Skocz do zawartości

Wymiana chłodnicy - T-Jet


jay_21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj byłem w serwisie i stwierdzono nieszczelność chłodnicy. Jako, że przy nalewaniu płynu do spryskiwacza zauważyłem, że poziom płynu chłodniczego jest przy minimum zrobiłem dolewke i zajrzałem pod spód auta. Zauważyłem, że jest mokro przy tym "zgarniaczu" plastikowym pod zderzakiem i to nie zamarzało przy tych mrozach które były. Ktoś już wymieniał chłodnice? Opti pytanko do Ciebie, możesz wrzucić screeny z epera jak jest mocowana chłodnica? Trzeba będzie demontować cały przód czy da rade ją wyciągnąć bez demontażu klamotów z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlodnica z linei ma byc taka sama jak w GP tylko i wylacznie

do nb ma isc inna chlodnica, przy nb demontuje sie przod, a do linei z racji niby innej chlodnicy moze taki zabieg nie bedzie potrzebny

rys z epera Ci nic nie da bo pokazuje tyko chlodnice, ale ma zlosnik.gif

283372664-ss.JPG

post-52188-14352506309164_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na rysunku z epera jest rurka odpowietrzająca pozycja 3. Czy ona w

> sposób automatyczny odpowietrza układ chłodzenia?

Nie, w większości aut jest taka rurka (szczególnie benzyna), która ogrzewa przepustnicę i dalej płyn przelewa do zbiorniczka. Jak to w Fiacie, zapewne jest odpowietrznik na wężu do nagrzewnicy i w górnej części chłodnicy. Nie wiem, jak w nowszych modelach, więc nie mówię "na pewno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, w większości aut jest taka rurka (szczególnie benzyna), która

> ogrzewa przepustnicę i dalej płyn przelewa do zbiorniczka.

Ta rurka o której pisałem, jest tak doprowadzona do zbiorniczka, że jest ponad stanem max. Nie ma na niej żadnego odpowietrznika. Może ona ma za zadanie odpowietrzanie układu poza chłodnicą?

100_3655.jpg

Na obrazku od optiego ta rurka jest pod numerem 3 oznaczona jako rurka odpowietrzająca. Na zdjęciu powyżej jest widoczna zaraz po lewej stronie zbiorniczka. Nie zauważyłem, żeby była połączona z przepustnicą. Odpowietrznik znalazłem na chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta rurka o której pisałem, jest tak doprowadzona do zbiorniczka, że

> jest ponad stanem max. Nie ma na niej żadnego odpowietrznika.

I tak jest w większości aut.

> Może ona ma za zadanie odpowietrzanie układu poza chłodnicą?

W pewnym stopniu odpowietrza, ale i tak trzeba zrobić to inną metodą.

> Na obrazku od optiego ta rurka jest pod numerem 3 oznaczona jako

> rurka odpowietrzająca. Na zdjęciu powyżej jest widoczna zaraz po

> lewej stronie zbiorniczka. Nie zauważyłem, żeby była połączona z

> przepustnicą. Odpowietrznik znalazłem na chłodnicy.

Przeważnie idzie z przepustnicy, choć są wyjątki. Wszystko zależy od sposobu ułożenia przewodów wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.