Skocz do zawartości

ad. stukania przy odpalaniu silników MJ


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem też ten problem - auto słabo paliło, czasem musiałem zakręcić dwa razy, zawsze kończyło się to stukiem od strony poduszek.

Niektórzy wymienili owe poduszki na jakieś nowe.... lepsze zlosnik.gif Choć wymieniać dwie na jedną... żadko idę na takie układy busted.gif

A ja zmieniłem na nowy akumulator - taki który ma:

#maksymalny prąd zwarcia w impulsie (SCA): 3000 A

#maksymalny prąd przez 5 sekund (PHCA): 1500 A

#maksymalny prąd rozruchu w temperaturze -18 ºC (CCA): 800 A

I wspomniane wyżej przypadłości odeszły w zapomnienie - silnik odpala bezbłędnie. Po prostu stare powiedzenie że diesel to musi dostać porządnego kopa żeby ładnie odpalić się sprawdza. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem też ten problem - auto słabo paliło, czasem musiałem zakręcić

>

> I wspomniane wyżej przypadłości odeszły w zapomnienie - silnik odpala

> bezbłędnie. Po prostu stare powiedzenie że diesel to musi dostać

> porządnego kopa żeby ładnie odpalić się sprawdza.

A ile ten porządny kop kosztował hmm.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare złotych

> Powodem kupna był nie tyle problem z odpalaniem co przebudowa

> instalacji audio.

Ja pytałem całkiem poważnie bo u mnie była przeprowadzana kontrowersyjna operacja usunięcia jednego mocowania silnika i wymiana drugiego zresztą zgodnie z technologią FIATA shocked.gif u tu piszesz, ze wystarczy wymienić akumulator yikes.gif. Wiem że dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ale .... zlosnik.gif to może na prv jakaś informacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pytałem całkiem poważnie bo u mnie była przeprowadzana

> kontrowersyjna operacja usunięcia jednego mocowania silnika i

> wymiana drugiego zresztą zgodnie z technologią FIATA u tu

> piszesz, ze wystarczy wymienić akumulator . Wiem że dżentelmeni

> o pieniądzach nie rozmawiają ale .... to może na prv jakaś

> informacja?

Detal na tą chwilę to 1099zł - czyli dość sporo. Nie będę ukrywał że kupiłem ze zniżką.

Ja odebrałem auto z nowym akku kilka dni temu i jeszcze niemiałem okazji wytestować tego dokładnie, ale myślę że problemy niewrócą. Zobaczymy jak będzie w przyszłości (mrozy itp.).

Co do wymiany poduch - być może ta wymiana z dwóch na jedną jest bardzo wskazana - u mnie np. cofając na wstecznym, przy puszczaniu sprzęgła, ale niedodając dużo gazu (takie jak by przyduszanie silnika) słychać czasem stukanie i na 99% to jest od tych poduch. Ale ja tego nieruszam bo jakoś niespecjalnie mnie to drażni - ważne że odpala zdrowo wink.gif

Co do samego akku - ja miałem w aucie akku co dawał 420A rozruchowego (miałem niefabryczny akku). To troche mało. Wg mnie silnik diesla musi dostać swoje na rozruchu inaczej jest słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem też ten problem - auto słabo paliło, czasem musiałem zakręcić

> dwa razy, zawsze kończyło się to stukiem od strony poduszek.

> Niektórzy wymienili owe poduszki na jakieś nowe.... lepsze Choć

> wymieniać dwie na jedną... żadko idę na takie układy

> A ja zmieniłem na nowy akumulator - taki który ma:

> #maksymalny prąd zwarcia w impulsie (SCA): 3000 A

> #maksymalny prąd przez 5 sekund (PHCA): 1500 A

> #maksymalny prąd rozruchu w temperaturze -18 ºC (CCA): 800

> A

> I wspomniane wyżej przypadłości odeszły w zapomnienie - silnik odpala

> bezbłędnie. Po prostu stare powiedzenie że diesel to musi dostać

> porządnego kopa żeby ładnie odpalić się sprawdza.

Ha wiedziałęm ze akumulatory które mamy to badziew ale za Chiny bym nie wpadł że to ma związek ze stukami... dziwne wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do samego akku - ja miałem w aucie akku co dawał 420A rozruchowego

> (miałem niefabryczny akku). To troche mało. Wg mnie silnik

> diesla musi dostać swoje na rozruchu inaczej jest słabo.

Tylko zostaje pytanie czemu w dieslach innych marek takie akumulatory wystarczają? Czyżby odpowiedzią było "bo to FIAT" oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko zostaje pytanie czemu w dieslach innych marek takie akumulatory

> wystarczają? Czyżby odpowiedzią było "bo to FIAT"

A autach innych marek (tych które ja miałem) miałem:

VW Polo - 64Ah, 640A rozruchowego

VW Golf - 74Ah, niepamiętam ile ma rozruchowego

W Fiacie Ulysse 1,9 TD też miałem duży akku - napewno większy od tego w Polo bo próbowałem przełożyć kiedyś i się niezmieścił.

