Skocz do zawartości

słychać pracę koła


karpik23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co to może być za przyczyna. Jade sobie tak do 70 km , wszystko ok. Przyspieszam, niby ok, ale puszczam nogę z gazu i zaczynam słyszec na równej drodze taki dźwięk jakby koło jechało po nierówności, słychać jego pracę i jakby takie ni to dobijanie, tak jak po nierównościach się jedzie to tak samo słychać. Zmieniałem to przednie koło z którego - lub z jego okolic wydobywa się ten dżwięk, ale po zmianie na inne koło znowu jest to samo. Ma ktoś jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co to może być za przyczyna. Jade sobie tak do 70 km , wszystko ok. Przyspieszam, niby ok, ale

> puszczam nogę z gazu i zaczynam słyszec na równej drodze taki dźwięk jakby koło jechało po

> nierówności, słychać jego pracę i jakby takie ni to dobijanie, tak jak po nierównościach się

> jedzie to tak samo słychać. Zmieniałem to przednie koło z którego - lub z jego okolic wydobywa

> się ten dżwięk, ale po zmianie na inne koło znowu jest to samo. Ma ktoś jakies pomysły?

"ABC" Jakie autko, jakie - które koło , przód, tył..? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co to może być za przyczyna. Jade sobie tak do 70 km , wszystko ok. Przyspieszam, niby ok, ale

> puszczam nogę z gazu i zaczynam słyszec na równej drodze taki dźwięk jakby koło jechało po

> nierówności, słychać jego pracę i jakby takie ni to dobijanie, tak jak po nierównościach się

> jedzie to tak samo słychać. Zmieniałem to przednie koło z którego - lub z jego okolic wydobywa

> się ten dżwięk, ale po zmianie na inne koło znowu jest to samo. Ma ktoś jakies pomysły?

Ma. Najpewniej łożysko do wymiany. Niestety.

Pozdrawiam.

kwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jechać w droge 400km. dlugo łożyska pociągną? a jak sie rozlecą to chyba daleko się nie

> pojedzie?

Ja bym wymienił ale z drugiej strony ojciec ponad 20kkm zrobił na szumiącym łożysku. Dopiero jutro oddaje samochód do mechanika z tym że już na wymianę wszystkich 4 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piasta ma podobną temperaturę co pozostałe. Jeśli podniosę to koło i będą drgania na sprężynie to

> do wymiany jest łożysko, ale nie to na piaście? tylko to na...?

Właśnie to na piaście. Macając sprężynę i kręcąc kołem wyczujesz że to na pewno to koło a nie inne. Sprężyna nie będzie się majtać - chodzi o przekaźnik drgań tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie to na piaście. Macając sprężynę i kręcąc kołem wyczujesz że to na pewno to koło a nie inne.

> Sprężyna nie będzie się majtać - chodzi o przekaźnik drgań tylko

Ojciec odebrał Vectre od mechanika i co się okazało ? Problem tkwił w zawieszeniu z tyłu i przodu. Tłumiki drgań, poduchy, końcówki łącznika stabilizatora i kilka innych rzeczy jeszcze poszło do wymiany zrobili zbieżność i teraz jest wszystko ok. A huczało w zależności od prędkości im szybciej tym głośniej. Mechanik tłumaczył to tym że koła z tyłu były pod lekkim kątem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.