Skocz do zawartości

a mi się podoba nowa DELTA ... posiada ktos?


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw jestem jak to auto bedzie sie spisywalo..., jakie beda i nim opinie za 3 - 5 lat, cholernie mi sie podoba, przestronne autko, przymierzalem sie do niego i jest boskie... Mysle, ze gdybym mial aktualnie kupic auto to chyba przytulilbym delte 1.4 tjet 150 km... chociaz cena jest dosc wysoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekaw jestem jak to auto bedzie sie spisywalo..., jakie beda i nim

> opinie za 3 - 5 lat, cholernie mi sie podoba, przestronne autko,

> przymierzalem sie do niego i jest boskie... Mysle, ze gdybym

> mial aktualnie kupic auto to chyba przytulilbym delte 1.4 tjet

> 150 km... chociaz cena jest dosc wysoka...

jest jeden człowiek na AK, który posiada, jak będzie chciał to się sam ujawni smile.gif

Mnie to auto też się bardzo podoba, ale nie jestem pewny czy byłbym gotów dopłacić sporą różnicę w cenie w porównaniu z Bravo tylko za ładniejszy wygląd i więcej miejsca z tyłu, którego za bardzo nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekaw jestem jak to auto bedzie sie spisywalo..., jakie beda i nim

> opinie za 3 - 5 lat, cholernie mi sie podoba, przestronne autko,

> przymierzalem sie do niego i jest boskie... Mysle, ze gdybym

> mial aktualnie kupic auto to chyba przytulilbym delte 1.4 tjet

> 150 km... chociaz cena jest dosc wysoka...

co chesz wiedziec konkretnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest jeden człowiek na AK, który posiada, jak będzie chciał to się

> sam ujawni

> Mnie to auto też się bardzo podoba, ale nie jestem pewny czy byłbym

> gotów dopłacić sporą różnicę w cenie w porównaniu z Bravo tylko

> za ładniejszy wygląd i więcej miejsca z tyłu, którego za bardzo

> nie potrzebuję

150 konny gnojek w bravo odpowiada mniej wiecej 120 konnemu w delcie wyposazeniem- mniej wiecej zaznaczam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś więcej ?

1.6 mjet 120 reniferow, oro, czarna zlosnik.gif

> podziel się doznaniami nooo

po przesiadce z 150 konnego bravo - troche brakuje mocy-ale 120 koni + 6 biegow - w tym zestawie jak najbardziej wystarcza do sprawnego poruszania się

reszta to kwestia gustu: pare rzeczy na plus, pare na minus zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 mjet 120 reniferow, oro, czarna

> po przesiadce z 150 konnego bravo - troche brakuje mocy-ale 120 koni

> + 6 biegow - w tym zestawie jak najbardziej wystarcza do

> sprawnego poruszania się

> reszta to kwestia gustu: pare rzeczy na plus, pare na minus

No i co? Tylko tyle? Skoro jezdziles NB to najlepiej widzisz roznice. Napisz cos wiecej o + i - pls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co? Tylko tyle? Skoro jezdziles NB to najlepiej widzisz roznice.

> Napisz cos wiecej o + i - pls

Wewnątrz: środek z przodu-w zasadzie podobny układ deski-wręcz ten sam - zamiast bravo jest delta + trochę inna aranżacja, wizualnie bardziej podoba mi sie bravo, ale jakościowo lepsza jest delta (w bravo na "karbonie" po kilku miesiącach pojawily sie pierwsze rysy). W srodku z przodu ta sama ilość miejsca, za to z tylu w bravo ciasno-w delcie pelen wypas zlosnik.gif-przesuwana kanapa z regulowanym kątem oparć, bagażniki chyba porównywalne-rzadko zaglądam to nie wiem napewno zlosnik.gif. Wersje wyposażeniowe były podobne-ale w delcie el. szyby tył oraz klimatyzowany otwierany schowek w tunelu środkowym sa w standardzie, w brawo tego nie było. Po za tym w delcie jest jak by przytulniej zlosnik.gif podswietlenie w kolorze bialym i duzo zbednych dodatków-jak np. podswietlenie wszystkich wew. klamek w kolorze chrom zlosnik.gif, in minus brak skóry na kierownicy i gałce zmiany biegów (choć nie pamiętam czy to bylo w bravo standardem....) do tego troche elementów w kolorze srebrnym i troche "chromu".

