Skocz do zawartości

filtr kabinowy focus II


jarek_w88

Rekomendowane odpowiedzi

witam, już chyba sporo czasu nie był u mnie wymieniany filtr kabinowy, ja tego nie robiłem a już 20tyś przejechałem a poprzedni właściciel nie wiem:) dodatkowo przemawia do mnie fakt dość słabego nawiewu. zastanawia mnie gdzie jest umieszczony i w jaki sposób najlepiej się do niego dostać... chodzi mi o focusa 1,6 TDCi jeśli to coś zmienia:) proszę o radę i przepraszam jeśli był temat ale wyszukiwarka nie działa:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam, już chyba sporo czasu nie był u mnie wymieniany filtr kabinowy, ja tego nie robiłem a już

> 20tyś przejechałem a poprzedni właściciel nie wiem:) dodatkowo przemawia do mnie fakt dość

> słabego nawiewu. zastanawia mnie gdzie jest umieszczony i w jaki sposób najlepiej się do niego

> dostać... chodzi mi o focusa 1,6 TDCi jeśli to coś zmienia:) proszę o radę i przepraszam jeśli

> był temat ale wyszukiwarka nie działa:(

pod pedałem gazu grinser006.gif

nie napiszę dokładnie, bo to brat mi opowiadał,

ale wiem że trzeba odkręcić pedał gazu, a potem trochę się nagimnastykować

u mnie jest podobnie - zdejmujesz zaślepkę nad pedałami, potem odkręcasz pedał gazu i dobierasz się do filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i w jaki sposób najlepiej się do niego

> dostać...

http://aa.bosch.de/aa/en/static/produkte/filter/innenraum/einbau/pdf/1987432E49.pdf

> był temat ale wyszukiwarka nie działa:(

dziala przeciez, tylko pomiedzy kolejnymi zapytaniami trzeba odczekac 2 minuty.

To jest jedyna uciazliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzucasz pedał gazu (3 wredne nakrętki - nigdy nie puszczają, zawsze przy wykręcaniu dają opór - naklniesz się). potem masz na prawo od pedała klapkę - wykręcasz, wyciągasz filtr. odgrzybiasz sobie jakims psikadłem, wkładasz nowy filtr i git smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak jeszcze z tego tematu czego najlepiej użyć do odgrzybienia??:)

nie da sie wkręcić w jakies super drogie cusie - kup sobie to psikadło z PLAKa - najważniejsze to porządnie zrobić odgrzybianie - czyli ze 2 razy bardzo obficie i dokładnie wypsikac okolica parownika. mozna też przez nawiewy mu trochę od drugiej strony parownika przyłożyć - ale ostrożnie bo jak pianka sie rozpuszcza to woda kapie po elektronice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.