Skocz do zawartości

Dolot, stożek / 307


JustRalf

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję info za i przeciw i ogólnie jakiejś rady zlosnik.gif Oczywiście nie kieruję się zdobyciem szmocy smirk.gifzlosnik.gif

Powody rozważania stożka są dwa:

1) dźwięk ok.gif

2) i tak muszę wyłożyć parę zł na dolot.

Ale po kolei ok.gif

Od jakiegoś czasu coś mi się "obijało" pod maską.

Na pewno nic w zawieszeniu, ale nie mogłem dojść CO.

No i przy ostatnim grzebanku przy aucie wyszło icon_rolleyes.gif

Obudowa filtra powietrza trzymała sie TYLKO I WYŁĄCZNIE na rurze icon_eek.gif

filtr001.jpg

Wszystkie mocowania są połamane (wybitni specjaliści w serwisach) no.gif Do tego puszka filtra nie była nawet "wsunięta" w prowadnicę, tylko dyndała się obok alien.gif

Skutek był taki, że całą obudowę można było podnieść tak, jak na foto poniżej ok.gif No i oczywiście rura (poniżej) nie wchodziła do obudowy filtra no.gif

filtr002.jpg

Brak mi słów zlosnik.gif Ale nie ma co się denerwować, tylko trzeba zrobić zlosnik.gif

Skoro i tak muszę kupić nową obudowę filtra to pomyślałem o czymś takim:

filtr003.jpg

Alledrogo

No i teraz szereg pytań co i jak, bo nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarty stożek zniechęci cie podczas dłuższych tras gdzie masz stałe natężenie dźwięku.

Osobiście polecam BMC CDA - ale to już spora kasa (900-1200) lub tańszy zamiennik (który ja używam) SIMOTA RACING ( LINK ). Do tego kupujesz łaczki i składasz na seryjnym chwycie i doprowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie wszystko zależy od tego, jak bardzo będzie to głośne A nie ma jak sprawdzić

2 sprawy :

a. wolne obroty - dźwięk odkurzacza - zasysanie powietrza (jakiś film z netu) :

b. jazda na otwartym stozku - głośno (tutaj film kumpla z simotą którą polecam ale otwartą - tj bez rury doprowadzającej powietrze - ssie z komory) :

generalnie też silniki 1,6.

Poszukaj w necie filmów z puga 1,6 ze stożkiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie masz jeszcze dosc tego samochodu?

> Z tego co kojarze to notoeycznie musisz cos przy nim dlubac

odpowiedź będzie dziwna zlosnik.gif

To pierwszy samochód, który spełnia chyba wszystkie moje wymagania hehe.gif

A od groma usterek to skutki przejecia samochodu po ojcu, który się "pierdołami" nie zajmował palacz.gif No i auto nie jest już pierwszej świeżości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeee foto to nie - musiałbym umyć

myj myj waytogo.gif

Ja swojego przez 8 miesięcy umyłem 2 razy z czego raz pobieżnie rotfl.gif

Wstyd i hańba bo za każdym razem, jak jestem u rodziców, ojciec ma dużo czystsze auto icon_eek.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpowiedź będzie dziwna

> To pierwszy samochód, który spełnia chyba wszystkie moje wymagania

No to git ok.gif

Mnie nic nie denerwuje tak jak systematyczne wizyty u mechanika zlosnik.gif

Wolalbym ta cala kwote wydac za jednym razem i miec spokoj np na rok, ale tak to tylko w Erze niestety zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chetnie

> Jakiegoś spota machniemy to może i foto się zrobi?

to ja poproszę o info jabkyście się zebrali trzeba by wreszcie tego spota zorganizować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to git

> Mnie nic nie denerwuje tak jak systematyczne wizyty u mechanika

> Wolalbym ta cala kwote wydac za jednym razem i miec spokoj np na rok, ale tak to tylko w Erze

> niestety

zgadzam się w pełnej rozciągłości ok.gif

Mam do wymiany jedną końcówkę drążka, ale wymienię od razu obie wraz z drążkami bo po co mam za parę miesięcy jechać znowu ok.gif

(tak wiem, kolejna rzecz do roboty w moim aucie hehe.gif)

zlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja poproszę o info jabkyście się zebrali trzeba by wreszcie tego spota zorganizować....

