Skocz do zawartości

nissan sunny 1.4 lx


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem z sąsiedniego kącika daewoo smile.gif mam okazje zakupić nissana sunny 1.4.lx w wersji sedan z 1993 roku. autko ma 77 tys przebiegu i wiem ze napewno nie jest cofany bo znam doskonale źródło z którego pochodzi. po prostu można rzec, że byłu używane bardzo bardzo rzadko. obecnie auto rok stoi nie używane, za tdzień ma przegląd. i mam pytanka 893goodvibes.gif:

1. czy warto zainteresować sie tym modelem? obecnie mam matiza 10 letniego i mimo, że auto ma tyle lat to to jednak wydaje mi sie opcją lepszą od matiza smile.gif. jeśli ktoś ma ten model, to byłbym wdzięczny za każdą ocenę tego auta (awaryjność, komfort, spalanie)

2. co po takim czasie braku jazdy może być do wymiany? poprzedni przegląd auto zaliczyło wzorowo i od tego czasu zrobiło zaledwie 200 km i nie było to z powodu jakiejś poważnej awarii. po prostu auto stało pod blokiem.

auto nie posiada zadnych oznak rdzy, co aż mnei zdziwiło, ale dokładnie je sobie obejrzałem, i powtarzam że jest ono z pewnego źródła, neimalże z rodziny hehe cool.gif

proszę więc o radę czy warto zainwestować w to autko wink.gif będę wdzięczny za każdą opinię

pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brac ,jak ktos dbal robil wymiany plynow,oleju na czas to silnik nie do zajechania,wielkim plusem jest lancuszek rozrzadu wytrzyma 300tys. a niektorzy mowia ze dozywotnio mialem takiego w hatchbeku i jak by mnie nie

skasowali to jezdzil bym do dzisiaj a spalanie tez nie tragiczne w okolicach siodemki.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj temat czy jest na gazniku czy wielopunkcie bo w 93 r była zmiana zasilania...

Generalnie jestem użytkownikiem tego wynalazku od 4 lat zlosnik.gif i sobie chwalę, zrobiłem jak dotąd niecałe 70kkm bez żadnej awarii (w zasadzie to poza materiałami eksploatacyjnymi nic nie wymienialem, no może poza sprzęgłem i ostatnio łącznikiem stabilizatora wink.gif) a mój egzemplarz ma przejechane ponad 200kkm +/- 100 pewnie zlosnik.gif. Oleju między wymianami nie muszę dolewać... Spalanie to jakieś 7L w cyklu mieszanym. W długiej trasie ok 6 mierzone wielokrotnie... Polecam obadać tylne kielichy bo lubią gnić- ogólnie blacha w starych japońcach jest słaba. Silnik ten był do 2000r montowany w almerach n15, a o trochę większej pojemności także w primerze p11 więc z ewentualnymi częściami nie ma problemów.

Jezdziłem przez pewien czas matizem i jeśli nysa ma w miarę zdrową blachę to ja bym się nie zastanawiał bo to niezły wół roboczy wink.gif

Wiecej info znajdziesz np TUTAJ wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. mam jeszcze pytanko odnośnie silnika: czy jest jakaś znaczna różnica między gaźnikiem a wtryskiem? wiadomo, że raczej wtrysk lepszy ale na czym konkretnie polegają różnice w tym modelu? jeszcze raz dzięki cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wtrysk, czy gaznik to autko z silnikiem 1.4 jeśli pochodzi z Polski ma 87KM, jeśli zaś był z zachodu to ma 75KM (różnica polega na kolektorze dolotowym). W niemcowni np aby obniżyc jakieś tam podatki dawali zamulony kolektor 74C, u nas głupiego zwyczaju nie było i dawali odmulony 73C zlosnik.gif. Zerknij najlepiej na ssący bo tam jest model wybity. Ja mam wersję zamuloną ale na brak dynamiki nie ma co narzekać a 16 zaworowa głowica robi robotę i np w porównaniu z golfem albo astrą silnik pracuje dużo ciszej ok.gif. A czy to wtrysk czy gaznik rozróżnisz najlepiej po filtrze powietrza. Jeśli jest okrągły to gaznik a jeśli prostokąt to masz MPI wink.gif.

Aha różnicy w mocy miedzy gaznikiem a wtryskiem nie było smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to wtrysk, czy gaznik to autko z silnikiem 1.4 jeśli pochodzi z Polski ma 87KM, jeśli zaś był z

> zachodu to ma 75KM

błądzisz zlosnik.gif

co prawda nie sunny ale jestem szczesliwym posiadaczem ( juz niedlugo mam nadzieje) n15 z silnikiem 75kM z polskiej dystrybucji grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.