Skocz do zawartości

Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G


domess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dla zainteresowanych tematem podzielę się moim ostatnim rozwiązaniem CAR AUDIO i spostrzeżeniami dotyczącymi rozwiązania.

Zakupiłem Astrę G z Radiem Kenwood KDC 4034.

Radio chyba znane moc 4x45watt bez MOSFET'a MP3 ze standardowymi głośnikami 4 przód i 2 tył w Astrze G grało naprawdę przyzwoicie smile.gif

Brakowało mi jednak sterowania w kierownicy i informacji na oryginalnym wyświetlaczu.

Poszukałem na necie i zakupiłem radio VDO CD 441 XED dedykowane do OPLA.

Oczekiwałem małego spadku jakości dźwięku za cenę wyświetlacza oryginalnego i komfortu sterowania w kierownicy.

Ale jak po montażu VDO szczęka mi opadła.

Powiem tak KENWOOD się może schować.

1. MOC bez porównania VDO gra głośniej i nie traci dynamiki.

Dla mnie dziwna sprawa ale fakt VDO gra mocniej.

Niewierzących zapraszam na odsłuch.

2. Ustawienia barwy dźwięku.

- VDO ma 3 ustawienia Loudness OFF/LOW/MID/HI (+)

- KENWOOD TYLKO ON/OFF. (-)

- VDO BASS -7/+7 TREBLE -7/+7 (-)

- KENWOOD LOW -8/+8 MID -8/+8 HI -8/+8 (+)

3.TUNER

- VDO RDS PŁYNNIE PRZECHODI POMIĘDZY NADAJNIKAMI (+)

- KENWOOD TRAGEDIA NAJPIERW GUBIŁ SYGNAŁ I PO CHWILI ŁAPAŁ NOWY NADAJNIK. (-)

4. Zmieniarka

- VDO obsługuje zmieniarki VDO CDC 601 A/T (+)

- KENWOOD nie ma wyjścia na zmieniarkę. (-) Trzeba dokupić interfejs cena ??? podobno drogo

5. Wzmacniacz

- VDO brak możliwości podłączenia wzmacniacza. (-)

- KENWOOD WYJŚCIE 1XRCA. (+)

Radio bez żadnych przeróbek wchodzi w oryginalną kieszeń OPLA tylko trzeba w setup'ie uruchomić sterowanie w kierownicy.

Ogólnie polecam Radyjko jak Ch.......ra.

SIEMENS VDO CD500 którego miałem w poprzedniej Astrze również może się schować przy VDO CD 441 XED.

Teraz będę przerabiał temat podłączenia zmieniarki VDO CDC 601 A.

Moja Astra posiada oryginalną instalację - kostkę do zmieniarki mam pod schowkiem. Jeżeli ktoś ma taki zestaw niech się odezwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> Witam,

> Dla zainteresowanych tematem podzielę się moim ostatnim rozwiązaniem CAR AUDIO i spostrzeżeniami

> dotyczącymi rozwiązania.

> Zakupiłem Astrę G z Radiem Kenwood KDC 4034.

> Radio chyba znane moc 4x45watt bez MOSFET'a MP3 ze standardowymi głośnikami 4 przód i 2 tył w

> Astrze G grało naprawdę przyzwoicie

> Brakowało mi jednak sterowania w kierownicy i informacji na oryginalnym wyświetlaczu.

> Poszukałem na necie i zakupiłem radio VDO CD 441 XED dedykowane do OPLA.

> Oczekiwałem małego spadku jakości dźwięku za cenę wyświetlacza oryginalnego i komfortu sterowania w

> kierownicy.

> Ale jak po montażu VDO szczęka mi opadła.

> Powiem tak KENWOOD się może schować.

> 1. MOC bez porównania VDO gra głośniej i nie traci dynamiki.

> Dla mnie dziwna sprawa ale fakt VDO gra mocniej.

> Niewierzących zapraszam na odsłuch.

> 2. Ustawienia barwy dźwięku.

> - VDO ma 3 ustawienia Loudness OFF/LOW/MID/HI (+)

> - KENWOOD TYLKO ON/OFF. (-)

> - VDO BASS -7/+7 TREBLE -7/+7 (-)

> - KENWOOD LOW -8/+8 MID -8/+8 HI -8/+8 (+)

> 3.TUNER

> - VDO RDS PŁYNNIE PRZECHODI POMIĘDZY NADAJNIKAMI (+)

> - KENWOOD TRAGEDIA NAJPIERW GUBIŁ SYGNAŁ I PO CHWILI ŁAPAŁ NOWY NADAJNIK. (-)

> 4. Zmieniarka

> - VDO obsługuje zmieniarki VDO CDC 601 A/T (+)

> - KENWOOD nie ma wyjścia na zmieniarkę. (-) Trzeba dokupić interfejs cena ??? podobno drogo

> 5. Wzmacniacz

> - VDO brak możliwości podłączenia wzmacniacza. (-)

> - KENWOOD WYJŚCIE 1XRCA. (+)

> Radio bez żadnych przeróbek wchodzi w oryginalną kieszeń OPLA tylko trzeba w setup'ie uruchomić

> sterowanie w kierownicy.

