Skocz do zawartości

Zastąpienie Pioneera DEH-6800MP -> Alpine? pomocy


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie radio Pioneer DEH-6800MP i w sumie gra w porzadku, ale niestety - poświetlenie i design nie pasują do reszty wnętrza.

Wymagania co do radia:

- czarny panel - jak najczarniejszy, żadne srebrne; niewielkie elementy ujdą (NIEWIELKIE!!!)

- bursztynowe/pomarańczowe (nie wymagać - facet jestem 270751858-jezyk.gif) podświetlenie minimum klawiszy, wyświetlacz bursztyn lub chociaż biel (żadne niebieskie)

- parametry, możliwości ustawienia dźwięku i jakość dźwięku nie gorsze niż w DEH-6800MP

- musi mieć MP3, USB nie jest koniecznością

- 2 kanały do wzmaka

- pełny panel (dziury do wkładania płyty w panelu nie są tolerowane)

Kiedyś padła propozycja:

- ALPINE CDA-9884R - design fajny, parametry wyglądają na lepsze niż w Pionku; wszystko pięknie ale z dostępnością bieda, nawet używek

Dodatkowo na Allegro odnalezione po wstępnej selekcji:

- ALPINE CDE-9880R - design spoko, nie wiem jak z porównaniem do Pionka, cena bardzo przyjemna, dostępność też- raczej odpadnie - brak funkcji ściemniania wyświetlacza

- ALPINE CDA-105Ri - nowa opcja - wygląda nieźle, 3 stówki tańszy od 117Ri, może to dobra opcja?

- ALPINE CDA- 117 Ri - fajny wygląd, parametry na pewno lepsze niż w Pionku, tylko ta cena

- inne Alpine albo za dużo srebrnych elementów, albo dziura na CD w panelu

- Pionki odpadają - podświetlenie

- inne - można proponować choć nie mam przekonania

Pomoże ktoś i podpowie/przyrówna te radia do Pionka? Szczególnie 9880 bo cena fajna+wypowiedź na termat 117Ri czy warte tej kasy (2x więcej niż 9880) czy lepiej szukać używki 9984?

Radio do codziennego użytku, auto nie bierze i nie będzie brało udziału w żadnych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź na allegro specyfikacje,porównaj i po wielkim problemie

dzieki - pomogles, jak widac forum jest tylko po to zeby sobie pier.... o niczym. Trzeba sie znac na wszystkim i tyle no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nad brzmienie i jakość dźwięku przedkładasz kolor panela i podświetlenia, nie wiele Ci pomogę.

Jeśli natomiast szukasz rewelacyjnego dźwięku to poszukaj w dobrym stanie JVC KD-SH1000! Mało który Alpine zbliża się do jego poziomu.

> nikt nie umie sie wypowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny gość z Ciebie, jakiś taki nerwowy.

Wyluzuj, większość osób na forum przedkłada jakość radia nad wygląd i kolor podświetlenia..

> dzieki - pomogles, jak widac forum jest tylko po to zeby sobie pier.... o niczym. Trzeba sie znac

> na wszystkim i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki - pomogles, jak widac forum jest tylko po to zeby sobie pier.... o niczym. Trzeba sie znac

> na wszystkim i tyle

forum jest od tego by pomóc a nie odwalać za kogoś całą robotę...a ty przedstawiłeś swój post tak jak życzenia w erze i tak jak poprzednik napisał przekładasz design nad jakość a to złe podejście bo radio ma grać a nie wyglądać, a już nie wspomnę że tematami o wyborze radia bym Cie zasypał.Nie podałeś pod jakim wzmakiem i głośnikami to będzie grać a to jest ważne....ludzie z forum by ci pomogli a potem byś narzekał że górę masz za ostrą...albo też rozczulasz się nad wyborem radia a posiadasz jakieś słabe głośniki gdzie w efekcie wcale nie usłyszysz na nich jakości radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wspomniane przez ciebie Alpine CDE9882ri (to samo co 9880r), kolega ma Pionka 6800 ktorego masz teraz. Wg mnie Alpine gra ładniej, ale to tylko moja opinia bo u mnie to gra pod PB L6c z dopałką, u niego pionek gra pod PBS6c ale pod radiem więc nie ma porównania...

