Skocz do zawartości

Przedawnie zdjecia z foto radaru


whitepawer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś przyszedł mandat 78km/h na 50 km/h, szczere pole nie było ograniczenia, nawet nie kojarzymy tablicy o terenie zabudowanym, a drogą dość często przejeżdżamy.

Otóż zdjęcie jest z marca data na kartce w prawym górnym rogu kartki z kartki ze zdjęciem to 19/08/2010.

dziś jest 21/09/2010.

Jest to na pewno rada przenośny, na pewno straży miejskiej, jak wyżej napisałem ustawiony w szczerym polu. angryfire.gif

czy zgodnie z

Quote:

Art. 97. § 1. (33) W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy: 1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy albo za pomocą urządzenia pomiarowego lub kontrolnego, a nie zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu - w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia
. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, i
30 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2.


mamy obowiązek uregulować mandat, czy pisząc kolokwialnie 'po ptakach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zasadzie doczytałem w sieci, że mieliśmy "szczęście", że się wysłali, bo inaczej poszło by do

> sądu grodzkiego, a wtedy trzeba by się ubiegać o umorzenie kosztów sądowych, lub liczyć na to

> ze w przeciągu roku nie odbędzie się sprawa

Ja nie zrozumiałem ani pierwszego postu, ani drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie zrozumiałem ani pierwszego postu, ani drugiego.

może dlatego ze go w pospiechu napisałem, bije się w pierś dla mnie teraz tez nie wygląda zbyt spójnie i logicznie.

Więc radar pstryknął w marcu fotkę, raport z obróbki jest z dnia 19/08/2010, według ustawy mieli 30 dni aby dostarczyć wezwanie, a spóźnili się 2 dni. W związku z tym, ze to musiał być radar w "krzakach" a wiec tylko zarobkowy, dodatkowo gdzieś na drodze przez pola, liczyłem ze będzie to argument do wykpienia się z tego.

Gdyby nie przysłali wezwania, sprawa poszła by najprawdopodobniej do sady grodzkiego, bez wzywania właściciela auta, a wiec doszły by koszty sadowe, ale można by się obiegać o umorzenie ich ze względu na to ze nie my bylibyśmy powodem, który spowodował wniosek do sadu, lecz opóźnienie SM (tako rzecze wujek google).

Teraz jeśli nie przyjmiemy mandatu, sprawa zostanie skierowana za nasza wiedza (i przyzwolenie w zasadzie) do sadu grodzkiego, przy czym owy organ ma 1 rok, aby wszcząć postępowanie inaczej, wykroczenie się przedawni.

Jeśli coś źle z interpretowałem, to proszę o poprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.