Skocz do zawartości

Grande Punto - Lepsze CA


Pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukam informacji, pomysłów itp, na temat poprawy fabrycznego CA w Punto Grande w wersji z Blue&Me.

Wymóg podstawowy jest taki, iż fabryczne radio musi zostać na swoim miejscu.

Wymyśliłem sobie taki plan:

- Montuje wzmacniacz 4 kanałowy i wychodzę z sygnałem z radia do wzmaka (o ile wiem mam do dyspozycji jedną parę RCA). Wzmacniacz musi w tym przypadku mieć możliwość filtrowania częstotliwości tak aby z dwóch kanałów zrobić jeden do suba.

Głośniki przednie wymieniam na jakiś dobry zestaw 16,5 cm + tweetery .

Dodaje suba w bagażniku i powinno być ok.

Co myślicie?

Ktoś z Was przerabiał ten samochód pod kontem CA? Jakieś doświadczenia? W jaki sprzęt zainwestować? Mam w Multipli zestaw Hertz DSK 165 ale nie jestem z niego do końca zadowolony. Głośniki grają dość twardo i bez polotu, przy podobnej konfiguracji JBL sprawował się lepiej, ale może są jakieś inne zestawy godne polecenia. Oczywiście nie buduję potwora, nie chcę też wydawać kroci na głośniki itp. Wszystko jeśli zamknie się w kwocie 1000-1300 zł będę zadowolony.

Z Góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych głośników skoro Hertz Ci nie odpowiadał a JBL brzmiał przyjemniej to musisz sam wybrać się do jakiegoś sklepu i posłuchać, które grają przyjemniej dla ciebie.

Wzmacniacz albo 3 kanałowy albo 4 kanałowy z czego drugie dwa kanały spinasz jako jeden właśnie na suba.

Osobiście posiadam marki ESX i jestem bardzo zadowolony smile.gif

System odseparowany na przód także tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne radio ma chyba mozliwosc podlaczenia 4 x RCA, oczywiscie przez przejsciowke mini-ISO.

Co do glosnikow to z przodu jak i z tylu sa przynitowane. Aby zalozyc inne z przodu trzeba miec specjalne dystanse, na tyl to nie wiem czy wogole takie bywaja.

Z przodu glosniki 16,5cm, zeby wogole sie do nich dobrac trzeba zdemonotwac boczek drzwi, z tylu w boczkach glosniki 13cm, te wogole odlaczylem (wersja 3D).

Co do samych kabli, to na progach bardzo ladnie sie uklada, bo sa zamykane korytka kablowe. Troche trzeba sie nameczyc z przeciaganiem kabla zasilajacego od aku do kabiny i czesem przy tylnych boczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.