Skocz do zawartości

Czujniki cofania


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę oklejał tylną szybę, i w związku z tym chce kupić czujniki cofania.

Jakie kupić?

Potrzebny mi jedynie sygnał dźwiękowy - bez żadnych wyświetlaczy, lampek, itp.

Nawet jeśli w zestawie coś takiego będzie, to albo nie podłączę, albo wrzucę gdzieś do bagażnika żeby nie było widać.

Nie jest mi to do szczęścia potrzebne, wystarczy sam sygnał. smile.gif

Poleci ktoś coś?

Czy może brać najtańszy zestaw na allegro?

W zasadzie to potrzebuję dwa komplety, bo u ojca czasem te czujniki wariują, choć ma z Boscha. spineyes.gif

Niedługo będę oddawał tylny zderzak do malowania, więc wypada wcześniej zamontować czujniki. smile.gif

Czy można je bez problemu malować, czy muszą zostać w seryjnym kolorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakieś uzasadnienie płacenia 3x więcej za markę Valeo?

Ja mam jakieś gó...ne chińskie nonejmy kupione 2 lata temu za 100 zł chyba... Uwierz mi na słowo, że nie chciałbyś ich mieć w swoim samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z nimi nie tak?

Na przykład to, że działają tylko od maja do października? Czyli wtedy, kiedy są najmniej potrzebne? hehe.gif A w zimne i mokre dni, czyli pozostałe pół roku piszczą ciągle, bo je wilgoć or sth zatyka? Porażka na całej linii... Poza tym duuży lag, jak cofasz za szybko, to zanim zaczną piszczeć już możesz w coś przywalić

Jedyna zaleta: zamontowałem je wiosną i miałem całe pół roku, żeby wyczuć auto i teraz nawet bez czujników zaparkuję (a z parkowaniem zawsze miałem problemy, nawet maluchem)

Acha, czujniki od sprzedawcy STIG z allegro. Odradzam.

EDYTA

Zapomniałem o upałach... jak było te 40 stopni w cieniu na początku lipca, to moje czujniki w ogóle nie działały, tzn nie piszczały... Przegrzały się chyba... Za zimno - źle, za gorąco - też źle palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na przykład to, że działają tylko od maja do października? Czyli wtedy, kiedy są najmniej

> potrzebne? A w zimne i mokre dni, czyli pozostałe pół roku piszczą ciągle, bo je wilgoć or

> sth zatyka? Porażka na całej linii... Poza tym duuży lag, jak cofasz za szybko, to zanim

> zaczną piszczeć już możesz w coś przywalić

> Jedyna zaleta: zamontowałem je wiosną i miałem całe pół roku, żeby wyczuć auto i teraz nawet bez

> czujników zaparkuję (a z parkowaniem zawsze miałem problemy, nawet maluchem)

> Acha, czujniki od sprzedawcy STIG z allegro. Odradzam.

Kupowalem tez u nich, najtańsze z oferty, mozliwe ze mamy te same grinser006.gif.

Mam je 3 lata z czego nie dzialaly mi jedynie kilka razy - raz byly zalepione sniegiem, w pozostalych sytuacjach tyl auta byl zalepiony brudem - wystarczylo reka przetrzec czujnik. uzywam ich codziennie, bo dojezdzm tylem do sciany w krotkim "garazu".

Jedyna ich wada jest to, ze mimo uwag lekiernika, kazalem je pomalowac, no i jest jak mowil, lakier poczesci oblazl, na szczescie zderzak mam szary, czujniki nominalnie tez sa szare wiec widac jedynie matowy kolor.

Zastanawialem sie nad tymi Valeo, ale chyba dobrze zrobilem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.