Skocz do zawartości

Synchro gaźników Yamaha R6 99'


Kuken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich smile.gifMoje gaźniki domagają się synchro plus raczej czyszczenie.Dlatego chciałem zapytac czy nie wiecie o jakiejś dobrej firmie zajmującej sie tym w województwie war-maz.?A może proponujecie kupić wakuometr i zająć się tym samemu? smile.gifZ tym,że nie mam doświadczenia w synchro gaźników.Dzięki za wszelką pomoc i opinię cool.gif

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponujecie kupić wakuometr i zająć się tym samemu?

tak, zakup 4 wakuometrów to ~ 100zł - sam kupiłem na alledrogo i chociaż synchro nie robisz zbyt często, to będąc w posiadaniu takiego osprzętu możesz kontrolnie raz w roku sobie looknąc, co też w gaźnikach piszczy biglaugh.gif

> Z tym,że

> nie mam doświadczenia w synchro gaźników.

ja tez jeszcze tego nie robiłem... hmm.gif ale kiedyś musi być ten pierwszy raz; generalna zasada: nie ważne, ile wskazują wakuometry - ważne, by wskazania były jednakowe.

w jednym z numerów ŚM był o tym artykuł, ale nie wiem, czy mogę tutaj to wkleić... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie wiem, nie znam się...

> Czytałem kiedyś opis synchronizacji gaźników, jak to ogólnie powinno

> wyglądać i wydaje się być to prostą czynnością... ale cholera

> tam wie. Nigdy tego nie robiłem

no wygląda prosto: synchronizujesz przepustnice 1 z 2 oraz 3 z 4 a następnie pary 1 + 2 z 3 +4 icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłącze się do pytania ale szukam sprawdzonego serwisu w Katowicach

> i okolicach

Polecam zarejestrować się na forum śląskich motocyklisktów www.forum.motocykle.slask.pl. Jest tam kolega klimek_2009 ma on serwis w Sosnowcu, jeszcze nie korzystałem z jego usług ale planuję oddac mu moje moto na wymiane rozrządu, z rozmowy wydaje się konkretnym gościem, jeśli chcesz do nigo namiary to pisz na pw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wygląda prosto: synchronizujesz przepustnice 1 z 2 oraz 3 z 4 a

> następnie pary 1 + 2 z 3 +4

A nie polegało to na ustawieniu wszystkich gaźników jednocześnie np. według pierwszego?

Manometry są cztery, więc można chyba na bieżąco sprawdzać ciśnienie w kazdym z gaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie polegało to na ustawieniu wszystkich gaźników jednocześnie np.

> według pierwszego?

> Manometry są cztery, więc można chyba na bieżąco sprawdzać ciśnienie

> w kazdym z gaźników.

być może są jakieś odmienne konstrukcje, ale to, co napisałem, pokrywa się z konstrukcją gaźników w mojej yamaszce.

fragment artykułu:

283244516-skanowanie0019.jpg

post-109606-14352505928487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.obdzwoniłem kilku znajomych,poczytałem wasze sugestie i jutro bierzemy sie za synchro:)I tu jeszcze jedno pytanie bo kwestia samej synchronizacji jest mi już mniej więcej znana ale słyszałem kiedyś,że trzeba wziąć też pod uwagę sportowy wydech a u mnie takowy sie znajduje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm.obdzwoniłem kilku znajomych,poczytałem wasze sugestie i jutro

> bierzemy sie za synchro:)I tu jeszcze jedno pytanie bo kwestia

> samej synchronizacji jest mi już mniej więcej znana ale

> słyszałem kiedyś,że trzeba wziąć też pod uwagę sportowy wydech a

> u mnie takowy sie znajduje

synchronizacja tylko wyrównuje, a przy zmianach takich jak przepustowość wydechu, filtru itp to są zapinki na iglicach, poziom paliwa itp. no chyba że jest na wtrysku to komputer w dłoń waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przyglądałem się temu, wiec nie wiem.. Może masz rację

> Tak swoją drogą... skad wiadomo, ze gaźniki wymagają synchronizacji?

> Czym to sie objawia? Silnik jakoś inaczej pracuje czy co?

U mnie jak jest zimna to troszkę dłużej odpala,czasem potrafi na niskich obrotach rzędu 1000,2500 obr.lekko się przylać.Poza tym jak rozebrałem airbox(górną pokrywę plus filtr) i zauważyłem,że dookoła wlotu czwartego gaźnika jest troszke wilgotno.Znajomek mówił,że synchro wystarczy.Oczywiście nowy filtr i świece:) cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.