Skocz do zawartości

Nowe Clio - 1.6 16V vs 1.2 TCE


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

rozważania póki co czysto teoretyczne, chociaż jak nic się nie zmieni, tego typu dylemat dopuszczam na wiosnę przyszłego roku.

Sprawa jest taka, poszukuję małego auta, nowego, dobrze wyposażonego, dynamicznego i dającego odrobinę frajdy z jazdy.

Między innymi uwaga moja skupiła się właśnie na Renault Clio.

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych dwóch modelach benzynowych właśnie małej "renówki"

zaskoczyły mnie osiągi (katalogowe) silnika 1.2, v-max i przyspieszenie wydaje się całkowicie przyzwoite, natomiast kusi mnie niesamowicie wersja GT z silnikiem 1.6 16V

no i tutaj zaczęły się kalkulacje

moc około 25 KM na korzyść GT, v-max o kilkanaście km/h lepsza dla GT, przyspieszenie 0-100 ok. półtorej sekundy dla GT, a więc do miastowego użytku różnice nie są tak diametralne (przynajmniej dla mnie zlosnik.gif)

spalanie - tutaj duża przewaga na korzyść TCE (około półtora litra na 100km) no i za TCE przemawia również cena ok.gif

wyposażenie jakie brałbym pod uwagę w przypadku TCE to Dynamique, dość zbliżone do tego w GT.

Przeznaczenie auta to głównie miasto, od czasu do czasu trasy około 100 - 200 km, bardzo sporadyczne trasy rzędu 500 - 800 km (tutaj szczególnie zastanawia mnie jak sobie radzi tak mały silniczek jakim jest 1.2 z tego typu wyprawami)

Ważne: auto miałoby być zakupione z przeznaczeniem na dłuższe użytkowanie przeze mnie (dobre kilka lat)

no i teraz ciekawią mnie wrażenia z jazd oboma samochodami, serwisowanie (koszta), trwałości obu jednostek silnikowych (szczególnie w przypadku turbiny w mniejszym silniku), no i na koniec czy warto dopłacać około 8 - 10 tysięcy z wersji TCE do GT (aktualnie ceny 1.2 TCE Dynamique to około 46 - 48 tysięcy, cena wersji 1.6 16V GT około 54 - 56 tysięcy.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy 1.6 16 v a 1.2 TCE w serii będzie odczuwalna różnica w przyspieszeniu

fiat ma grande punto 1.4 T w wersji sport za ok. 52 tys - 8,9 s/100 - może taki odpowiada? Ale chyba bym się zastanawiał nad 1.6 16v w clio - nie ma turbo i to jest plus, ale spalanie będzie na "-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.