Z zewnątrz zupełnie inne-co widać zupelnie inne zlosnik.gif. Raczej nikt nie przechodzi obojętnie kolo delty, działa jak magnes, szczególnie na mulher.gifzlosnik.gif. Ale.. minus taki: pod okleiną "chromową" na klamkach pojwily sie bąble..

Silniki trudno porównywać (1.9 mjet 150 vs. 1.6 mjet 120 ), nie mniej jednak 1.6 mjet 120+6 biegów jest wystarczającym silnikiem do deltowej budy, zapewnia akceptowalna dynamikę i troche niższe spalanie (jakies 0,5-0,7 litra), nie jest to jakis demon predkości, ale odpycha sie dobrze.

podsumowując:

bravo:

+silnik lepszy (porównując delte w tej samej cenie)

+bardziej sportowy charakter zlosnik.gif

-miejsce na tylnej kanapie

delta:

+dizajn zlosnik.gif

+dzienne swiatła diodowe (odpalam silnik i sie włączają-eliminuje to problem migania halogenami w dzień-doświetlanie działa dopiero po włączeniu mijania)

+miejsce z tyłu

-brak skórzanej kierownicy i te chromy wspomniane

jak bym miał wybrac czy delta czy bravo wybrał bym... ar 147 1.9 120 3d (choć chyba już jej nie ma w oferciesick.gif)

btw. ciekawostka taka: dawno temu-zaraz po wejsciu delty na rynek widzialem test delty w tvp3 zlosnik.gif prowadząca wytknęła jako minus auta-zagłówki foteli przednich mówiąc ze nie da sie na nich oprzeć głowy.. i niestety miała racje zlosnik.gif sie nie da-te zagłówki to sztuka dla sztuki, ale ladne logo Lanci maja ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śliczna!

> A pisałem wpadaj na spota do Krk, bo chciałem sobie na żywo pooglądać

> i pomacać

Mnie tez sie bardzo podoba - niestety to co ja bym chcial czyli wyzsza wersje wyposazenia + silnik 2.0 165 lub 1.9 190hp kosztuje juz wlasciwie tyle co Audi A3 a nawet A4 z ubozszym wyposazeniem i to jest bol. Do tego boje sie o to kanapowe zawieszenie. Czy faktycznie jest takie miekie? Buja na zakretach jakos mocno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekaw jestem jak to auto bedzie sie spisywalo..., jakie beda i nim

> opinie za 3 - 5 lat, cholernie mi sie podoba, przestronne autko,

> przymierzalem sie do niego i jest boskie... Mysle, ze gdybym

> mial aktualnie kupic auto to chyba przytulilbym delte 1.4 tjet

> 150 km... chociaz cena jest dosc wysoka...

póki co to auto trapią choroby wieku dziecięcego podobno, z opowiadań Klienta, który posiada takową wiem, że spsuła się regulacja lusterek, trzeba było wymienić klamki z jakiegoś powodu, blokowały się czy łuszczyły. Ogólnie rzecz biorąc typowo włoskie przypadłości, czy nie zagrażające życiu i zdrowiu ale upierdliwe jak 150 zlosnik.gif

Niestety Klient nie miał wyboru i musiał brać świeżynkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> póki co to auto trapią choroby wieku dziecięcego podobno, z opowiadań

> Klienta, który posiada takową wiem, że spsuła się regulacja

> lusterek,

jak do tad nie zlosnik.gif

trzeba było wymienić klamki z jakiegoś powodu,

> blokowały się czy łuszczyły.

luszczy sie - to fakt zlosnik.gif

Ogólnie rzecz biorąc typowo włoskie

> przypadłości,

ja bym to inaczej nazwal biglaugh.gif

czy nie zagrażające życiu i zdrowiu ale upierdliwe

> jak 150

> Niestety Klient nie miał wyboru i musiał brać świeżynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> wersja oro posiada skórzaną kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów

> w standardzie...

Tylko cholery drogie sa - zeby placic za ORE 98 klockow + doposazenie (jak sie bawilem konfiguratorem) = 106000 (165hp), nie mowiac juz o 190hp bo wtedy to 120-130 spokojnie sie robi - przeciez to poziom BMW, AUDI, MERC'a. Fakt ze za ta kase dostanie sie podstawe robi w sumie zasadnicza roznice, ale dalej troche duzo ... ale widac to ja jestem biedny a nie auto drogie buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko cholery drogie sa - zeby placic za ORE 98 klockow + doposazenie

> (jak sie bawilem konfiguratorem) = 106000 (165hp), nie mowiac

> juz o 190hp bo wtedy to 120-130 spokojnie sie robi - przeciez to

> poziom BMW, AUDI, MERC'a. Fakt ze za ta kase dostanie sie

> podstawe robi w sumie zasadnicza roznice, ale dalej troche duzo

> ... ale widac to ja jestem biedny a nie auto drogie

a w czym widzisz różnicę między Lancią, a wspomninymi BMW, Audi czy Mercem ?