Więc to nie jest tak że w innych wystarcza, poprostu inne mają większe.

Na szybko zaglądnąłem do katalogu akumulatorów Exide i tak np:

do alfy 147 1,9 MJ 16V zalecają akku który 77aH/760A rozruchu, tak samo widzę że do Bravo MJ - ale czy on tam się zmieści - wg mnie nie, bo ja ledwo co zamontowałem akku który ma 26,1cm szerokości a Exide EA770 ma 27,8 - napewno niewejdzie.

Wg mnie makaroniarze zwalili sprawę bo zapakowali między akku a silnikiem komputer a nie tak jak np. w 1,6 MJ gdzie akku jest za silnikiem na podszybiu. I to spowodowało że nie mieści się tam akumulator taki jaki powinien być. I tu jest wg mnie sedno problemu. Nie było miejsca to dali mniejszy akku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie makaroniarze zwalili sprawę bo zapakowali między akku a

> silnikiem komputer a nie tak jak np. w 1,6 MJ gdzie akku jest za

> silnikiem na podszybiu. I to spowodowało że nie mieści się tam

> akumulator taki jaki powinien być. I tu jest wg mnie sedno

> problemu. Nie było miejsca to dali mniejszy akku.

Nie miałeś przypadkiem na myśli komputera ? Wydawało mi się, że za silnikiem jest komputer a nie akumulator ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie miałeś przypadkiem na myśli komputera ? Wydawało mi się, że za

> silnikiem jest komputer a nie akumulator ...

W dizlach , nie wiem czy wszystkich w NB komp jest miedzy silnikiem i akumulatorem. W t-jet' ach jest za silnikiem na przegrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dizlach , nie wiem czy wszystkich w NB komp jest miedzy silnikiem i

> akumulatorem. W t-jet' ach jest za silnikiem na przegrodzie

W 1.9 jest jak piszesz - natomiast w 2.0 i 1.6 komputer jest za silnikiem przy przegrodzie

żeby nie być gołosłownym

p1300046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dizlach , nie wiem czy wszystkich w NB komp jest miedzy silnikiem i

> akumulatorem. W t-jet' ach jest za silnikiem na przegrodzie

A czy komp to jest to samo co centralka wtrysków bo wg mnie pomiędzy silnikiem i akumulatorem jest właśnie ta centralka wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy komp to jest to samo co centralka wtrysków bo wg mnie pomiędzy

> silnikiem i akumulatorem jest właśnie ta centralka wtrysków

Miałem na myśli body kompa, u mnie jest na przegrodzie, taka duża aluminiowa centralka z dwoma chyba złączkami hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Na wstępie przepraszam za odgrzebywanie tematu ale nigdzie nie znalazłem 100% odpowiedzi...

Co do akumulatora to na pewno jeśli jest większy to szybciej zapali itd ale przy temp 30stopni na zewnątrz to nie powinno mieć większego znaczenia. Centra zaleca co prawda CA7700 (278x175x190) tylko jest sporo większy od obecnego (242x175x175) i nie wiem czy wejdzie.

Chyba to jest jedna wina tych słynnych poduszek...

I teraz pytanie jak to jest z tą wymianą poduszek?? są jakieś zmiany, gdzieś wyczytałem żeby założyć jedną zamiast 2 itd...

W Eperze jest jakaś zmiana przy poduszkach, po VIN wychodzi mi:

51732386 - poduszka silnika - zmiana C13170 (USUNIĘTO DRUGI KORBOWODZIK NA SILNIKU 1.9 120KM (DAT 15/12/2008))

51798804 - poduszka skrzyni - zmiana C13400 (NOWE PŁYTKI ZAWIESZENIA SILNIKA/SKRZYNI DOSTAWCY TRELLEBORG W MIEJSCE AKTUALNYCH (DAT 24/03/2010))

O co chodzi z tymi zmianami? Co zrobić żeby pozbyć się stukania przy rannym odpalaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wstępie przepraszam za odgrzebywanie tematu ale nigdzie nie znalazłem 100% odpowiedzi...

> Co do akumulatora to na pewno jeśli jest większy to szybciej zapali itd ale przy temp 30stopni na

> zewnątrz to nie powinno mieć większego znaczenia. Centra zaleca co prawda CA7700 (278x175x190)

> tylko jest sporo większy od obecnego (242x175x175) i nie wiem czy wejdzie.

> Chyba to jest jedna wina tych słynnych poduszek...

> I teraz pytanie jak to jest z tą wymianą poduszek?? są jakieś zmiany, gdzieś wyczytałem żeby

> założyć jedną zamiast 2 itd...

> W Eperze jest jakaś zmiana przy poduszkach, po VIN wychodzi mi:

> 51732386 - poduszka silnika - zmiana C13170 (USUNIĘTO DRUGI KORBOWODZIK NA SILNIKU 1.9 120KM (DAT

> 15/12/2008))

> 51798804 - poduszka skrzyni - zmiana C13400 (NOWE PŁYTKI ZAWIESZENIA SILNIKA/SKRZYNI DOSTAWCY

> TRELLEBORG W MIEJSCE AKTUALNYCH (DAT 24/03/2010))

> O co chodzi z tymi zmianami? Co zrobić żeby pozbyć się stukania przy rannym odpalaniu??

