójka

no przecież twoim padakowatym dizlam podniecac sie nie bede

> ja też mam mozliwość sam sobie wykasowywać błędy, ale nie muszę sie

> od razu ,

> po prostu daję info dla kolegi, jeśli będzie miał koniczność w ASiO

> to ........

dzięki... jak bede potrzebował to skocze do łodzi przy okazji paląc wahy za pięć baniek co by skozystac z promocji hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety...

> steruje tym specjalna instalka zamontowana pod kanapą. ma osobne

> złącze do diagnoskopu. to jest technika highend...

Oj patre, cos mi sie zdaje ze teraz to troche glupoty gadasz hehe.gif

Nie wiem jak jest w Marei, moze tak jak mowisz, ale on ma Brave, a tutaj to jest zupelnie normalnie, bez zadnych procesorow smile.gif

Jak sie zdejmie silniczek od tylnej wycieraczki, to na nim (a wlasciwie na obudowie przekladni) jest takie male, biale, plastikowe pudeleczko. W nim jest mala plytka drukowana z przekaznikiem i ukladem czasowym (zwykly przerywacz z na stale ustawionym jednym czasem). I to tyle, nie ma zadnej wiecej elekroniki.

Jak wycieraczka chodzi ale nie chce wracac na pozycje zerowa, to po pierwsze trzeba sprawdzic stan slizgaczy i tego kolka w przekladni, ktore ustala sekwencje ruchu, tam moze cos nie laczyc i wtedy jak tylko sie wylaczy wycieraczke to ona stanie gdzie popadnie. Mozna jeszcze zajzec do tej plytki z przerywaczem, ja tam mialem w jednym miejscu "zimny lut" i raz na jakis czas mi to wariowalo. Po poprawieniu wszystkich lutow mam do tej pory spokoj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio grzebalem przy kablach bo wycieraczka nie dzialala no i

> teraz dziala ale sama nie powraca na miejsce.

miałem tak samo do wczoraj :-) Cos jest zle tak i zaraz powiem ci co:)

> podlaczone ze sama nie powraca automatycznie czy to wina

> silniczka i jego mechanizmu ? wiec tak, miałem ten sam, problem ile ja sie to naścierałem zeby to zrobic wszystko robiłem i nic confused.gif aż w sumie fuksem- czystym włączyłem i staneła w połowie... to sie wk zakrecony.gifyłem wyszedłem biore za ta wycieraczke i szerpnełem do dołu zeby ja na miejsce chociaż ułozyc, no i szarpnełem i co ?? hmm.gif odkreciłem ją bez pomocy klucza bo zaczeła sie bracać o 360 stopni zlosnik2.gif ja juz w szoku odkreciłem wycieraczkę włączyłem tylnią i kurde silinik wszystko chodzi

wziełem wd-40 popsikałem co nie co potrzymałem ja na włączeniu jakies 30 minut i przykreciłem wycieraczke... tylko teraz uważaj musisz ja ustawic tak aby ci na szybie chodziła zakrecony.gif a nie pol na szybie pol za autem 893goodvibes.gif wiec nie dokrecaj na hama - jak ustawisz dokrec zatkaj i gra i buczy... miałem ten sam efekt wygladało to tak jakby wycieraczka nie miała siły 275123014-zielony.gif

a teraz prościej odkręc wycieraczke popsikaj wd zakrec i ustaw i pomoze.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co zrobic jak w Bravo wogóle nie chodzi wycieraczka tylna ? Czy

> jest tam jakiś bezpiecznik?

Hmm, w Bravo to nie wiem ale moze jest tak samo jak w Bravie, wiec czytaj smile.gif

Bezpiecznik oczywiscie jest, w tablicy bezpiecznikow z przodu.

Ale jesli nie chodzi wcale, to na samym poczatku sprawdz jakosc polaczen na stykach w klapie bagaznika. Wycieraczka jast tak podlaczona, ze gdy klapa bagaznika jest podniesiona do gory, to nie bedzie dzialac. Wystarczy ze cos nie styka na tych blaszkach (zlacze 4-stykowe) i juz beda jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wycieraczką tylną w bravie. Nie działa ,jak zaobserwowałem u mnie wycieraczka jest po przeciwnej stronie na szybie niż u innych. Chciałem się dobrac do silnika ale niestety nie mogłem zdjąć plastykowej obudowy spod tylnej szyby. Czy wie ktos jak można jeszcze sprawdzić co jest nie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy to wina silniczka i jego mechanizmu ?

Witaj, Miałem podobny problem, gdy przytarła się tylna wycieraczka w MW. Po nasmarowaniu dochodziła do połowy, raz przeszła, raz nie yikes.gif. Okazało się, że wina leży w przekaźniku w układzie elektronicznym wycieraczki. Po prostu zrobił się "zimny lut" na jednej z końcówek. Po rozebraniu, przelutowaniu i złożeniu już pół roku chodzi ok claps.gif. Jeżeli chodzi o przekaźniki i elektonikę Fiatoską - moim zdaniem buble. Wieczny problem miałew w UNO, w Marea to samo angryfire.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

> Mozna jeszcze zajzec do tej plytki z

> przerywaczem, ja tam mialem w jednym miejscu "zimny lut" i raz

> na jakis czas mi to wariowalo. Po poprawieniu wszystkich lutow

> mam do tej pory spokoj

Czesc

Mialem to samo - "zimny lut". Po poprawieniu dziala juz ponad 4 latka smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktos nie jest elektronikiem i bym powiedzial, ze nawet marnym

> elektrykiem to jak ma sobie poradzic ?

Hmm... No coz, lutownica do reki, plytka na stol, dobry tinol (niezbyt gruby), kalafonia i do dziela 270751858-jezyk.gif

Trzeba poprawic na plytce te luty ktore sie wydaja podejzane, albo wszystkie, dla pewnosci (plytka jest mala, nie ma ich wiele).

Najwajniejsza sprawa to, by dobrze podgrzac luty (jak nie beda dobrze nagrzane w czasie lutowania, to za jakis czas znow sie porobia "zimne luty"), ale z wyczuciem, tak by nie poodpazac druku. I to chyba tyle, nic trudnego jesli tylko reka sie za bardzo nie trzesie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktos nie jest elektronikiem i bym powiedzial, ze nawet marnym

> elektrykiem to jak ma sobie poradzic ?

Musisz dostac sie do silnika wycieraczki. Jak juz go wydostaniesz to elektronika jest (przynajmniej u mnie byla) w takiej plastikowej obudowie. Fotka przedstawia silnik juz bez elektroniki.

275601465-silnik_wycieraczki1_a.jpg

Mozesz poczyscic prowadnice zaznaczone strzalka. Jesli to nie pomoze to musisz dostac sie do elektroniki (w plastikowej obudowie wink.gif). U mnie zimny lut byl na przekazniku. O ile dobrze pamietam to to byl najwiekszy element na tej plytce wink.gif. Poprawilem mu "luty" i podlaczylem to do kostki coby sprawdzic czy dziala. Jak juz bylo OK to zmontowalem to z powrotem i juz smile.gif

Niestety nie mam fotki samej elektronik.

pozdraiwam

post-5995-14352465209253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.