Skocz do zawartości

Focus 1,6 tdci (110 KM) 2006 rok hatchback


Mielon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że przyszedł czas na zmiany Vectra poszła na sprzedaż, została jeszcze poczciwa KA-czka, ale rozglądamy się wraz z lepszą połówką za nowym autkiem.

W oko wpadł nam Focus 1,6 tdci ze 110 konnym silnikiem, rok 2006 z przebiegiem 99000 km. Cena to około 29000 zł.

Koledzy potrzebne mi opinie na temat tego autka i silnika bo w intenecie można znaleść wiele wpisów natomisat nie ma to jak opinia starych wyjadaczy Fordowskich zlosnik.gif

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym zobaczył samochód na sprzedaż z 99kkm to odrazu bym odpuścił.

> Jakoś w to nie wierze

> A co do silnika to nie ma raczej jakiś boleści. No... może pękająca

powiedzmy że samochód sprawdzony, podpiety pod kompa który nie wykazał żadnych nieprawidłowości (jeżeli ma to wogóle jakieś znaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedzmy że samochód sprawdzony, podpiety pod kompa który nie

> wykazał żadnych nieprawidłowości (jeżeli ma to wogóle jakieś

> znaczenie)

Na dobrą sprawę wszystko się może posypać w każdym aucie.

Jak sprawdziłeś samochód to co się głupio pytasz czy brać devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbym zobaczył samochód na sprzedaż z 99kkm to odrazu bym odpuścił.

> Jakoś w to nie wierze

> A co do silnika to nie ma raczej jakiś boleści. No... może pękająca

> rura intercoolera, ale to pryszcz

A dlaczego bys odpuscil? Ostatnio kolega kupil Focusa z 2006 roku z przebiegiem 29tys.km.

Pierwszy właściciel auto kupione w salonie i przy salonie robione serwisy. Na wszystko dokumenty i rachunki. Auto bardzo zadbane i tez 1.6TDCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w moim kombiku jest troche głośno (vectra z 1999r. jest duzo lepiej wyciszona) nie wiem jak to w Hb wyglada.

Pozatym auto wystarczająco dynamiczne i spalanie na poziomie 6,0 w cyklu mieszanym ( przy spokojnej jezdzie 5,8) przy predkosciach 150km/h (oczywiscie na nemeckej autostradzie) przy 5 osobach z bagazem i klima spalanie 6,5l/100km.

Problem mialem (mam ciagle) z turbina ale to raczej wina mechanika ktory cos spiepszyl - padla turbina wiec dałem zrobić, koszt 3000zl po 1,5 miesiaca znowu padla! (sprawa w toku wiec wnioski za jakis czas)

Poza tym do silnika nie mam zastrzeżeń, poszukaj opini na temat 1,6 Hdi z citroena (to ten sam silnik).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Dziś staje się właścicielem wspomnianego Focusa. Mam nadzieje że będzie długo i bezawaryjnie służył , bo przeciez młody wóz jeszcze.

Teraz tylko wpojenie kilku zasad eksploatacji silnika TDCi ( do tej pary jeżdziłem benzyniakami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Decyzja zapadła. Dziś staje się właścicielem wspomnianego Focusa. Mam

> nadzieje że będzie długo i bezawaryjnie służył , bo przeciez

> młody wóz jeszcze.

> Teraz tylko wpojenie kilku zasad eksploatacji silnika TDCi ( do tej

> pary jeżdziłem benzyniakami)

gratulacje, słuszny wybór waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autkiem jeździ się super. Ale jak pisałem wczesniej teraz dopiero "ucze się" jazdy dieslem. Interesuje mnie teraz temat DPF. Z kacika wiem że silniku 1,6 110 KM występuje, wiem też że po przejechaniu mniej więcej 100kkm należy cos tam w nim uzupełnić, a że właśnie mojemu stukneło 100 kkm to juz wiadomo dlaczego pytam . Gdzie to ustrojstwo się dolewa (w sensie konkretne miejsce w aucie, jak i w jakim warsztacie, czy tylko w AS) ? czy koszt tego naprawde jest taki wysoki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.