Skocz do zawartości

obroty silnika panda 1,1


jpy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ktoś kiedyś pokazał tabelę obrotów silnika vs prędkość auta dla pandy 1,1 bez obrotomierza.

proszę o ponowne jej ukazanie bo wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać silnika..........:)

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> ktoś kiedyś pokazał tabelę obrotów silnika vs prędkość auta dla pandy 1,1 bez obrotomierza.

> proszę o ponowne jej ukazanie bo wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać

> silnika..........:)

> dziękuję.

nie zajedziesz, masz ogranicznik obrotów

jak robi takie zlosnik.gif łut łut łut i nie przyspiesza to znaczy że trzeba zmienić bieg biglaugh.gif

statystyczny kierowca rzadko osiąga czerwone pole obrotowe, wiec możesz być spokojny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> ktoś kiedyś pokazał tabelę obrotów silnika vs prędkość auta dla pandy 1,1 bez obrotomierza.

> proszę o ponowne jej ukazanie bo wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać

> silnika..........:)

tak na szybko:

1 do 20km/h

2 do 40km/h

3 do 60km/h

4 do 80km/h

5 do ilu fabryka dała

oczywiscie toi wersja ekonom wink.gif

w załączniku masz tabelke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> ktoś kiedyś pokazał tabelę obrotów silnika vs prędkość auta dla pandy 1,1 bez obrotomierza.

> proszę o ponowne jej ukazanie bo wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać

> silnika..........:)

> dziękuję.

ty tak serio?

odciecie masz po to by nie zajechac silnika

co odpowiada mniej wiecej takim wartosciom:

I - 50

II - 90

III - 140

IV i V nie pociagniesz do odciecia

wiec nie masz co sie obawiac ze zajedziesz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak na szybko:

> 1 do 20km/h

> 2 do 40km/h

> 3 do 60km/h

> 4 do 80km/h

> 5 do ilu fabryka dała

> oczywiscie toi wersja ekonom

> w załączniku masz tabelke

hahaha kto robił ta tebele? to sa dane zdjęte z jakiś rolek czy tak wpisane w excela na oczko? ciekawa sprawa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać

> silnika

hehe.gif Co ten Kraków robi z ludzi... Na Wawel jedziesz się pokłonić? facepalm.gif Nie szarżuj, zdążysz, jeszcze jakiś czas będzie tam leżał... wink.gif

A tak na serio to ta II do 90km/h to jest niezłe przegięcie... wink.gif Ktoś próbował tyle wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ten Kraków robi z ludzi... Na Wawel jedziesz się pokłonić? Nie szarżuj, zdążysz,

> jeszcze jakiś czas będzie tam leżał...

> A tak na serio to ta II do 90km/h to jest niezłe przegięcie... Ktoś próbował tyle wyciągnąć?

80 bez problemu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ten Kraków robi z ludzi... Na Wawel jedziesz się pokłonić? Nie szarżuj, zdążysz,

> jeszcze jakiś czas będzie tam leżał...

> A tak na serio to ta II do 90km/h to jest niezłe przegięcie... Ktoś próbował tyle wyciągnąć?

jezeli mni pamiec nie myli to na oponie 155/80/13 na II przy odcieciu pokazuje 98 - wiec faktyczna ok 90-92

to nie jest przegiecie - to jest odciecie i nie ma problemu zeby tyle dokrecic

ciekawe jak bys reagowal jakbys jadac 110 depnal i masz redukcje do II wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hahaha kto robił ta tebele? to sa dane zdjęte z jakiś rolek czy tak wpisane w excela na oczko?

