-
Grzanie ekogrochem/rachunki vs rachunki za prąd
Ja od 14.12.2015 do 17.08.2016 spalilem rowne 2300kg eko. Z czego od koncowki marca grzeję tylko wodę. Prądem grzalem tylko od przyjazdu z wakacji 26-29.08 takze nie mam porownania ☺. 125kg na grzanie cwu do 40 st ( wg czujnika ktory duzo zaniza) wystarcza na ok 5 tygodni. Mysle ze nie jest zle ale plan jest taki ze jak zima sroga nie bedzie to wynik bedzie trzeba poprawic, tymbardziej ze przy temp ktore mamy teraz palimy w kominku z dgp bo drewno kominkowe mamy za pol darmo.
-
Wymiana uszczelki pod głowicą
Wszystko wskazuje na pojscie na latwizne przez mechanika bo mial glowice oddac do planowania a wychodzi ze nie oddal. Ale to dluga historia bo robil auto prawie 9 tygodni i po moich naciskach chyba na "odczep sie" poskladal byle jak. Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana uszczelki pod głowicą
Co jak co ale glowica jest do planowania jak chcesz tym pojedzic. 28.10.2015 odebralem auto od "mechanika". Przejechalem niecale 14kkm i 6.08.2016 r uszczelka bez zadych oznak postanowila sie przepalic. Wypalenie miedzy cylindrami wiec i oznak niepokojacych nie bylo...dluga historia ale coz..takich partaczy to bym usunal ze spoleczenstwa. Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
-
Astra H 1.9 cdti opinie
Znajomy parę lat temu kupił Zafirę B z tą skrzynią ode mnie z zakładu i ostatnio nawet zerkalismy- nakulane ma to 346kkm nie kręconego przebiegu i skrzynia nie była robiona i ma się dobrze. No chyba ze siedzi w tym 1.9 inna skrzynia 6 biegowa w co wątpie
-
[KzAK] - kompakt na trasy, 25 tys.
Skrzynie są inne i to nie tylko w tym przypadku. Parę lat temu kolega mial polo sdi. Padla mu skrzynia, wyrwal z jakiegos rozbitka używkę i miala duzo dluzsze przelozenia niz stara. A co do octavii, po 140 nią nie jezdzimy ( jezdżę nią z kolegą do pracy) ale przy 120 nie jest zle, tyle ze ja na codzien jezdze astrą w benzynie. Chociaż do jetty którą takze jezdze octavii trochę brakuje, i pod wzgledem materiałów jak i pod względem ogolnego caloksztaltu. I chociaz nie darzę sympatią niemieckiej motoryzacji to z czystym sumieniem mogę powiedziec ze fajnie toto lata w trasie.
-
[KzAK] - kompakt na trasy, 25 tys.
-
[KzAK] - kompakt na trasy, 25 tys.
Jeżdże ostatnio często po "A" vw jetta z historycznym silnikiem 1.9tdi. Tutaj masz 2200 przy 120km/h , ok 2400 obr przy 140km/h. Wg mnie mistrzostwo jak na kompakta z 5 biegową skrzynią. Mam okazje często jezdzic w octavii takze z tdi 105KM i tam jest 2500 obr przy 120km/h. Skutkiem ubocznym dlugiej skrzyni w jettcie jest to ze 80km/h na 5 biegu nie pojezdzisz bo sie wszystko telepie. Ale na autostradzie jest naprawde elegancko. Tylko nie wiem czy za 25 tys znajdziesz cos sensownego.
-
Koszt ogrzewania domu ekogroszkiem.
@@Hansior a skąd wiesz że obecnie chodzi Ci na 8kW?Jaki masz piecyk?Ja kupiłem z Galmeta, zobaczymy ile pociągnie. Kociol mam rbr ekouniwersal ze sterownikiem ecoal. Fajna sprawa bo nie musze ciagle siedziec w kotlowni tylko mam podglad na prace kotla np przez telefon. To na na jakich mocach max i min pracowac ma piec ustawiam sam. Teraz mam ustawione max 8KW i w sumie tamta zime tez tak chodzil.
-
Koszt ogrzewania domu ekogroszkiem.
Kociol ma 12KW. Caly czas sie ucze palenia [emoji6] . Widze ze ostatnie 2 zasypy spalanie sie ustabilizowalo troche i moze wyjdzie ponizej 20kg, a to co mam teraz w podajniku napewno starczy na dluzej niz wczesniej bo poprostu zostawilem i niech sie pali [emoji12] . W domu na stale mieszkam dopiero od miesiaca to i czasu jest wiecej na eksperymenty. W tamtym roku przy pierwszym rozpalaniu w domu mialem 6st i piec dal spokojnie rade. Teraz w te mrozy takze spoko a kociol chodzi na 8KW.Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
-
Koszt ogrzewania domu ekogroszkiem.
Od 12.12.2015 do 14.01.2016 spalilem jakies 680kg eko po 720zl. Grzeje tym takze cwu. Dom 126m+ 18m garaz w ktorym jest utrzymywane 12st. Moj sterownikhttps://esterownik.pl/device/6941
-
Na co się tu zdecydować ... segment D laguna C5 a może ...
Od prawie roku??? Bezawaryjnie to moge powiedziec o moim 16 letnim sunnym ktorym w 5lat zrobilem prawie 100kkm [emoji6]. Do astry przez ostatnie 4 lata i 70kkm dolozylem ze 2 wartosci nysy. Ale jak sie trafi...nigdy nie powiem "nigdy wiecej opla". Co do tematu to z tych 2 wybralbym lage i nie przejmowal sie stereotypami [emoji6] . Ale nie jezdzilem c5...Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
-
Używana instalka jest coś warta??
Czesciej przy lpg? Chyba o czyms nie wiem hmm... Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
-
Jaki samochód wybrać w przedziale 6-10 tys. nadający się do założenia gazu ?
Zdecyduj sie czy e11 czy e12 bo cenowo jednak duzo sie roznia. Ja jakbym mial drugi raz brac auto do lpg to takze bylaby to astra 1.6 8v, auto do lpg chyba stworzone. Z reszta...w astrze h tez predzej bym wynalazl silnik nadajacy sie do gazu niz w e12. Nie mowie juz o ewentualnych naprawach bo chyba oczywistym jest ze w aucie uzywanym zawsze cos jest do zrobienia. I pisze to byly uzytkownik kompletnie bezawaryjnego 16 letniego nissana n14 ktorym zrobilem w 5lat 100kkm
-
hak astra g
> Nie ma potrzeby wpinania się w lampę. Pod plastikiem z tyłu między lampami jest fabryczna kostka > pod hak. Mogłeś też dodać, że nie wszystkie AG to mają . A te z Gliwic to na pewno nie
-
Odkurzacz Karcher MV3 / MV4
Byl ostatnio temat o tym odkurzaczu. Mam od tygodnia mv3 i sprzatam dom po gipsach i innym syfie i elegancko dal sobie rade. Wody jeszcze nie mial okazji smakowac ale pompa do wody to on pewnie nie jest . Jak przezyje u mnie budowe to mysle ze pozniej posluzy kilka lat