Skocz do zawartości

Jakie dobre marki tarcz hamulcowych polecacie?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Potrzebuję tarcz 280x22 do Octavii 1 TDI.

Jakie marki są obecnie wiodące na rynku a czego się wystrzegać?

Ma być dobrze i w nie-kosmicznej cenie :-)

Tarcze gładkie, nie nacinane, nawiercane itp.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiodące na rynku to:

> TRW Lucas, ATE

> Ja osobiście używam Boscha i to są moje najlepsze tarcze jakie miałem

> do tej pory a są o wiele tańsze od TRW i ATE.

Ja Boscha zakładam caaaała mase i jak do tej pory nie pamietam by coś sie z nimi działo co niestety nie mozna ostatnio powiedzieć o ATE frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Boscha zakładam caaaała mase i jak do tej pory nie pamietam by coś

> sie z nimi działo co niestety nie mozna ostatnio powiedzieć o

> ATE

najczęstszy problem z jakim sie spotykam to bicie tarczy i nie zawsze wynika to z wjechania na rozgrzanych hamulcach w dużą ilośc wody. czasem to niezupełnie prawidłowy montaż a czasem zwyczajnie słaba tarcza, która nie wytrzymuje mocniejszego hamowania i po prostu sie przegrzewa.

Mam złe doświadczenia z tarczami Zimmermann, dwa komplety mi sie w miare szybko pokrzywiły i ciągle lekko biła kierownica przy hamowaniu. Dopiero oryginalne tarcze BMW rozwiązały ten problem w poprzednim aucie. Choć w obecnym oryginały nie są idealne.

Zastanawiam sie nad ATE ale opinie są rózne, AA chciałbym usłyszeć zdanie osoby, która montuje sporo i ma doświadczenie w tej sprawie. Są narzekania klientów, ze coś jest nie tak, reklamacje, ze bija?

No i jak z tym Boschem, ponoć niepozorny w hamulcach a chyba przezwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne tarcze Skoda/VW (drogie) kupione i zamontowane w ASO idą do reklamacji - pokrzywiły się - pierwszy komplet gdzie mam coś takiego, a innymi autami zrobiłem już 200kkm łącznie z objazdem Skandynawii 406 i nigdy nie zagrzałem hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.