Skocz do zawartości

wycieraczki przod + dymek


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis w drodze do pracy przez caly czas czulem dziwny zapaszek. Przestala mi tez dzialac wycieraczka z przodu. Bezpiecznik sprawdzilem, ok. Obadalem podszybie, ulatnial sie z tych kratek lekki dymek i czuc bylo ten sam zapaszek co w kabinie. Jesli silnik wycieraczek sie wykonczyl czacha.gif, to skad ten zapach i dym? Przeciez wycieraczka byla wylaczona. Jakies sugestie? 20.GIF Dodam, ze stalo sie to po kilkudniowej przerwie w jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dzis w drodze do pracy przez caly czas czulem dziwny zapaszek. Przestala mi tez dzialac wycieraczka

> z przodu. Bezpiecznik sprawdzilem, ok. Obadalem podszybie, ulatnial sie z tych kratek lekki

> dymek i czuc bylo ten sam zapaszek co w kabinie. Jesli silnik wycieraczek sie wykonczyl , to

> skad ten zapach i dym? Przeciez wycieraczka byla wylaczona. Jakies sugestie? Dodam, ze stalo

> sie to po kilkudniowej przerwie w jezdzie.

Do wycieraczek dochodzi napięcie po zapłonie,

niezależnie od położenia przełącznika wycieraczek - służy to do parkowania wycieraczek.

Jeśli ramie nie zostało ustawione dokładnie w miejscu parkowania po jeździe,

lub zostało ruszone w górę podczas postoju

i dodatkowo w obu przypadkach oś ramienia było lekko zapieczona to mogło się właśnie stać to co opisałeś.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dzis w drodze do pracy przez caly czas czulem dziwny zapaszek. Przestala mi tez dzialac wycieraczka

> z przodu. Bezpiecznik sprawdzilem, ok. Obadalem podszybie, ulatnial sie z tych kratek lekki

> dymek i czuc bylo ten sam zapaszek co w kabinie. Jesli silnik wycieraczek sie wykonczyl , to

> skad ten zapach i dym? Przeciez wycieraczka byla wylaczona. Jakies sugestie? Dodam, ze stalo

> sie to po kilkudniowej przerwie w jezdzie.

miałem tak samo i okazało sie że padł silniczek. kłopot było go dostać w jednym miejscu krzyczeli 100 za używke. w końcu kupiłem od cienkiego i po małych przeróbkach udało sie go wcisnąć, ale to nie był dobry pomysł. jednak nie był to taki sam , a tylko podobny i był sporo słabszy. nie miał siły ciągnąć jak szyba była sucha(przy spryskiwaniu szyby).no cóż tyle z tego że już kto inny sie z tym boryka. smile.gifuno sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dzis w drodze do pracy przez caly czas czulem dziwny zapaszek. Przestala mi tez dzialac wycieraczka

> z przodu. Bezpiecznik sprawdzilem, ok. Obadalem podszybie, ulatnial sie z tych kratek lekki

> dymek i czuc bylo ten sam zapaszek co w kabinie. Jesli silnik wycieraczek sie wykonczyl , to

> skad ten zapach i dym? Przeciez wycieraczka byla wylaczona. Jakies sugestie? Dodam, ze stalo

> sie to po kilkudniowej przerwie w jezdzie.

W razie czego mam taki silniczek na sprzedaż. Nowe piórko wycieraczki mogę dodać gratis smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Dzis w drodze do pracy przez caly czas czulem dziwny zapaszek. Przestala mi tez dzialac wycieraczka

> z przodu. Bezpiecznik sprawdzilem, ok. Obadalem podszybie, ulatnial sie z tych kratek lekki

> dymek i czuc bylo ten sam zapaszek co w kabinie. Jesli silnik wycieraczek sie wykonczyl , to

> skad ten zapach i dym? Przeciez wycieraczka byla wylaczona. Jakies sugestie? Dodam, ze stalo

> sie to po kilkudniowej przerwie w jezdzie.

nie tak dawno mi też padł silniczek od wycieraczki.

spalił się.

U mnie był jeden jedyny problem z odkręceniem silniczka od blachy do której był przykręcony.Masakra.Chyba nikt tam od nowości nie grzebał.

Cała reszta jest bardzo prosta do złożenia.

Mi też spalił się po jakimś miesiącu postoju.Mówią że to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie scenariusz padania silnika wycieraczki jest następujacy:

1. najpierw zaciera sie mechanizm wycieraczki (najczęsciej na osi wycieraczki).

2. objawia sie to nieraz wirocznym "ciężkim" i zbyt wolnym ruchem wycieraczki.

3. silnik zaczyna wtedy pracować ze zwiekszonym obciążeniem

4. ostateczne stadium to gdy taka zatarta wycieraczka zatrzyma się w innym położeniu, niż spoczynkowe. Wtedy nawet wyłączona wyłacznikiem wycieraczna jest "na zasilaniu" poprzez mechanizm automatycznego powracania wycieraczki do stanu spoczynkowego

5. gdy wycieraczka tak sie zatnie jak opisuję w pkt 4 silnik jest właczony, ale sie nie kręci i w efekcie przepala.

6. jak tylko wystąpią objawy zatarcia i wycieraczka tak stanie w jakimś innym położeniu to powinno sie natychmiast odpiąć kostkę zasilającą mechanizm wycieraczki i zająć naprawą (przetarciem) mechanizmu.

Ja kiedyś zdążyłem na czas przy zacieraniu tylnej wycieraczki w starszym modelu Uno. Naprawiałem też mechanizm tylnej wycieraczki w Bravie - tu od zbyt dużego obciążenia padł przekaźnik przerywacza wycieraczki. Przeczyściłem mechanizm, wymieniłem przekaźnik i już 5 lat hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie scenariusz padania silnika wycieraczki jest następujacy:

> 1. najpierw zaciera sie mechanizm wycieraczki (najczęsciej na osi wycieraczki).

> 2. objawia sie to nieraz wirocznym "ciężkim" i zbyt wolnym ruchem wycieraczki.

nie udalo mi sie zaobserwowac tych objawow. Padla od razu.

Niestety konieczna byla wymiana calego silnika, 190 pln z alledrogo, w sklepie wolali i 280. W starym mechanizm rozruszalem, ale silnik poszedl z dymem.

Uwagi na przyszlosc:

1. Bezpiecznik 20A zamienic na mniejszy, silnik sie spalil, a bezpiecznik nie.

2. Przy zatarciu wycieraczki od razu wyciagamy bezpiecznik. Wtedy jest szansa, ze uratujemy silnik.

Dziekuje wszystkim za pomoc. 20.GIF uniak znow na chodzie 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.