no zasadniczo to już jeden oficjalny francospot warszawski się odbył foch.gifzlosnik.gif

A jak czytam w Twojej wypowiedzi spot i foto na raz to mie sie przypomina ta sesja z czarnym, co to jej finalnie nie było chaja.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no zasadniczo to już jeden oficjalny francospot warszawski się odbył

to ja nic nie wiedziałem wink.gif

> A jak czytam w Twojej wypowiedzi spot i foto na raz to mie sie przypomina ta sesja z czarnym, co to

> jej finalnie nie było

o foto nic nie pisałem, mój też usyfiony na maxa jest (dzisiaj zmieniłem dopiero opony na letnie) no i dwa że cały mój sprzęt foto wyjechał do stanów i dopiero będę go miał z powrotem pod koniec czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja nic nie wiedziałem

jak sie kącika nie śledzi biglaugh.gif

> o foto nic nie pisałem,

fakt, ale ja pisałem biglaugh.gif

> mój też usyfiony na maxa jest (dzisiaj zmieniłem dopiero opony na letnie)

dobry dobry biglaugh.gif

> no i dwa że cały mój sprzęt foto wyjechał do stanów i dopiero będę go miał z powrotem pod

> koniec czerwca

no dobra to sie komórakiem czaśnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Dzisiaj dostałem na urodziny od żony i przyjaciela

> Zaskoczyli mnie

To teraz jeszcze sobie zmajstruj obudowę, żeby to coś dostawało tylko i wyłącznie powietrze z dotychczasowej rury (tej dolnej, wchodzącej do fabrycznej obudowy filtra). Inaczej będziesz dostawał do silnika mocno ciepłe powietrze z komory. A to lipa.

No i przyzwyczaj się do częstego czyszczenia i nasączania. Ja tam wolę seryjne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz jeszcze sobie zmajstruj obudowę, żeby to coś dostawało tylko i wyłącznie powietrze z

> dotychczasowej rury (tej dolnej, wchodzącej do fabrycznej obudowy filtra). Inaczej będziesz

> dostawał do silnika mocno ciepłe powietrze z komory. A to lipa.

> No i przyzwyczaj się do częstego czyszczenia i nasączania. Ja tam wolę seryjne rozwiązanie.

Na razie przez okres zimy będzie tak, jak jest a na wiosnę coś tam wymodzę ok.gif Albo obudowę, albo jakąś rurę doprowadzającą powietrze ok.gif

Nawet już teoretycznie główkowałem hmm.gif że nie będę jej prowadził z dołu zderzaka jak wszyscy, tylko spod grilla (tam, gdzie znaczek peugeota) ok.gif Rura będzie krótsza i praktycznie w linii prostej biglaugh.gif Ale to temat na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na razie przez okres zimy będzie tak, jak jest a na wiosnę coś tam wymodzę Albo obudowę, albo

> jakąś rurę doprowadzającą powietrze

> Nawet już teoretycznie główkowałem że nie będę jej prowadził z dołu zderzaka jak wszyscy, tylko

> spod grilla (tam, gdzie znaczek peugeota) Rura będzie krótsza i praktycznie w linii prostej

> Ale to temat na później.

Chyba, że Cię w międzyczasie szlag trafi z powodu nadmiernego buczenia. wink.gif

BTW. żeby nie zakładać osobnego wątku - jak się przymierzałeś do wymiany dekielka na gałce, to zdążyłeś swój ściągnąć? Czy odpuściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba, że Cię w międzyczasie szlag trafi z powodu nadmiernego buczenia.

Dzisiaj pośmigałem trochę i spokojnie i mniej spokojnie, przy różnych prędkościach i pasuje mi zlosnik.gif

W 206 miałem tłumik końcowy El-teca, który robił więcej hałasu 893goodvibes.gif więc spoko wink.gif

> BTW. żeby nie zakładać osobnego wątku - jak się przymierzałeś do wymiany dekielka na gałce, to

> zdążyłeś swój ściągnąć? Czy odpuściłeś?

Na samym początku przy pierwszych nieudolnych próbach zdjęcia gałki biglaugh.gif zdjąłem własnie najpierw dekielek wink.gif

LINK <- Tutaj 2 ostatnie fotki obrazują, jak to wygląda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.