> Ogólnie polecam Radyjko jak Ch.......ra.

> SIEMENS VDO CD500 którego miałem w poprzedniej Astrze również może się schować przy VDO CD 441 XED.

> Teraz będę przerabiał temat podłączenia zmieniarki VDO CDC 601 A.

> Moja Astra posiada oryginalną instalację - kostkę do zmieniarki mam pod schowkiem. Jeżeli ktoś ma

> taki zestaw niech się odezwie.

> Pozdrawiam

To jeszcze pokaż jak sie prezentuje zamontowane w dzien i w nocy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Witam,

> Dla zainteresowanych tematem podzielę się moim ostatnim rozwiązaniem CAR AUDIO i spostrzeżeniami

> dotyczącymi rozwiązania.

> Zakupiłem Astrę G z Radiem Kenwood KDC 4034.

> Radio chyba znane moc 4x45watt bez MOSFET'a MP3 ze standardowymi głośnikami 4 przód i 2 tył w

> Astrze G grało naprawdę przyzwoicie

> Brakowało mi jednak sterowania w kierownicy i informacji na oryginalnym wyświetlaczu.

> Poszukałem na necie i zakupiłem radio VDO CD 441 XED dedykowane do OPLA.

> Oczekiwałem małego spadku jakości dźwięku za cenę wyświetlacza oryginalnego i komfortu sterowania w

> kierownicy.

> Ale jak po montażu VDO szczęka mi opadła.

> Powiem tak KENWOOD się może schować.

> 1. MOC bez porównania VDO gra głośniej i nie traci dynamiki.

> Dla mnie dziwna sprawa ale fakt VDO gra mocniej.

> Niewierzących zapraszam na odsłuch.

> 2. Ustawienia barwy dźwięku.

> - VDO ma 3 ustawienia Loudness OFF/LOW/MID/HI (+)

> - KENWOOD TYLKO ON/OFF. (-)

> - VDO BASS -7/+7 TREBLE -7/+7 (-)

> - KENWOOD LOW -8/+8 MID -8/+8 HI -8/+8 (+)

> 3.TUNER

> - VDO RDS PŁYNNIE PRZECHODI POMIĘDZY NADAJNIKAMI (+)

> - KENWOOD TRAGEDIA NAJPIERW GUBIŁ SYGNAŁ I PO CHWILI ŁAPAŁ NOWY NADAJNIK. (-)

> 4. Zmieniarka

> - VDO obsługuje zmieniarki VDO CDC 601 A/T (+)

> - KENWOOD nie ma wyjścia na zmieniarkę. (-) Trzeba dokupić interfejs cena ??? podobno drogo

> 5. Wzmacniacz

> - VDO brak możliwości podłączenia wzmacniacza. (-)

> - KENWOOD WYJŚCIE 1XRCA. (+)

> Radio bez żadnych przeróbek wchodzi w oryginalną kieszeń OPLA tylko trzeba w setup'ie uruchomić

> sterowanie w kierownicy.

> Ogólnie polecam Radyjko jak Ch.......ra.

> SIEMENS VDO CD500 którego miałem w poprzedniej Astrze również może się schować przy VDO CD 441 XED.

> Teraz będę przerabiał temat podłączenia zmieniarki VDO CDC 601 A.

> Moja Astra posiada oryginalną instalację - kostkę do zmieniarki mam pod schowkiem. Jeżeli ktoś ma

> taki zestaw niech się odezwie.

> Pozdrawiam

A ja sie pochwale nabyłem cd441 za jedyne 80zł zlosnik.gif bo Pan z aukcji stwierdził że wyświetlacz nie działa hehe.gif. Mam bedzieje że zagra lepiej niż ccr600. Jak zamontuje to pochwale sie jak prezentuje sie w VB food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja sie pochwale nabyłem cd441 za jedyne 80zł bo Pan z aukcji stwierdził że wyświetlacz nie

> działa .

ha,ha,ha,ha,ha,haaa,haaa hahaha.gifwaytogo.gif

P.S. mam nadzieję że temu panu nie chodziło o to, że oryginalny wyświetlacz opla nie wyświetla danych z tego radia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TO napisz swoje wrażenia. Obiektywnie.

