Skocz do zawartości

Wymienione zawieszenie i wcale nie jest rewelacyjnie


waho

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że szybko wybiłem zawieszenie z przodu postanowiłem je wymienić w komplecie, a nie na raty. Zostało wymienione wszystko co było możliwe, wahacze, końcówki, drążki, gumy...

Po odebraniu z warsztatu wsiadłem do auta odpaliłem i pojechałem z uśmiechem, uu jak fajnie twardo się jakoś zrobiło... Moja mina nie była już taka wesoła jak wjechałem w nierówność... łup i metaliczny dźwięk ... kurna coś niedokręcone? Drążąc dalej temat pojechałem na "odcinek specjalny" droga mocno wyboista i wsadzam się w dziury i dalej łupanie metaliczne, do tego przy nierównościach poprzecznych głuchy odgłos jakby ktoś blachę zginał tu domyślam się że to stabilizator. Wysiadłem z auta bujam w poprzek, naciskam i nic nie słychać, tylko podczas jazdy.

Jeśli chodzi o stabilizator to myślę że z czasem to przejdzie bo nowe i nieułożone, ale to metaliczne walenie jakoś mi nie daje spokoju...

Pożaliłem się, a teraz możecie dorzucić swoje 3 grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak samo miałeś przed wymianą zawieszenia ?

Ten metaliczny odgłos tak, ale zdawało mi się że wydobywa się z okolic końcówki stabilizatora, a teraz tak jakby ze sworznia wahacza, co ciekawsze to odgłos ten występuje z lewej i prawej strony. Drugiego odgłosu czyli tego zginanej blachy nie było na 100%, chociaż dzisiaj jadąc do pracy odnosiłem wrażenie że to jednak jakby tłumik gdzieś walił pod tunelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy odbiorze auta sprawdziłeś czy wszystkie części za które zapłaciłeś są wymienione?

Drugiego odgłosu czyli tego zginanej blachy nie było na

> 100%, chociaż dzisiaj jadąc do pracy odnosiłem wrażenie że to

> jednak jakby tłumik gdzieś walił pod tunelem.

Jedż do mechaników z reklamacją, niech oni ci wyjaśnią dlaczego tak coś wali mimo ich "fachowej " ingerencji w auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przy odbiorze auta sprawdziłeś czy wszystkie części za które zapłaciłeś są wymienione?

Części kupiłem sam smile.gif, sprawdzałem wszystko jest wymienione.

> Jedż do mechaników z reklamacją, niech oni ci wyjaśnią dlaczego tak coś wali mimo ich "fachowej " ingerencji w auto

W piątek będzie konfrontacja wink.gif, bo ten metaliczny odgłos wyeliminowałem... ściągając kołpaki sick.gif , pozostało tylko coś blaszane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Amortyzatorów nie wymieniałeś?

Nie - ostatnio byłem na ścieżce to wykazało przód 18-20% zużycia.

No i już nic nie wiem, byłem na szarpakach, wszystko skręcone jest bardzo dobrze nic się nie rusza, a jak waliło tak wali frown.gif , udało mi się dokładniej zlokalizować te puki i wydobywają się jakby z dolnego siedziska sprężyny w kolumnie McPersona i co z tym dalej zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie - ostatnio byłem na ścieżce to wykazało przód 18-20% zużycia.

> No i już nic nie wiem, byłem na szarpakach, wszystko skręcone jest

> bardzo dobrze nic się nie rusza, a jak waliło tak wali , udało

> mi się dokładniej zlokalizować te puki i wydobywają się jakby z

> dolnego siedziska sprężyny w kolumnie McPersona i co z tym dalej

> zrobić ?

łożysko McPersona ma luz i stąd takie pewnie głuche pukanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100%, chociaż dzisiaj jadąc do pracy odnosiłem wrażenie że to

> jednak jakby tłumik gdzieś walił pod tunelem.

A może to nie tłumik tylko osłona termiczna nad tłumikiem, wczoraj mi taka odpadła i jak jeszcze wisiała to też był blaszany dźwięk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana winner.gif

Pojechałem na inne szarpaki z wibratorem smile.gif

Na wibratorze do amortyzatorów diagnosta sam stwierdził że coś ostro wali o podłogę, wjechał na szarpak a tam oczywiście wszystko sztywne, dopiero jak ostro zacząłem bujać budą to wyłapał choć nie było mu łatwo...

Przyczyną tego pukania był jednak stabilizator, a konkretnie niedokręcona obejma gumy stabilizatora smile.gif, dokręcił i cisza że aż chce się jeździć zlosnik.gifIThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.