Ja widzę że nawet lekko rozładowany akku powoduje gorsze odpalanie. Kupiłem jakiś czas temu ładowarkę elektroniczną do akumulatorów i sobie podładowuję akku co jakiś czas. Ale to też bardziej ze względu na dużą ilość sprzętu audio który szybko wysysa akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi właśnie usunięto kilka lat temu (na gw) jedno mocowanie a drugie wymienili na wzmocnione i

> problem stukania przy odpalaniu zniknął całkowicie.

a może wiesz dokładnie co usunięto - całkowicie którąś poduszkę?? jeśli tak to którą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co chodzi z tymi zmianami? Co zrobić żeby pozbyć się stukania przy rannym odpalaniu??

daj mu mocny aku, a nie popierda jak do benzin ktory siedzi fabrycznie

na aku 80Ah calkiem inaczej ten motor odpala

jesli masz poduszki w stanie ok to nie ma sensu klasc zmianowych, zapodaj big aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> daj mu mocny aku, a nie popierda jak do benzin ktory siedzi fabrycznie

> na aku 80Ah calkiem inaczej ten motor odpala

> jesli masz poduszki w stanie ok to nie ma sensu klasc zmianowych, zapodaj big aku

Wszystko fajnie - tylko że dopiero co kupiłem samochód... więc nie za bardzo mi się uśmiecha kupować nowy akumulator skoro ten jest dobry ale ma tylko 61Ah.

Poza tym skoro stuka to coś jest nie tak bo nawet przy większym akumulatorze w zimę pewnie też będzie stukać - w poprzednim samochodzie (Bravo 105KM JTD) nic nie stukało.

A poza tym jak tu włożyć 80Ah - wątpię żeby się zmieścił 74...

A co do poduszek to są one zmienione ale też jest coś usuwane z samochodu tylko nikt nie potrafi dokładnie powiedzieć co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A poza tym jak tu włożyć 80Ah - wątpię żeby się zmieścił 74...

20120203_112445.jpg

normalnie, bylo juz pisane o tym na forum

> A co do poduszek to są one zmienione ale też jest coś usuwane z samochodu tylko nikt nie potrafi

> dokładnie powiedzieć co...

ale juz masz wszystko powiedziane

Quote:

Usunięto podporę "łamaną" od strony prawej półosi a zmieniono "lizaka" z lewej strony.


silnik ma 3 poduszki - prawa strona kolo rozrzadu i dwa lizaki, jak czytasz wywalono prawego lizaka kolo poloski, zmienono lewego za to wiec dano inna elastycznosc gumy i pozabawiono prawego lizaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik ma 3 poduszki - prawa strona kolo rozrzadu i dwa lizaki, jak czytasz wywalono prawego lizaka

> kolo poloski, zmienono lewego za to wiec dano inna elastycznosc gumy i pozabawiono prawego

> lizaka

364975c25b44b565.jpg

Czyli usuwamy element 2 ze schematu powyżej a 3 rozumiem że zostawiamy.

6b420a9abc779af9.jpg

a 5 z tego obrazka zmieniamy na wzmocnioną? Ewentualnie wytrzyma przez jakiś czas ta co jest obecnie czy nie bardzo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> orientujesz się może czy 2.0 Mj ma turbosprężarkę VNT z podciśnieniowym Pierburgiem czy już VNTE

Pierburg, wymieniałem bo czasami walił mi błędy o przeładowaniu, teraz jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...

> a jaki ma mieć numer ta nowsza wzmocniona wersja??

Kontynuując temat. Mam pytanie odnośnie wyboru poduszki silnika od strony skrzyni, o której mowa w temacie - lizak - nr części 51798804.

Poduszki są 2 o tym samym numerze. Którą brać? Jedna z nich to będzie pewnie wzmocniona i wystarczy wtedy tylko jedna poduszka od spodu, zamiast dwóch.

1. b02fc197d235.jpg

2. 5c98789787cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Kontynuując temat. Mam pytanie odnośnie wyboru poduszki silnika od strony skrzyni, o której mowa w

> temacie - lizak - nr części 51798804.

> Poduszki są 2 o tym samym numerze. Którą brać? Jedna z nich to będzie pewnie wzmocniona i wystarczy

> wtedy tylko jedna poduszka od spodu, zamiast dwóch.

> 1.

> 2.

są 2 różne numery:

1 - 51796832

2 - 51798804

Ja fabrycznie miałem nr 2 i mam nadal (bo drugą usunąłem). Ale ta druga (nr 1) nawet z wyglądu jest mocniejsza i pewnie tą trzeba założyć... Ta którą mam teraz (2) wydaje się być za miękka i przy zmianie biegów czuć jak się skrzynia rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.