Skocz do zawartości

Astra F chłodnica do wymiany


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem dzisiaj, że puszcza mi chłodnica.

W naprawy nie chcę się bawić, bo swoje lata ma i naprawię z jednej strony a poleci z drugiej...

W sklepie nowa kosztuje coś ok 250zl, ale na allegro znalazłem z za 79zl

http://allegro.pl/item1098909600_opel_astra_i_f_91_02_1_4_1_6_chlodnica_nowa.html

Czy ktoś z Was użytkuje coś takiego? bo nie wiem na ile będzie pasowała i jak z trwałością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Zauważyłem dzisiaj, że puszcza mi chłodnica.

> W naprawy nie chcę się bawić, bo swoje lata ma i naprawię z jednej strony a poleci z drugiej...

> W sklepie nowa kosztuje coś ok 250zl, ale na allegro znalazłem z za 79zl

> http://allegro.pl/item1098909600_opel_astra_i_f_91_02_1_4_1_6_chlodnica_nowa.html

> Czy ktoś z Was użytkuje coś takiego? bo nie wiem na ile będzie pasowała i jak z trwałością

skoro roznica w cenie jest tak znaczaca to podejrzewam, że i róznica bedzie taka w jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Zauważyłem dzisiaj, że puszcza mi chłodnica.

> W naprawy nie chcę się bawić, bo swoje lata ma i naprawię z jednej strony a poleci z drugiej...

> W sklepie nowa kosztuje coś ok 250zl, ale na allegro znalazłem z za 79zl

> http://allegro.pl/item1098909600_opel_astra_i_f_91_02_1_4_1_6_chlodnica_nowa.html

> Czy ktoś z Was użytkuje coś takiego? bo nie wiem na ile będzie pasowała i jak z trwałością

Ja polaszczylem sie na podobna chlodnice, slabo odprowadza cieplo, moja okazala sie o 2 cm za krotka musialem przerabiac mocowanie wentylatora, zauwaz ze ma okragle rurki i jest ich mniej, w orginale rurki sa splaszczone i jest ich wiecej, IMO szkoda kasy na to badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważyłem dzisiaj, że puszcza mi chłodnica.

ciach...

zastanów się nad środkiem do uszczelniania chłodnic...

miałem podobnie - wyciek był prawie kroplowy a po zapodaniu tego środka ( za parę zł w sklepach moto ) przez kolejne trzy lata... aż do sprzedaży auta miałem spokój zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tych środków to raczej będę się trzymał z daleka.

Znajomy tak uszczelnił kiedyś chłodnicę. Przestała co prawda cieknąć, ale przestała przy okazji grzać nagrzewnica, która się zatkała tym uszczelniaczem, więc nie jest to najzdrowsze dla układu chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada działania tego środka jest taka, że uszczelnia tylko te miejsca, które mają kontakt z powietrzem atmosferycznym - przy wycieku, więc nie wydaje mi się to prawdopodobne aby zatkał nagrzewnicę - u mnie było wszystko OK - zrobisz jak uważasz, że będzie dobrze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziales dlugofalowe skutki krazenia tego scierwa w ukladzie chlodzenia?

a wiesz, że widziałem ... tongue.gif

wymieniałem pompę przy 180kkm razem z paskiem ( planowa obsługa ) i nie zauważyłem nic niepokojącego, a wtedy to "ścierwo" było już w układzie prawie przez 3 lata i 80 kkm... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz:

- zapchane chlodnice i nagrzewnice,

- zniszczony wirnik pompy cieczy (w wyniku silnej kawitacji wywolanej dodaniem uszczelniacza)

- uszkodzone uszczelnienia pompy cieczy (przez co obficie laly ciecza przez otwor kontrolny),

- zablokowany termostat przez osad, ktory wywolalo dodanie uszczelniacza.

Tyle wygrzebalem z pamieci....

Zdecydowanie nie polecam wszelkich srodkow uszczelniajacych do ukladu chlodzenia. Srodki te moga roznie zareagowac z ciecza sluzaca do chlodzenia silnika...Jesli chlodnica cieknie, nalezy ja wymienic na nowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odeszlismy od wątku.

jeśli chodzi o chłodnicę (made in china) wiele osób odradzało mi taką, ale przez to że kosztowała małe pieniądze i wymiana szybka to ją założyłem Jeździłem ok roku na niej aż sprzedałem samochód, więc nie narzekam na nią. Dodatkowo jeśli kupimy taką w sklepie allegro np super-sprzedawca to mamy 2 lata gwarancji jeszcze na nią (przynajmniej ja miałem) , więc ja bym założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Zauważyłem dzisiaj, że puszcza mi chłodnica.

> W naprawy nie chcę się bawić, bo swoje lata ma i naprawię z jednej strony a poleci z drugiej...

> W sklepie nowa kosztuje coś ok 250zl, ale na allegro znalazłem z za 79zl

> http://allegro.pl/item1098909600_opel_astra_i_f_91_02_1_4_1_6_chlodnica_nowa.html

> Czy ktoś z Was użytkuje coś takiego? bo nie wiem na ile będzie pasowała i jak z trwałością

Mam, uzywam, nieprawidlowosci nie stwierdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam, uzywam, nieprawidlowosci nie stwierdzilem.

Nie grzeje ci sie bryka przy nizszych predkosciach? bo ja u siebie walcze z przegrzewaniem sie swojego isuzu i pompa wodna wymieniona, termostat rowniez, testy macajewa przeprowadzone i płyn puszcza na duzy obieg w kregu podejrzanych, zostala mi tylko chinska chlodnica i sam juz nie wiem czy roznica 106 cm2 (chlodnica jest 2 cm za krotka)moze byc sprawka ze motor sie grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to temat do zamknięcia.

Co do używek, ponoć te które za długo leżą bez płynu szybko się rozszczelniają. Nie wiem na ile to jest prawda, ale słyszałem od kilku niezależnych mechaników, więc może jest w tym coś prawdy.

te po 70zł z allegro oglądałem, niestety wykonanie nie jest idealne i trzeba się bawić z montażem, bo nie pasuje jak oryginał.

Mnie udało się kupić Valeo za 140zł nową więc to chyba najlepsze rozwiązanie, co dziwne za identyczną w innym sklepie chcieli 250zł a w warsztacie specjalizującym się naprawami opla (mają sklep z częściami) ta sama chłodnica była już za 300-350zł...

Nie wiem z czego to wynika, ale różnica spora, a tu i tu gwarancja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.