Lancia to marka premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w czym widzisz różnicę między Lancią, a wspomninymi BMW, Audi czy

> Mercem ?

> Lancia to marka premium.

Tylko taka ze niestety, ale dalej Lancie sie odbiera (w ogolnie slyszanych rozmowach) jako autko klasy nizszej niz B,A,Merc. Ja uwazam ze to kawal dobrego auta i chetnie bym je kupil, a moze i kupie jak skoncze placic raty za Bravo. Jak dla mnie auto bomba, ale jest dalej niedowartosciowane spolecznie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko taka ze niestety, ale dalej Lancie sie odbiera (w ogolnie

> slyszanych rozmowach) jako autko klasy nizszej niz B,A,Merc. Ja

> uwazam ze to kawal dobrego auta i chetnie bym je kupil, a moze i

> kupie jak skoncze placic raty za Bravo. Jak dla mnie auto bomba,

> ale jest dalej niedowartosciowane spolecznie

a auto kupujesz dla siebie, czy na pokaz sąsiadowi?

Jakoś dziwnie spokojny jestem, że nietypowość Lancii jest niczym innym jak wielką zaletą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a auto kupujesz dla siebie, czy na pokaz sąsiadowi?

> Jakoś dziwnie spokojny jestem, że nietypowość Lancii jest niczym

> innym jak wielką zaletą

Nietypowość może i tak, spadek wartości już jednak nie.

Kiedy taki mietek, audi czy bmw po 3 latach będzie warte jeszcze strzelam 60-70% wartości wyjściowej to lancia odwrotnie - 30-40%...

Nie zmienia to jednak faktu, że auta są ok.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nietypowość może i tak, spadek wartości już jednak nie.

Wlasnie to mialem na mysli. Ja jestem szczesliwy ze swoim NB bo w kraju w ktorym mieszkam jest to auto rzadko spotykany i jest to dla mnie ewidentnie zaleta. Niestety wartosc autka faktycznie spada mocno i jesli juz zdecyduje sie na kupno takiego autka to z mysla ze bede go uzywac przez conajmniej 5-8 lat a potem sprzedam za pare groszy albo zostawie w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie myślenie to chyba tylko w Polsce można spotkać...

No i tu sie mylisz. Mieszkalem juz w kilku krajach i bylem w wielu miejscach i moge Cie zapewnic ze "tam" jeszcze bardziej patrzy sie na koszta auta - zarowno cene zakupu auta jak i utrzymania ale rowniez marka bo to sie przeklada na ... koszta frown.gif

Tak czy inaczej - sam posiadam auto ktore straci duzo na wartosci, ale co zrobic - podobalo mi sie i juz skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Niewiele cos sie dzieje na kaciku Lancii smile.gif

Ja rowniez mam nowa Delte, 1.4 150 KM wersja Oro.

Kupowalismy od razu dwie sztuki, coby nie bylo niepotrzebnych niesnasek miedzy mna a kolega wink.gif Mialy byc dwie identyczne ale w koncu roznia sie kolorem, moja ma Blue and me, a kolegi ma rozwalony tyl wink.gif ale to juz jego wina.

Powiem tak: w samochodzie sie zakochalismy. Rewelacyjny wyglad w srodku i na zewnatrz, a jak dowiedzielismy sie o finalnej cenie, to zaliczka od razu poszla do kasy smile.gif W 3 dni po zobaczeniu Delty po raz pierwszy na oczy, mialem juz swoja. Dlugie i ciezkie to byly 3 dni, ale przezylem wink.gif Lancia oferuje bardzo dobre znizki, wiec patrzenie na cene katalogowa daje mylny obraz. W tej cenie naprawde nie ma nic lepszego...

