Skocz do zawartości

Palio Weekend 1,2 (75) - 3 pytania


piotr1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gościnnie

Jak zupełny laik mam kilka pytań o Fiata Palio Weekend (proszę się nie gniewać i krzywo nie spoglądać na mój zupełny brak wiedzy).

Pacjent to Palio Weekend 1,2 (75)

1. Czy w tym aucie jest kontrolka oleju? Jak odpalam auto "nie pali się". Wina przepalonej żaróweczki albo braku styku?

2. Jakie jest spalanie auta z tym silnikiem (takie bez katowania auta - pi x oko)

3. do ilu można pocisnąć takie autko (oczywiście na niemieckiej autobanie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam gościnnie

> Jak zupełny laik mam kilka pytań o Fiata Palio Weekend (proszę się nie gniewać i krzywo nie

> spoglądać na mój zupełny brak wiedzy).

> Pacjent to Palio Weekend 1,2 (75)

> 1. Czy w tym aucie jest kontrolka oleju? Jak odpalam auto "nie pali się". Wina przepalonej

> żaróweczki albo braku styku?

> 2. Jakie jest spalanie auta z tym silnikiem (takie bez katowania auta - pi x oko)

> 3. do ilu można pocisnąć takie autko (oczywiście na niemieckiej autobanie)?

1. Jest. Zapala sie po przekreceniu kluczyka i gasnie zaraz po odpaleniu.

2.Jadąc spokojnie na trasie zszedlem do 5,5PB, a miasto to zalezy jakie.

3. Fabryka podaje 166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka jest oboko kontrolki aqu. peno masz spalona żarówkę.

realne spalanie w miescie 9l/100km (mówię o benzynie)

w weekend na A1 poszło mi palio 160km/h na gazie (biorąc po uwagę błąd prędkościomierza myślę że 150 było realne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 prawy dolny róg obok kontrolki aku - oby to była żarówka, chociaż wyciąganie wskaźników to też nielicha historia

2 benzyny przy przewadze trasy 90 110 km/h i trochę miasta koło 7,5 8 litrów

3 140 i był jeszcze zapas ale hałas przy tej prędkości skutecznie odbiera ochotę - poskąpił fiat na wyciszeniu.

ps. siena 1.2 (75) el z 1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jest. Zapala sie po przekreceniu kluczyka i gasnie zaraz po odpaleniu.

> 2.Jadąc spokojnie na trasie zszedlem do 5,5PB, a miasto to zalezy jakie.

> 3. Fabryka podaje 166

Zapomnialem dodac ze mam wlozana sporo dluzsza skrzynie niz standardowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czy w tym aucie jest kontrolka oleju? Jak odpalam auto "nie pali się". Wina przepalonej

> żaróweczki albo braku styku?

Jest ok.gif

> 2. Jakie jest spalanie auta z tym silnikiem (takie bez katowania auta - pi x oko)

trasa ~6 (7l max z klimą)

miasto ~8,5-11l

> 3. do ilu można pocisnąć takie autko (oczywiście na niemieckiej autobanie)?

"przelotowa" to nie więcej niż 110~130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3 140 i był jeszcze zapas ale hałas przy tej prędkości skutecznie odbiera ochotę - poskąpił fiat na

> wyciszeniu.

eee gdzie tam, w niedziele robiłem trasę Łódź - Kraków, zwalnianie tylko na fotoradary, sygnalizacje i drastyczne ograniczenia, a tak 140-160km/h i dało radę wytrzymać (ale mam trochę inną skrzynię a poza tym tuba w bagażniku i robi się bardzo przyjemnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eee gdzie tam, w niedziele robiłem trasę Łódź - Kraków, zwalnianie tylko na fotoradary,

> sygnalizacje i drastyczne ograniczenia, a tak 140-160km/h i dało radę wytrzymać (ale mam

> trochę inną skrzynię a poza tym tuba w bagażniku i robi się bardzo przyjemnie).

hmm biorąc pod uwagę że te 75 km ledwo sobie radzi z palio na krótkiej skrzyni to nie wiem jak ci jeździ auto jak dałeś jakąś dłuższą skrzynie ... z czego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. albo ząrówka albo czujnik albo coś z kablem wsuwką ...

2. benzyny przy jezdzie 100 - 110 6-7 litrów ciut szybciej i już paliwo leci w oczach ..

3. Kiedyś licznikowe 170 jezdził .... nie raz dłuższe kawałki robiłem z prędkościa 140 -150 z tym że to nie należy do przyjemnych obroty rzędu 5000, i palio niestety bardzo wrażliwe jest na podmuchy boczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm biorąc pod uwagę że te 75 km ledwo sobie radzi z palio na krótkiej skrzyni to nie wiem jak

> ci jeździ auto jak dałeś jakąś dłuższą skrzynie ... z czego ??

Mam z PII FL. Na niższych biegach jest nieco muł, ale 4 i 5 wynagradza mi ciszą. 150km/h i ok. 3300-3500obrotów na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.