Skocz do zawartości

Punto I - LPG pytanie + problem


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kupiłem w/w auto z założonym LPG. Instalacja to ( chyba II gen. )parownik Tomasetto AT , centralka Autronic Al-700.

Moje pytanie to czy po przełączeniu na gaz powinna świecić się kontrolka wtrysku benzyny ? ( czerwona marchewa ) U mnie tak jest i nie wiem czy to normalne.

O taka:

t_0000445.jpg

Drugie pytanie to : Samochód podczas przyspieszania idzie tak jakby skokami, nie jest to płynne ale "przyspiesza i odpuszcza", takie jakby bujanie na łodzi. Czasami zdarz mu się strzelić w rurę wydechową. Na benzynie problem nie występuje.

P.S. Membrany oraz filtr gazu wymienione. Czy powyższe objawy mogą być tylko kwestią regulacji ? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy po przełączeniu na gaz powinna świecić się kontrolka wtrysku benzyny ?

świeci cały czas czy tylko przez chwilę przy ręcznym przełączeniu?

jeśli to pierwsze to usterka w układzie zapłonowym podpięcie pod komputer powinno nakierować na przyczynę, jeśli zaświeca się tylko na chwilę przy ręcznym przełączeniu to u mnie też tak jest i to chyba norma.

> Drugie pytanie to : Samochód podczas przyspieszania idzie tak jakby skokami, nie jest to płynne ale

> "przyspiesza i odpuszcza", takie jakby bujanie na łodzi. Czasami zdarz mu się strzelić w rurę

> wydechową. Na benzynie problem nie występuje.

regulacji gazu może też ale bardziej układu zapłonowego (gaz jest bardziej wrażliwy od benzyny) kable świece a może cewka (możliwy powód świecenia kontrolki wtrysku)

ciągłe świecenie kontrolki na gazie może wynikać z błędów emulacji wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świeci cały czas czy tylko przez chwilę przy ręcznym przełączeniu?

> jeśli to pierwsze to usterka w układzie zapłonowym podpięcie pod komputer powinno nakierować na

> przyczynę, jeśli zaświeca się tylko na chwilę przy ręcznym przełączeniu to u mnie też tak jest

> i to chyba norma.

Świeci cały czas. Czyli to usterka?

> regulacji gazu może też ale bardziej układu zapłonowego (gaz jest bardziej wrażliwy od benzyny)

> kable świece a może cewka (możliwy powód świecenia kontrolki wtrysku)

> ciągłe świecenie kontrolki na gazie może wynikać z błędów emulacji wtrysków.

Nowe kable , świece. zyli możliwy błąd emulacji wtrysku?

P.S. Czyli bez podłączenia do kompa nic nie znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się dowiedz na komputerze czego dotyczy ten błąd a potem będzie można radzić... Pewnie emulator

> wtryskiwaczy się wysypał o ile jw ogóle był...

Tak trzeba będzie zrobić , dzięki wszystkim wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.