Aktualnie mam 5000 km przebiegu zrobione, wiec emocje troche opadly, pewne wady na chlodno sie zauwaza, ale mimo wszystko z samochodu jestem bardzo zadowolony. W sumie to moj pierwszy samochod tej klasy, wiec duzych wymagan nie mialem wink.gif

Najwieksza zaleta jak dla mnie to mala ilosc tych samochodow na drogach. O ile Ypsilonow jest sporo, to innej Delty (oprocz tej kolegi) nie widzialem jeszcze. Kumpel mowi ze jeszcze jedna widuje, bo jakas babka kolo niego mieszka i ma. Czy jest ich wiecej niz 3 sztuki w Warszawie? Nie wiem smile.gif

Autko kopa ma naprawde fajnego, 8,7 s do setki, zbiera sie bardzo przyjemnie. Usterek jak na razie nie stwierdzono smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakich wadach piszesz?

Generalnie to drobiazgi, czesc wynika z przyjetych zalozen przez projektantow, a czesc z mojego czepialstwa smile.gif

- za glosno pracuje nawiew, na najnizszych obrotach powinien byc nieslyszalny a niestety szum slychac prawie zawsze

- w renault mialem climatronic ktory regulowal nawiew plynnie, tzn zmniejszal lub zwiekszal predkosc w zaleznosci od potrzeb. Tutaj tez niby cos takiego jest, ale dziala tez wlaczajac i wylaczajac nawiew: chwile dmuchnie, wylaczy sie, znow dmuchnie, znow wylaczy.

Przez to trudniej sie przyzwyczaic do tego ze nawiew halasuje.

- dzwignia zmiany biegow nie pracuje tak plynnie i dokladnie jak bym chcial. Czasami czuc jakies opory przy zmianie biegow. Mogloby to byc lepiej zrobione.

- siedzenia sa za twarde smile.gif Ja sie przyzwyczailem ale nowi pasazerowie czesto mi zwracaja uwage (jakbym nie wiedzial :>) ze taki fajny samochod a twardo jak w pkp smile.gif Ale na dluzszych trasach twardsze siedzenia lepiej sie sprawdzaja, tak sobie to tlumacze wink.gif

- wg mnie konieczne sa czujniki cofania. Nie chodzi o brak widocznosci bo na to nie narzekam, ale o problemy z ocena odleglosci od przeszkody z tylu. Bym pomyslal ze to ja jakis lewy jestem, ale kolega ma identyczny problem: kiedy wydaje sie ze juz z tylu jestesmy prawie na styk, po wyjsciu okazuje sie ze dobre pol metra albo i wiecej jeszcze zostalo. Nie wiem z czego to wynika, ale do tej pory nie nauczylem sie dobrze oceniac odleglosci na podstawie lusterek w Lancii. Jezdze od lat, przejechalem dobrze ponad 100 000 km i w zadnym innym samochodzie nie mialem tego problemu.

- przyczepilbym sie jeszcze do ergonomii menu w samochodzie: sa w 3 miejscach, sterowanych roznymi guzikami: jedno ustawienia samochodu, jedno ustawienia radia i trzecie menu od blue and me. Mogloby to byc jakos zintegrowane, ale w sumie szybko sie przyzwyczailem.

Jak widzisz troche sie czepiam, wiec to dobry znak, ze nie ma duzych wad smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - dzwignia zmiany biegow nie pracuje tak plynnie i dokladnie jak bym

> chcial. Czasami czuc jakies opory przy zmianie biegow. Mogloby

> to byc lepiej zrobione.

szczególnie trójka ? zlosnik.gif

> - siedzenia sa za twarde Ja sie przyzwyczailem ale nowi pasazerowie

> czesto mi zwracaja uwage (jakbym nie wiedzial :- wg mnie

ja mam odmienne zdanie zlosnik.gif

miekkie te kanapy jak w salonie-jak to w lanci biglaugh.gif

przejedz sie bravo ocenisz ktore twardsze

> konieczne sa czujniki cofania. Nie (...) 100 000 km i w zadnym innym samochodzie nie mialem tego

> problemu.

troche szafa - ale w koncu do opanowania zlosnik.gif

> Jak widzisz troche sie czepiam, wiec to dobry znak, ze nie ma duzych

> wad

obserwuj klamki-bo puchną, znaczek tył-bo sie odkleja, D na drzwiach- botez puchnie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jakich wadach piszesz?

Po zastanowieniu dodalbym jeszcze:

- brak wylacznika ESP, jest tylko wylacznik ASR. Ale to najwieksza bolaczka kolegi, ktory twierdzi ze nie moze szalec bo ESP nie rozumie co on chce robic (ciekawe ze ESP nie ma programu "zaciagamy reczny i idziemy bokiem w zakret"). Podobno dlatego juz swoja rozbil smile.gif

- za twarde zawieszenie. Wydaje mi sie ze nowa Delta ma byc raczej limuzyna niz sportowym samochodem, wiec chcialbym miekkie zawieszenie jak w limuzynie. Ale fakt faktem ze w zakretach na suchym idzie jak dzika.

