Skocz do zawartości

Brak ogrzewania tynej szyby - bezpiecznik raczej dobry


atomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chłodniej się robi, więc od czasu do czasu przydałoby się użyć ogrzewania tylnej szyby, a tu szyba zimna. Po włączeniu przycisku ogrzewania na panelu dioda w nim zapala się na żółto-pomarańczowo, nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej (choć nie wiem czy takowa istnieje w ogóle..). Zmieniłem bezpiecznik odpowiedzialny za ogrzewanie tylnej szyby F11

516nv8.jpg

z bezpiecznikiem F8, ale nadal to nic nie zmieniło. Nie czułem aby ogrzewanie szyby działało. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale bezpiecznik który podmieniłem miał 10A a nie 20A jak ten od ogrzewania tylnej szyby.... jednak ten 10A był sprawny bo jak go wyjąłem, to zegar obrotomierza się nie ruszał, wskaźnik poziomu paliwa oraz temperatury cieczy chłodzącej.

Ma ktoś jakieś pomysły co by tu jeszcze sprawdzić? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto po lifcie czy przed ?

Jeśli przed to sprawdź czy po włączeniu ogrzewania masz na blaszkach w belce bagażnika napięcie (niestety które blaszki to są to nie wiem frown.gif musisz sprawdzić empirycznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz auto po lifcie czy przed ?

> Jeśli przed to sprawdź czy po włączeniu ogrzewania masz na blaszkach

> w belce bagażnika napięcie (niestety które blaszki to są to nie

> wiem musisz sprawdzić empirycznie )

przed liftem - 1996r. ok sprawdzę te blaszki, może się "zabrudziły"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przed liftem - 1996r. ok sprawdzę te blaszki, może się

> "zabrudziły"....

Przed chwilą wróciłem z inspekcji BBM i zauważyłem, że jedna z blaszek styku w tylnej klapie, jest zapadnięta 1~2mm i plastik dookoła tej blaszki jest jakby "poddtopiony" od temperatury:

xduzi8.jpg

być może tutaj nie ma styku.

I tak sobie myślę czy to nie wada fabryczna, bo jeśli mnie pamięć nie myli to takie klocki miałem z 2 lata temu, wymieniałem styki w tylnej klapie - to co akcja serwisowa? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że liczba fachowych porad niestety zanika, a porady typu spr. czy tyka... nie będe komentował.

Wystarczy po włączeniu zmierzyć woltonierzem czy jest napięcie nz zaciskach szyby. Jak się nie ma miernika, to można podłączyć żarówkę z dolutowanymi przewodami.

Jak się nic nie ma, to się jedzie do elektryka i po naprawie pyta: "co było?"

Przepraszam tych co się obrażą moim komentarzem, ale już czasami odniechciewa mi się tu zaglądzć z powodu tego typu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie bulwersowac.

Sprawdzenie czy przekaznik tyka wcale nie jest takei glupie i pozwoli zdiagnozowac czy przekaznik aby sie nie uszkodzil.

Oczywiscie robota przy przewodach elektrycznych powinna odbywac sie z miernikiem i najlatwiej jest po prostu sprawdzic napiecie miedzy plusem i minusem - ale nie kazdy wie gdzie jest ów plus i minus.

Stad porady takie a nie inne - na pewno nie zaszkodza.

A powracajac do sedna. W moim przypadku uzycie miernika nie bylo konieczne, bo po prostu styk od ohrzewania (sa dwa styki po lewej i prawej stronie tylnej szyby) zasniedzial, zardzewial i sie pokruszyl - wiec go wymienilem i jest ok.

Nie wiem z ktorego roku masz Fiata - ale jesli z tych starszych, to sprobuj przeczyscic styki ktore sa w klapie bagaznika (takie cztery kanciaste bokce) i ktore maja kontaktowac ze stykami w nadwoziu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem ten styk z 4 blaszkami co jest na dole, jak się klapę tylną otworzy. Jeżeli się nie mylę to go już raz wymieniałem. Blaszka maksymalnie po lewej stronie (zapewne odpowiedzialna za ogrzewanie) jest zapadnięta 1~2mm plastik wokół niej "nadtopiony" i na tej blaszce jest czarny znak od tego prostopadłościennego bolca co go dotyka od góry od klapy. Obawiam się, ze jak wymienię styk za jakiś czas znów się podsmaży.

patre

zrozumiałem, że miałeś podobny problem i poprowadziłeś kabel zamiast inwestować w kolejny styk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak...

RAPORT:

nowy styk 87zł, szyba grzeje - do następnego poddtopienia się plastiku.

A jeszcze pytanie: jak nie grzeją niektóre "kreseczki" na szybie, to gdzie szukać usterki? jakoś nie widzę aby ta kreseczka co nie grzeje był "przerwana"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to schemacik w łapkę i jedziesz od szyby

Zastosowałem się do porady i ...

...doszedłem do tego miejsca.

283068952-DSCF0723.jpg

Wszystko stało sie jasne. Środkowe gniazdo wypalone i brak styku. Reanimacja powiodła się i wszystko jest ok.

283068952-DSCF0725.jpg

post-58646-1435250520985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.