Poprzednio miałem ccr600 w porównaniu do niego gra dużo czyściej, wysokie tony odżyły i to bardzo. Ładny czysty niski ton też sie pojawił. Tak że po przesiadce z ccr600 jest dużo klarowniejszy i dynamiczniejszy dzwiek, tylko nie działa zmieniarka niewiem.gif

Ps. juz drugie zakupiłem zlosnik.gif do vw z niebieskim podswietleniem vdo cd 531b i tu w porównaniu z radiem oryginalnym z golfa 4 jest kosmiczna przepaść oczywiście na korzyść vdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzednio miałem ccr600 w porównaniu do niego gra dużo czyściej, wysokie tony odżyły i to bardzo.

> Ładny czysty niski ton też sie pojawił. Tak że po przesiadce z ccr600 jest dużo klarowniejszy

> i dynamiczniejszy dzwiek, tylko nie działa zmieniarka

> Ps. juz drugie zakupiłem do vw z niebieskim podswietleniem vdo cd 531b i tu w porównaniu z radiem

> oryginalnym z golfa 4 jest kosmiczna przepaść oczywiście na korzyść vdo

A u mnie zmieniarka chodzi bez problemu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Na ebaju są adaptery AUX IN do VDO.

Teraz tak ten VDO CD 441 XED z tyłu ma wtykę oplowską.

Ale jest identyczny VDO z tylnymi wtykami jak na ebaju.

Trzeba by było tylko wbić się tym adapterem w odpowiednie piny i powinno działać

ADAPTER

Ja właśnie robiłem przejściowkę z tej niebieskiej wtyki do kostki pod schowkiem w mojej astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na ebaju są adaptery AUX IN do VDO.

> Teraz tak ten VDO CD 441 XED z tyłu ma wtykę oplowską.

> Ale jest identyczny VDO z tylnymi wtykami jak na ebaju.

> Trzeba by było tylko wbić się tym adapterem w odpowiednie piny i powinno działać

> ADAPTER

> Ja właśnie robiłem przejściowkę z tej niebieskiej wtyki do kostki pod schowkiem w mojej astrze.

no wlasnie chyba nie bardzo da sie polaczyc ta wtyczke z tym radiem. I nie mowie juz tutaj o typowym wpieciu tylko o polaczeniu odpowiednich wtykow - niestety to radio nie ma wejscia aux i chyba to nie zadziala bez wiekszej ingerencji w uklad radia. Chociazby problemem bylo by przelaczanie na AUX, skoro nie ma tego w radiu to jak przelaczyc sie na AUX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

> VDO CDC 601 A.

> Miałem oryginalną istalację pod zmieniarkę w Astrze więc tylko opracowałem tz przejściówkę z kostki

> pod schowkiem na DIN'a

> I wszystko chodzi.

Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat tej przejściówki??

Ja kupiłem zmieniarkę VDO CDC 401A/T bez pudełka instrukcji i jakichkolwiek kabli. Kupiłem kabel z wtyczką DIN8 i go przerobiłem (rozpiska jak poniżej). Niestety ale zmieniarka okazała się prawdopodobnie uszkodzona, bo nie wysuwa się magazynek (nie wiem w ogóle jak ma to wyglądać ale jakoś tam płyty trzeba włożyć) tylko podnosi się mechanizm i zaraz opuszcza. Radio na razy wykrywało zmieniarkę i próbowało załadować płytę nr4, ale tylko tyle i nic więcej. (płyty żadnej nie ma w środku, a paliła się dioda nr4 na panelu jakby była tam płyta hmm.gif

Rozebrałem wtyczkę od zmieniarki i wygląda to tak:

288235766-wtyk_VDO_CDC401A.jpg

kolory spisane ze wtyczki, a funkcje przypisane po przejrzeniu kilkunastu schematów kabli zmieniarek. (masa i ekran sprawdzone miernikiem)

Ja również mam oryginalną kostkę do zmieniarki za schowkiem i rozpisałem ze schematów połączenie i przygotowałem taki kabelek:

288235766-CD441XED_CDC401A.jpg

Troszkę dziwią mnie zamienione piny 7 i 8 bo przeważnie na pinie 8 jest ekran audio. W każdym razie na takim podłączeniu radio próbowało gadać ze zmieniarką, ale może jednak coś źle zrobiłem więc prosiłbym abyś spojrzał czy Ty tak samo podłączyłeś bo przecież VDO CDC 601 powinno być tak samo podłączane skoro działa z tym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.