Skocz do zawartości

Brak świateł mijania


edi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pojawił mi się problem w postaci braku świateł mijania. Pierwsze co pomyślałem to pewnie żarówki - sprawdziłem - są ok. Następnie bezpieczniki, przekaźnik - sprawne. Zdemontowałem osłonę przy kole kierownicy, sprawdziłem czy dochodzi napięcie na kostkę przy przełączniku od świateł - dochodzi. Ostatnia rzecz jaką sprawdziłem była kostka lampy - nie dochodzi do niej prąd od świateł mijania. Pozostałe światła są - wszystkie.

Nie tak dawno zauważyłem również, że podczas jazdy światełka mi gasły, ale uważałem że jest to spowodowane urwanym przewodem od krańcówki drzwi, który dzisiaj naprawiłem. Również nie wchodzi w grę zwarcie które ew. mógł spowodować pęknięty gumowy przewód od spryskiwacza tylnej szyby - z tym problemem uporałem się już pół roku temu.

Wstępnie jestem już ustawiony z elektrykiem, ale dziś mam jeszcze jazdę.

Proszę Was o pomoc i cenne wskazówki.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to po nitce do klebka przyjrzyj sie dokladnie instalacji od miejsca gdzie jest prad do miejsca

> gdzie pradu nie ma

grinser006.gif kurcze, myślałem że ktoś miał już podobną przypadłość w swoim autku i w szybki sposób jeszcze dzisiaj uporam się z problemem. Ale widzę że bez fachowca się nie obejdzie angryfire.gif.

Niemniej jednak czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekaźnik jest również sprawny i dochodzi do niego prąd bo sprawdzałem.

skoro przekaźnik sprawny w sensie - można nim sterować - to sprawdź, czy wychodzi z niego prąd do lampy... hmm.gif a jeśli tak, to ta nóżka/wyjście przekaźnika powinna biec prosto przewodem do kostki żarówki - zmierz, czy jest przejście - powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> pojawił mi się problem w postaci braku świateł mijania. Pierwsze co pomyślałem to pewnie żarówki -

> sprawdziłem - są ok. Następnie bezpieczniki, przekaźnik - sprawne. Zdemontowałem osłonę przy

> kole kierownicy, sprawdziłem czy dochodzi napięcie na kostkę przy przełączniku od świateł -

> dochodzi. Ostatnia rzecz jaką sprawdziłem była kostka lampy - nie dochodzi do niej prąd od

> świateł mijania. Pozostałe światła są - wszystkie.

> Nie tak dawno zauważyłem również, że podczas jazdy światełka mi gasły, ale uważałem że jest to

> spowodowane urwanym przewodem od krańcówki drzwi, który dzisiaj naprawiłem. Również nie

> wchodzi w grę zwarcie które ew. mógł spowodować pęknięty gumowy przewód od spryskiwacza tylnej

> szyby - z tym problemem uporałem się już pół roku temu.

> Wstępnie jestem już ustawiony z elektrykiem, ale dziś mam jeszcze jazdę.

> Proszę Was o pomoc i cenne wskazówki.

> Z góry dzięki.

Jak masz taką już sytuację a musisz gdzieś dzisiaj jechać, to przepnij kalbe od długich na krótkie i po sprawie smile.gif Do wyznaczonego miejsca dojedziesz smile.gif Tylko nie zapomnij w aucie załączyć długich a bedziesz jechał na krótkich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chewi to "oplowaty" i brat lanosa...ja w lanku kiedyś tak miałem, że przekaźnik świateł jak się nagrzał to się rozłączał i światła znikały...najpierw podmieniłem z innym ze skrzynki (okazało się, że od klaksonu jest taki sam) a potem wymieniłem i problem zniknął... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chewi to "oplowaty" i brat lanosa...ja w lanku kiedyś tak miałem, że przekaźnik świateł jak się

> nagrzał to się rozłączał i światła znikały...najpierw podmieniłem z innym ze skrzynki (okazało

> się, że od klaksonu jest taki sam) a potem wymieniłem i problem zniknął...

grinser006.gif to co innego. Wczoraj wróciłem o północy i wszystko było cacy, dziś w południe świateł już nie było. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypalone styki w przełączniku pod kierownicą.

jest spalona instalacja za zestawem wskaźników - to też tłumaczy swąd jaki był w aucie przez ostatnie kilka dni tuż po uruchomieniu silnika i zapaleniu świateł oraz gaśnięcie świateł mijania podczas jazdy.

Szczegóły dotyczące naprawy wkrótce wink.gif Aktualnie nie mam dostępu do neta w domu alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światełka naprawione cool.gif

zrobiłem zdjęcie zdemontowanego zestawu wskaźników, ale mam problem z dorzuceniem tego do postu.

Tak czy inaczej, jeśli ktoś będzie miał podobny problem, zapewne będzie wiedział gdzie i czego szukać.

Ponadto otrzymałem informację iż dodatkowo często "szczelają" skrzynki przekaźnikowe w tych modelach. U mnie póki co problem rozwiązany.

Mam nadzieję że nikt z Was nie będzie miał podobnej usterki.

Serdecznie pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam identyczny problem ze światłami. Co to jest i jak to naprawić????

Gdzie szukać tych wypalonych styków. Ja mam Lacetti 2004 HB.

Pozdrowienia

Bardzo proszę o pomoc ponieważ elektryk kazał mi kupić przełączniek świateł co też uczyniłem i jest to samo.

Piotr Rosiński

tel 504995418 , mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> światełka naprawione

> zrobiłem zdjęcie zdemontowanego zestawu wskaźników, ale mam problem z dorzuceniem tego do postu.

> Tak czy inaczej, jeśli ktoś będzie miał podobny problem, zapewne będzie wiedział gdzie i czego

> szukać.

> Ponadto otrzymałem informację iż dodatkowo często "szczelają" skrzynki przekaźnikowe w tych

> modelach. U mnie póki co problem rozwiązany.

> Mam nadzieję że nikt z Was nie będzie miał podobnej usterki.

> Serdecznie pozdrawiam

Witam!

Moja żona ma HB 1.4 2004 r i tez znikneły światła mijania,również czuła swąd spalenizny w aucie.Mam pytanko czy ógłbym otrzymać to zdjęcie-spalonej instalacji i czy to można samemu naprawić czy bez elektryka się nie obędzie.

[email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.