Wygląd oba radyjka mają wg mnie odpustowy chociaż solidniej wygląda alpine.

Jakbym miał ja wybierać wziąłbym Alpine bo mozna za normalne pieniadze mieć solidne radio...albo JVC 821r które miałem wcześniej i oba te radia bije na głowę jakością i naturalnością dzwięku ok.gif...tyle że to nie wchodzi w grę bo występuje tylko w kolorze srebrnym crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląd oba radyjka mają wg mnie odpustowy chociaż solidniej wygląda alpine.

> Jakbym miał ja wybierać wziąłbym Alpine bo mozna za normalne pieniadze mieć solidne radio...albo

> JVC 821r które miałem wcześniej i oba te radia bije na głowę jakością i naturalnością dzwięku

> ...tyle że to nie wchodzi w grę bo występuje tylko w kolorze srebrnym

pionki mają to do siebie że ich dźwięk jest podbarwiony ..alpina gra bardziej naturalnie ....co do srebrnego panela to jaki problem pobawić się w małego lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz pionek ma bardzo podbarwiony dzwięk a na ustawieniach na 0 nie gra wogóle (przynajmniej modele nie najwyższe), alpine wcale pod tym względem nie jest lepsze- po wyłączeniu ustawień w menu bida jak nie wiem...jeśli porównujemy te radyjka ze wspomnianym JVC ,to te ostatnie gra o 2 klasy wyżej (nie podbarwia sopranu, basu itp...).

A co do lakierowania panela... hehe.gif

Wyjsciem może być radyjko 721r które ma czarny panel bez zbednych animacji, a tak poza tym niczym się nie różni. Tyle tylko że istotny jest także kolor podświetlania pasujacy do BMW wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nad brzmienie i jakość dźwięku przedkładasz kolor panela i podświetlenia, nie wiele Ci

> pomogę.

no coz, dla mnie poza tym ze ma grac to musi tez wygladac, trudno zebym do czarnej deski zakladal radio ze srebrnym panelem

> Jeśli natomiast szukasz rewelacyjnego dźwięku to poszukaj w dobrym stanie JVC KD-SH1000! Mało który

> Alpine zbliża się do jego poziomu.

pytalem o konkretne radia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dziękuję" wszystkim za pomoc, na szczescie sa jeszcze ludzie, ktorzy potrafia pomoc i podpowiedziec na co zwrocic uwage, a nie powiedza wez se poczytaj - bo niestety, nie kazdy parametr jest dla mnie jasny

do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wez se poczytaj - bo niestety, nie kazdy

> parametr jest dla mnie jasny

google kolego powie ci wszystko o każdym parametrze, trzeba tylko chcieć ..jak pisałem nikt tutaj Ci nie odrobi zadania za Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> google kolego powie ci wszystko o każdym parametrze, trzeba tylko chcieć ..jak pisałem nikt tutaj

> Ci nie odrobi zadania za Ciebie

to tak w zasadzie po co forum, skoro i tak jedyne co uslyszalem to zeby sobie samemu poczytac? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwny gość z Ciebie, jakiś taki nerwowy.

> Wyluzuj, większość osób na forum przedkłada jakość radia nad wygląd i kolor podświetlenia..

> > na wszystkim i tyle

no niestety, taki juz ten kolega jest swiety.gif

fakt faktem teraz duzo dobrych radii ma podswietlenie z białych LED co osobiscie mi np nie pasuje zbytnio smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałbym w starsze, lecz sprawdzone modele

osobiscie uzytkuje 9835, 512 kolorów podswietlenia hehe.gif plus klawisze zielen albo bursztyn, wyswietlacz OEL ok.gif ustawień tyle ze przez cala trase ze szczecina do wrocławia sie bawiłem i sie nabawic nie mogłem 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.