Skocz do zawartości

naklejki z ograniczeniem prędkości


Iwin

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

takie pytanko. po co stosuje się takie naklejki na samochodach ciężarowych lub naczepach/przyczepach z ograniczeniem prędkości w kołeczku. często to widzę ale nijak to ma się do przepisów, bo są często 60, 90, a jak wiadomo taki sprzęt (>3,5t) tyle nie może śmigać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> takie pytanko. po co stosuje się takie naklejki na samochodach ciężarowych lub

> naczepach/przyczepach z ograniczeniem prędkości w kołeczku. często to widzę ale nijak to ma

> się do przepisów, bo są często 60, 90, a jak wiadomo taki sprzęt (>3,5t) tyle nie może śmigać

a czemu nie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile mu nie wolno 60 czy 90...? , no i gdzie jeszcze....?

w mieście w ciągu dnia może jechać tylko 50 nawet jakby znaki pozwalały więcej np 70 czy 80. te podwyższenia nie dotyczą poj >3,5t

w trasie na jedno jezdniowych max 70, na dwujezdniowych w tym autostrady max 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mieście w ciągu dnia może jechać tylko 50 nawet jakby znaki pozwalały więcej np 70 czy 80. te

> podwyższenia nie dotyczą poj w trasie na jedno jezdniowych max 70, na dwujezdniowych w tym

> autostrady max 80.

gdyby jechac max 70 to srednia byłaby 40

a tak to 60+ zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 60km/h dotyczy ciezarowych tez - doucz sie

wiem bo jest różnica miedzy ustawa a rozporządzeniem w sprawie znaków ale nie chciałem bardzo gmatwać dlatego dałem w przykładzie 70,80 zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem bo jest różnica miedzy ustawa a rozporządzeniem w sprawie znaków ale nie chciałem bardzo

> gmatwać dlatego dałem w przykładzie 70,80

To skoro oboje wiecie to sie podzielcie ta wiedza....

Jak wkoncu jest...

W obszarze zabudowanym ciezarowka albo autobusem moge jechac 50 (w nocy 60). Jesli znak pokazuje 60 to moge jechac 60. Ale jesli znak pokazuje 70 to juz nie moge 70? Ile wtedy moge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam!

> takie pytanko. po co stosuje się takie naklejki na samochodach ciężarowych lub

> naczepach/przyczepach z ograniczeniem prędkości w kołeczku. często to widzę ale nijak to ma

> się do przepisów, bo są często 60, 90, a jak wiadomo taki sprzęt (>3,5t) tyle nie może śmigać

A pewnie jeszcze niektóre naklejki pochodzą z kraju z którego sprowadzono pojazd i już zupełnie nie wiadomo o co biega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To skoro oboje wiecie to sie podzielcie ta wiedza....

> Jak wkoncu jest...

> W obszarze zabudowanym ciezarowka albo autobusem moge jechac 50 (w nocy 60). Jesli znak pokazuje 60

> to moge jechac 60. Ale jesli znak pokazuje 70 to juz nie moge 70? Ile wtedy moge?

przykład dla ciężarówki (teren zabudowany):

dzień:

- jest 50 jedziesz 50

- jest podniesione znakiem do 60 jedziesz 60 (mozna)

- jest 70/80 jedziesz 50

noc:

- jest 60 jedziesz 60

- jest 70/80 jedziesz 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pewnie jeszcze niektóre naklejki pochodzą z kraju z którego sprowadzono pojazd i już zupełnie nie

> wiadomo o co biega...

to w zasadzie mogło by wyjaśniać dlaczego własnie tam są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.