Skocz do zawartości

hamulec przedni cos nie graje.


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all wink.gif

Nedawno oglądałem spalanie dla 1.0 fre norma to max 7/100 max na mieście a mi pali ok 8 max.

Coś jest nie tak z przednim hamulcem od kerowcy gdy stanę na lekkiej górce auto stoi w miejscu zamiast zjechać lub przez ok 4 km nie idzie go rozpędić wiecej niz 110 km.

Doszedlem do tego że coś klocki trzymią z przodu od kierowcy gdy stoi w miejscu i poruszam autem to skrzypi ten hamulec zablokowany leko ok 18 %

No i tu pytanie czy starczy odpowietrzenie lub spsikanie klocków wd lub coś poważniejszego ???

Normalnie go blokuje aż nie zrobie min 4 km a w zime na lodzie kolo było w stanie czasami się zablokować ślizgalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jest kacik Uno a nie EZOtv smile.gif

Zdejmij kolo i zobacz co sie dzieje bo bez obejrzenia to sie raczej diagnozy nie postawi ok.gif

Ja stawiam na zapieczony zacisk ok.gif

Kupujesz zestaw naprawczy (gumki) , rozbierasz , czyscisz smarujesz , montujesz zestaw naprawczy i smigasz dalej z hamulcami i litr mniejszym spalaniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przy wezyku chyba jeszcze pedal nie odbija

Odbija - to wina tego zę zacisk jest cały czas pod ciśnieniem -elastyczny przewód od wewnątrz spuchł i tak efekt może być.

Może też byc przytarty tłoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to obliczyłeś

Zamiast za matematykę, lepiej by polonistyką się zajął, bo jego posty już nie raz wywoływały zadymę 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nNa łoko zeby.GIF

A tak na poważnie płyn ma z 4 lata może być też winny lub tylko go odpowietrzyć i bedzie ok pedał normanlie chodzi?

Bo jak nie to muszę to rozebrać .

Był już kiedyś temat silnik nie umi się rozpędzić więc silnik jest ok tylko hamuje ten hamulec jaki się nie rozgrzeje jakby to hamuje i czasami nawet auta do 100 nie da sie rozpędzić.

Wtedy zrobie z 4km i wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak już inni pisali icon_rolleyes.gif

Parcha na lewar, koło won i ściągnij zacisk(proponuje to zrobić też z drugiej strony) rozbierz, zmień gumki - koszt około 10 pln za komplet i jak nie pomoże to wtedy elastyczne przewody won - ale przygotuj się, że mogą iść także metalowe do wymiany, bo mogą się ukręcić przy próbie rozłączenia z ich gumowymi braćmi grinser006.gif

A i przy okazji trochę nowego płynu sobie wtedy zalejesz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób jak już inni pisali

> Parcha na lewar, koło won i ściągnij zacisk(proponuje to zrobić też z

> drugiej strony) rozbierz, zmień gumki - koszt około 10 pln za

> komplet i jak nie pomoże to wtedy elastyczne przewody won - ale

> przygotuj się, że mogą iść także metalowe do wymiany, bo mogą

> się ukręcić przy próbie rozłączenia z ich gumowymi braćmi

> A i przy okazji trochę nowego płynu sobie wtedy zalejesz

niunia pisałeś te posty po pijaq czy cóś niewiem.gifrotfl.gif

ni kaki ni żopy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niunia pisałeś te posty po pijaq czy cóś

> ni kaki ni żopy

Ty, ale w którym miejscu xłe pisałem ? Bo jestem ponad dwie doby bez snu i może faktycznie coś popierniczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak okazało sie że wąż był pękniety tylko guma tak że wystawały te włoścki z srodka ale wycieku nie było .

Wąż wymieniony przy okazji zlałem tłoczek wd z góry .

Efekt nic nie łapie na lekkiej górce zjeżdża normalnie na luzie a nie jak wcześniej stał w miejscu normalnie się rozpędza.

No właśnie tylko teraz przód lewa i prawa grzeje się cały hamulec zacisk pompka nawet jak hamuje na ręcznym zaciski i ogół tego co jest nad tarczą i tarcza przód jest nie ciepłe tylko letne i felgi tak samo.

Może się tak dziać? a gdy hamuje normalnie to felga i zaciski są ciepłe lekko parzą ale oglądałem żeby coś łapało to nie bo auto z lekkiego podjazdu samo sie toczy nic nie piszczy układ też dobrze odpowietrzony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc tak okazało sie że wąż był pękniety tylko guma tak że wystawały te włoścki z srodka ale

> wycieku nie było .

> Wąż wymieniony przy okazji zlałem tłoczek wd z góry .

> Efekt nic nie łapie na lekkiej górce zjeżdża normalnie na luzie a nie jak wcześniej stał w miejscu

> normalnie się rozpędza.

> No właśnie tylko teraz przód lewa i prawa grzeje się cały hamulec zacisk pompka nawet jak hamuje na

> ręcznym zaciski i ogół tego co jest nad tarczą i tarcza przód jest nie ciepłe tylko letne i

> felgi tak samo.

> Może się tak dziać? a gdy hamuje normalnie to felga i zaciski są ciepłe lekko parzą ale oglądałem

> żeby coś łapało to nie bo auto z lekkiego podjazdu samo sie toczy nic nie piszczy układ też

> dobrze odpowietrzony .

sam w tej chwili walcze z podobnym problemem. wyglada to na zapieczone tloczki w zaciskach. super ze zmieniles gumowe weze ale jezeli juz miales to wszystko na wierzchu to czemu nie wyjales tloczkow z zaciskow zeby je przeczyscis apirytusem i przesmarowac? mysle ze warto by to zrobic. przy okazji zmienic gumowe uszczelki. wtedy zacisk nie powinien byc cieply jezeli w ogole nie hamujesz. tak uwazam smile.gif a jak sie skoncza moje przeboje z hamulcami to jeszcze zobaczymy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.