Skocz do zawartości

1.2 75 - Zagadka


szary

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to cc - oryginalnie 900 na wtrysku. Siedzi 1.2 8v 75, problem jest taki, że auto odpala i momentalnie gaśnie. Jak mu sie doda gazu to wchodzi na obroty, strzela marchewy z rury i czuć, że jest zalany. Wolnych obrotów brak - gaśnie.

Może ktoś coś podpowie, bo mi sie już skończyły pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to cc - oryginalnie 900 na wtrysku. Siedzi 1.2 8v 75, problem jest taki, że auto odpala i

> momentalnie gaśnie. Jak mu sie doda gazu to wchodzi na obroty, strzela marchewy z rury i czuć,

> że jest zalany. Wolnych obrotów brak - gaśnie.

> Może ktoś coś podpowie, bo mi sie już skończyły pomysły.

kompa podmieniales ?

Mialem identyczne obiawy, gdy dla wlasnej ciekawosci zalozylem kompa z SPI do MPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wtryski na pewno z 1.2 75km ?? regulator cisnienia paliwa sprawny?

Wymienione wtryski, wymieniony regulator, na stałe podłączony wskaźnik ciśnienia paliwa - bo pompa jest "trochę" za mocna na obecny setup - miałem wątpliwości co do cisnienia. Z paliwem wydaje się, że jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymienione wtryski, wymieniony regulator, na stałe podłączony wskaźnik ciśnienia paliwa - bo pompa

> jest "trochę" za mocna na obecny setup - miałem wątpliwości co do cisnienia. Z paliwem wydaje

> się, że jest wszystko OK.

ja bym sprobowal moze pompe 3 bary z punto zalozyc. Bo sonda pewnie zmieniana na sprawna. Chyba ze gdzies sie zrobil babol na instalacji i cos sie zwarlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym sprobowal moze pompe 3 bary z punto zalozyc. Bo sonda pewnie zmieniana na sprawna. Chyba ze

> gdzies sie zrobil babol na instalacji i cos sie zwarlo

Pompy niestety nie mam, ale na listwie jest caly czas 2,5 bara. Wydaje mi sie, że to nie ma znaczenia.

Sonda zmieniana, bez sondy też - tak samo.

Najbardziej boję się, że coś w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem podobnie podlał na kilka sekund i gasł

> pomogło odcięcie pinu bodajże 26 ( (pomarańczowy kabelek) tego co cały czas podawał napięcie na

> kompa (swap z 899 na 1.2 75)

Sprawdze to jutro. Robilem sporo swapów i nigdy nie mialem takigo przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pompy niestety nie mam, ale na listwie jest caly czas 2,5 bara. Wydaje mi sie, że to nie ma

> znaczenia.

> Sonda zmieniana, bez sondy też - tak samo.

> Najbardziej boję się, że coś w instalacji.

no niestety trzebaby przemierzyc cala instalacje. A co pokazuje euroscan jak sie go podlaczy i bedzie trzymalo na obrotach ?? Wszystko powinno wyskoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ręke bierz "kawałek" diody świecącej i sprawdz we wtyczce któregoś wtryskiwacza czy są impulsy jak zapalasz. Moze jest gdzie babolek w kablach i wtryski zamiast "cykać" leją cały czas?

Bo jak wszystko inne sprawdzone to ciężka sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent to cc - oryginalnie 900 na wtrysku. Siedzi 1.2 8v 75, problem jest taki, że auto odpala i

> momentalnie gaśnie. Jak mu sie doda gazu to wchodzi na obroty, strzela marchewy z rury i czuć,

> że jest zalany. Wolnych obrotów brak - gaśnie.

> Może ktoś coś podpowie, bo mi sie już skończyły pomysły.

1.czujnik połozenia wału

2.przewód od podciśnienia

3.kable masowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.czujnik połozenia wału

Jest nowy założony, ale jeszcze zamienie z jakiegoś jeżdżącego auta.

> 2.przewód od podciśnienia

Sprawdzony - drożny.

> 3.kable masowe

Posprawdzalem 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień przekaźnik od pompy paliwa ok.gif I sprawdź jeszcze raz jak lutowaliście kable na wtryskiwacze, może cosik się pomerdało jednak... hmm.gif

Poza tym jak strzela to wariuje zapłon raczej, więc jak nie czujni, cewki, czy choćby i kable nawet (bo zakładam, ze świece sprawdzone) pozostaje rozrząd niby.. kółko nie ścięte zlosnik.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.