Wczesniej byla dyskusja o skorze na kierownicy. Wersja ORO jak wspomniano ma juz wszystko w skorze, ale mam watpliwosci czy to aby na pewno jest naturalna skora. Sprzedawca w salonie na moje pytanie odpowiedzial "Nie mam informacji aby to byla ekologiczna skora", czyli nie zaprzeczyl ale i nie potwierdzil smile.gif Na razie sie trzyma.

W renault tez mialem "skorzana" kierownice na ktora klnalem jak szewc. Cala ta "skora" przy wiekszej wilgotnosci (lub spoconych dloniach) zaczynala schodzic i brudzic rece... Jak ma tak byc to ja juz wole plastikowa smile.gif Licze ze w Lancii skora czy tez "skora" na kierownicy jest lepszej jakosci...

A i jeszcze jedno:

Swiatla przeciwmgielne przednie. Normalnie sluza jako doswietlanie zakretow i swieca w bok. A jak je wlacze w czasie mgly to.... tez swieca w bok...??? Wydaje mi sie ze powinny swiecic w przod smile.gif Dobrze mi sie wydaje, czy tez swiecenie w bok w czasie jazdy przez mgle ma jakis glebszy wloski sens? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swiatla przeciwmgielne przednie. Normalnie sluza jako doswietlanie

> zakretow i swieca w bok. A jak je wlacze w czasie mgly to....

> tez swieca w bok...??? Wydaje mi sie ze powinny swiecic w przod

> Dobrze mi sie wydaje, czy tez swiecenie w bok w czasie jazdy

> przez mgle ma jakis glebszy wloski sens?

zawsze swieca tak samo waytogo.gif

nie swiecą na bok tylko do przodu i na bok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zastanowieniu dodalbym jeszcze:

> - brak wylacznika ESP, jest tylko wylacznik ASR. Ale to najwieksza

> bolaczka kolegi, ktory twierdzi ze nie moze szalec bo ESP nie

> rozumie co on chce robic (ciekawe ze ESP nie ma programu

> "zaciagamy reczny i idziemy bokiem w zakret"). Podobno dlatego

> juz swoja rozbil

a spowodowanie błędu nie ''odpina" do kolejnego rozruchu?

> - za twarde zawieszenie. Wydaje mi sie ze nowa Delta ma byc raczej

> limuzyna niz sportowym samochodem, wiec chcialbym miekkie

> zawieszenie jak w limuzynie. Ale fakt faktem ze w zakretach na

> suchym idzie jak dzika.

miękka jest zlosnik.gif zapraszam na przejażdżkę moją - pełna seria, a czuje pasy naklejane na asfalt zlosnik2.gif

> Wczesniej byla dyskusja o skorze na kierownicy. Wersja ORO jak

> wspomniano ma juz wszystko w skorze, ale mam watpliwosci czy to

> aby na pewno jest naturalna skora. Sprzedawca w salonie na moje

> pytanie odpowiedzial "Nie mam informacji aby to byla ekologiczna

> skora", czyli nie zaprzeczyl ale i nie potwierdzil Na razie sie

> trzyma.

jak będziesz o nią dbał to wytrzyma lata. Moja ma >10lat i jest w świetnym stanie. Nie licząc uszkodzeń mechanicznych przez poprzednika

> W renault tez mialem "skorzana" kierownice na ktora klnalem jak

> szewc. Cala ta "skora" przy wiekszej wilgotnosci (lub spoconych

> dloniach) zaczynala schodzic i brudzic rece... Jak ma tak byc to

> ja juz wole plastikowa Licze ze w Lancii skora czy tez "skora"

> na kierownicy jest lepszej jakosci...

może brud schodzi zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> A i jeszcze jedno:

> Swiatla przeciwmgielne przednie. Normalnie sluza jako doswietlanie

> zakretow i swieca w bok. A jak je wlacze w czasie mgly to....

> tez swieca w bok...??? Wydaje mi sie ze powinny swiecic w przod

> Dobrze mi sie wydaje, czy tez swiecenie w bok w czasie jazdy

> przez mgle ma jakis glebszy wloski sens?

jak masz włączone mijania to z przodu nie widzisz dużej różnice i stąd pozory, że świeci na bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.