> ciekawa sprawa xD

kolega TomR bodajże to robił ok.gif

dla silnika 1.1 ok.gif

kolega chciał zobaczyc to ma i sie pokrywa w większosci ok.gifok.gif

ale jak ktos chce jechac na rolki proszę bardzo ok.gif

czekam na wyniki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie raz, auto nadal jeździ i ma sie bardzo dobrze

swiete slowa smile.gif

czasami mam wrazenie ze niektorzy uwazaja ze wejscie silnika na wyzsze obroty to nic innego jak skazanie go na smierc od razu - a to g prawda - po to by silnika nie przekrecic producent zalozyl ogranicznik i finito - krecisz i juz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe jak bys reagowal jakbys jadac 110 depnal i masz redukcje do II

przez przypadek kiedys przy ostrzejszej jezdzie wbilem wlasnie 2 zamiast 4... skutek byl taki ze kola sie zablokowaly i z piskiem hamowaly a silnik zawyl...

natomiast w naszym sluzbowym seacie cordobie - ale te auto idzie za nie dlugo na szrot to tez sie zdazylo z 5 na 2... jakiez bylo nasze zdziwienia jak wskazówka obrotomierza dwa razy sie obkrecila wokol cale skali... na oko to tak z 10 000 obrotów stukło zlosnik2.gifgrinser006.gif ale kol nie zablokowal jedynie silnik zawyl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez przypadek kiedys przy ostrzejszej jezdzie wbilem wlasnie 2 zamiast 4... skutek byl taki

> ze kola sie zablokowaly i z piskiem hamowaly a silnik zawyl...

> natomiast w naszym sluzbowym seacie cordobie - ale te auto idzie za nie dlugo na szrot to tez sie

> zdazylo z 5 na 2... jakiez bylo nasze zdziwienia jak wskazówka obrotomierza dwa razy sie

> obkrecila wokol cale skali... na oko to tak z 10 000 obrotów stukło ale kol nie zablokowal

> jedynie silnik zawyl

a u mnie w takiej sytuacji zamiast tego co opisales jeszcze pociagnie i dopiero III smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz może tak do 1,2 silnika?

nie mam, TomR robił dla silnika 1.1 jakies 4-5 lat temu i stad mam od niego tabelke jeszcze ok.gif

Do tej pory każdy by chciał obroty a nikt nie pojedzie i nie pomierzy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam, TomR robił dla silnika 1.1 jakies 4-5 lat temu i stad mam od niego tabelke jeszcze

> Do tej pory każdy by chciał obroty a nikt nie pojedzie i nie pomierzy

a nie bedzie tak samo?

przeniesienie napedu takie samo silnik tylko ciutke mocniejszy stad roznica na predkosci maksymalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jak jeździć z najniższymi jak jeździć z optymalnymi i jak jeździć z obrotami do mocy

> maksymalnej?

Maksymalną moc masz na 5,5 tys więc dalej nie ma sensu wchodzić tylko trzeba do skrzyni sięgać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam,

> ktoś kiedyś pokazał tabelę obrotów silnika vs prędkość auta dla pandy 1,1 bez obrotomierza.

> proszę o ponowne jej ukazanie bo wybieram się na urlop ze szczecina do krakowa i nie chcę zajechać

> silnika..........:)

> dziękuję.

hm droga jak marzenie smile.gif Przeskakujesz do Niemiec na autostradę lecisz w dół wpadasz do wrocławia i dalej autostradą aż do krakowa. Gdzie tu silnik zarzynać? 749km w strone masz. Dla porównania powiem, że moja Pandzioszka ma w tym roku do zrobienia 2200 w stronę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ten Kraków robi z ludzi... Na Wawel jedziesz się pokłonić? Nie szarżuj, zdążysz,

> jeszcze jakiś czas będzie tam leżał...

> A tak na serio to ta II do 90km/h to jest niezłe przegięcie... Ktoś próbował tyle wyciągnąć?

bądź spokojny, nie jadę tam dla pokłonów.

chciałbym tylko wiedzieć, jakie sa obroty silnika, a druga sprawa to taka, że w tych czasach auto bez obrotomierza to wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bądź spokojny, nie jadę tam dla pokłonów.

> chciałbym tylko wiedzieć, jakie sa obroty silnika, a druga sprawa to taka, że w tych czasach auto

> bez obrotomierza to wstyd...

nic nie stoi na przeszkodzie kupic licznik dynamica i go wyosiowac ok.gifok.gif fajna sprawa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.