Skocz do zawartości

Jaki olej - dolewka?


hulajnoga10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kiedyś miałem wyciek spod klawiatury jednak udało się już wymienić uszczelke. Zapomniałem jednak, że nie dolałem oleju po tym wycieku. Dziś sprawdziłem na bagnecie to jest połowa skali. Nie wiem czy to dobrze czy źle?! powinno być chyba na max. Jak myślicie ile ubyło? A jest jeden problem - nie wiem jak był wlany olej poprzednio. Wiem, że to 10W40 ale nie wiem czy to jakis syntetyk czy półsyntetyk chyba, że mozna to zidentyfikować po oznaczeniu 10W40?! Nie znam także producenta. Nie bardzo się na tym znam. Jak myślicie ile dolać tego oleju i jaki? Nie ma sensu żebym wymieniał cały bo jak narazie zrobiłem 7 tysięcy od wymiany.Niestety nie mam jak się skontaktować z mechanikiem który wymieniał olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Niestety nie mam jak się skontaktować z mechanikiem

> który wymieniał olej.

Otwórz pokrywę silnika i poszukaj czy nie ma gdzieś tam przypiętej karteczki z nazwą/marką oleju, datą wymiany i przebiegiem przy którym był wymieniony. U wielu mechaników już wymieniałem olej i wszyscy bez wyjątku taką karteczkę przyczepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.