Skocz do zawartości

Zacieki na masce od płynu do spryskiwaczy - czym usunąć?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Po zimie pojawiły mi się takie plamy na masce i szybie, w tamtym roku niczego takiego nie było.

Wygląda mi na to, że jakiś płyn do spryskiwaczy narobił syfu.

Najczęściej lałem płyn z Biedronki, Lidla, czasem jednak z jakiegoś Reala, Tesco, czy innych marketów - krótko mówiąc lałem płyn "w dobrej cenie".

No i teraz mam problem z takimi plamami jak widać niżej.

Na masce są zacieki, a szyba ma jakieś dziwne przebarwienia widoczne pod słońcem - mało ciekawie to wygląda. sick.gif

Myjnia automatyczna, bezdotykowa, nawet samodzielna pod domem nie przynosi żadnego(!) efektu, nic się nie poprawia.

Czym zmyć to dziadostwo?

Miał ktoś podobny problem?

Mam nadzieję, że jakość zdjęć za bardzo się nie posypała - łączę się z laptopa przez modem Orange, który pogarsza jakość w celu zmniejszenia rozmiaru. ok.gif

P200410_10.060001.JPG

P200410_10.060002.JPG

P200410_10.070001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym zmyć to dziadostwo?

Polerka może pomoże.

> Mam nadzieję, że jakość zdjęć za bardzo się nie posypała - łączę się z laptopa przez modem Orange,

> który pogarsza jakość w celu zmniejszenia rozmiaru.

Masz na pewno ustawianie w jakiej jakości chcesz oglądać zdjęcie w necie. Właśnie standardowo jest w takich kwadratach, żeby net szybciej hulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym zmyć to dziadostwo?

> Miał ktoś podobny problem?

> Mam nadzieję, że jakość zdjęć za bardzo się nie posypała - łączę się z laptopa przez modem Orange,

> który pogarsza jakość w celu zmniejszenia rozmiaru.

Miałem jakiś czas temu coś podobnego - od tego czasu unikam produktów Autolandu.

Wystarczyła flaszka psik psika i przejazd do Chorwacji i z powrotem :

http://img228.imageshack.us/img228/3504/dsc00206gp7.jpg

http://img394.imageshack.us/img394/2897/spryskiwaczpvz6.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/8098/szyba1ib7.jpg

Usuwanie tego? Zapomnij. Polerka. Ew wspomniany autoland łaskawie proponował mi ze

wyślą flaszkę płynu do usuwania niewidzialnej wycieraczki który testują w swoich labach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem jakiś czas temu coś podobnego - od tego czasu unikam produktów Autolandu.

Przypomniało mi się jak o tym pisałeś smile.gif

> Usuwanie tego? Zapomnij. Polerka. Ew wspomniany autoland łaskawie proponował mi ze

> wyślą flaszkę płynu do usuwania niewidzialnej wycieraczki który testują w swoich labach.

No właśnie parę razy kupowałem płyn do spryskiwaczy w Kauflandzie, a tam jest zdaje się autoland. pad.gif

Próbowałeś to jakoś polerować? Nawet jeśli zejdzie z maski, to co zrobić z szybą? sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polerka może pomoże.

Może. sick.gif

> Masz na pewno ustawianie w jakiej jakości chcesz oglądać zdjęcie w necie. Właśnie standardowo jest

> w takich kwadratach, żeby net szybciej hulał.

Być może, ale nie przeszkadza mi to.

Ostatnio ściągałem zdjęcie z poczty - miało 1mb, a program skompresował do 200-300kB. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypomniało mi się jak o tym pisałeś

> No właśnie parę razy kupowałem płyn do spryskiwaczy w Kauflandzie, a tam jest zdaje się autoland.

> Próbowałeś to jakoś polerować? Nawet jeśli zejdzie z maski, to co zrobić z szybą?

Polerkę robiłem na koszt firmy malującej pobliski budynek, a szybę nie pamiętam czym macherzy zczyścili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn z octem?

Jaki płyn?

A może denaturatem spróbować?

Z maski zeszło, tak mi się wydaje(!) z pomocą pasty tempo.

Sprawdziłem na małej części. ok.gif

Przed chwilą myłem całą maskę, jak wyschnie to przepoleruję. ok.gif

Szybę też przepoleruję, albo tą Tempo, albo inną bo mam jeszcze jedną pastę polerską - Najwięcej syfu jest w tych czarnych miejscach, więc śmiało można spróbować, na przeźroczystej części nie mam zamistu testować. ok.gif

Edit:

Zacieki z maski zeszły - potraktowałem je pastą Tempo. ok.gif

Przemyłem kawałek szyby denaturatem i schodzi - po obiedzie przemyję całą smile.gif

Zostaje jeszcze chropowaty plastik na podszybiu - można myć denaturatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie bardzo bo wypali i zbieleje zeby jakos wygladal psiknij go plakiem albo jakims

> czernidlem do plastikow ( ewentualnie czarna pasta do butow polecam )

spróbuj jakimiś magicznymi środkami do plastików - ja mam coś od Glare (tire magic),

niby do opon, a na plastikach ślady wosku usunęło tak dokładnie jak żadne czernidło

dotychczas. Płyn jest przeźroczysty, i niejako nawilża plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.